border

Archiv aktualit

2008-2009, 2009-2010, 2010-2011, 2011-2012, 2012-2013, 2013-2014, 2014-2015, 2015-2016, 2016-2017, 2017-2018, 2018-2019, 2019-2020

1. 9. 2010

Osm nových žáčků přivítala do první třídy paní učitelka Mgr. Romana Špinková. Děti se prý do školy těší a moc se jim tu líbí. Nejvíc se dětem ve třídě líbí paní učitelka, nový květinkový koberec a interaktivní tabule.


3. 9. 2010

Učitelé ZŠ a MŠ Kolín se oblékli do nových triček propagujících projekt "Anglicky na ZŠ praktické" a s novou image a úsměvem na tváři vstoupili do nového školního roku.


6. 9. 2010

Ve druhém zářijovém týdnu se mnohé třídy vydávaly na cestu po mědvědích stopách. Mezi nimi byli i žáci ze 2.A, kteří hledali stopy v centru města. S medvědy se opravdu "Potkali u Kolína" v parku v Borkách.


8. 9. 2010

Začátek školního roku oslavili žáci, zúčastnění na projetu "Rozvoj a zkvalitnění pracovních dovedností na ZŠ speciální", vařením. Společně vytvořili a spořádali velkou mísu těstovinového salátu s kuřecím masem. Dokonce ani rajčata, okurky, sýr a jiné pochutiny nebyly špatné, ale kuře je kuře a na tom se shodli všichni.


14. 9. 2010

V úterý proběhlo na naší škole cvičení v přírodě zaměřené na rozvíjení a upevňování dobrých vztahů v třídním kolektivu. Počasí nás nenechalo na holičkách, tak jsme si kamarádění na čerstvém vzduchu pořádně užili.


15. 9. 2010

Z projektu "Rozvoj a zkvalitnění pracovních dovedností" financovaného z prostředků ESF a ČR byli proškoleni naši učitelé v tvořivé činnosti s polymerovou modelovací hmotou CERNIT. Mnohé nápady jsme si hned vyzkoušeli, a tak vznikly originální šperky, dekorativní lžičky a ozdobné talířky. Za školení děkujeme!


16. 9. 2010

Naši žáci se připojili k návštěvníkům kolínského řemeslného trhu. Měli možnost poznat produkty lidových řemesel - trdelník, koření, sýry, keramiku, dřevěné hračky, výrobky z ovčí vlny apod. Některé řemeslníky mohli pozorovat přímo při práci (např. kovář a přadlena).


17. 9. 2010

Naše třída VI. C shlédla v rámci "Kašparova kolínského Memoriálu" pohádku "O kouzelné kuličce". Jako v každé správné pohádce dobro zvítězilo nad zlem. Nešika Vojta pochytal loupežníky a dostal princeznu. A my máme nového kamaráda Vojtu a pana Krále.


17. 9. 2010

Ve čtvrtek bylo na náměstí velmi rušno. Další akcí, kterou děti navštívily byla Gasparáda. Kromě jiného žáci shlédli velmi veselou kejklířskou pohádku "O Kouzelné kuličce". A při dalším představení, se zatajeným dechem, obdivovali kouzlo duhových bublin.


21. 9. 2010

Zapojili jsme do akce "Barevný den", která probíhala na náměstí. Děti se opět setkaly se starým známým Tondou Obalem a pomáhaly mu třídit odpadový materiál. Nebyla to jen práce, ale také zábava. Každý si navíc odnesl malou odměnu za šikovnost.


23. 9. 2010

Na třetím ročníku Malé ekologické olympiády v Kostelci n. Č. L. nás statečně reprezentovala dvě družstva. Konkurence byla veliká, ale my jsme se nezalekli. Poznávání rostlin, semen, práce s přírodninami pro nás není problém. A tak jsme přivezli stříbrnou za 2. místo!


25. 9. 2010

Jako princezna z pohádky se na zámku Kačina vdala paní učitelka Dita Říhová. Na fotkách je možno vidět Ditu s perlami a s květinou, poté ze zadu se zaostřením na její cop a manželský polibek v náručí samotného hraběte Ságla. Přejeme hodně stěstí!


26. 9. 2010

O víkendu se paní učitelky nejen vdávaly, ale také vzdělávaly. Dana Bártlová a Martina Šimáková se zůčastnily arteterapeutického kurzu "Kresba jako možnost terapie". Pod vedení PhDr. Jany Jebavé pronikaly do tajů terapie uměním. Jako trofej si přivezly vlastními silami vyrobený plakát, který je nyní základem galerie ve sborovně.


2. 10. 2010

Škola v přírodě byla opět týdnem plným zážitků, legrace a sportování. Paní učitelky nenechaly nikoho zahálet a tak jsem sportovali, sbírali houby, zpívali, tančili, navštívili Krkonošské muzeum a továrnu na výrobu dřevěných hraček v Albrechticích. Největším zážitkem byl však celodenní výlet do Šťastné země. Těšíme se opět za rok!


4. 10. 2010

Gumy se pálily, asfalt se drolil pod pneumatikami žáků 2.-5. třídy, kteří změřili svou rychlost v týmové jízdě na koloběžkách. Již tradiční závody tentokrát na novém "okruhu" u plynárny připravila paní učitelka Bínová. Blahopřejeme vítězům, děkujeme organizátorům!


8. 10. 2010

Na mezinárodní den ZVÍŘAT nás na "zvířátkovou" strunu naladila poučná beseda se Soňou Minarčíkovou z rodinného centra Hvězdička, která nás mimo jiné seznámila s projektem "Čisté ulice Kolína" viz. fotka s pytlíky. Závěrem jsme navštívili psí útulek, kde si pan Z. Radoměřský s dětmi povídal o chodu útulku, o péči a hlavně o zodpovědnosti za zvířecího svěřence.


20. 10. 2010

Z projektu "Rozvoj a zkvalitnění pracovních dovedností" financovaného z prostředků ESF a ČR se uskutečnilo školení, ve kterém se naši učitelé seznámili s různým technikami malby na hedvábí. Paní učitelka Šimáková představuje na fotografii svůj výrobek.


25. 10. 2010

"Brouk Pytlík" zase žije! První cesta školního klubu vedla do Velkého Oseka za zvířátky. S veselou náladou jsme přivítali staré i nové členy. Velikou radost jsme měli ze shledání s Járou Loužilem. Počásí nám vcelku přálo. Nezmokli jsme, ale domů jsme se vrátili řádně vyfoukaní.


26. 10. 2010

Fuj to jste se lekli, že?! Takhle nás vylekali žáci třídy 2.A na projektový den DUCHŮ. V maskách a s vydlabanou dýní běhali po škole jako myšky a když se někdo neučil, tak ho vystrašili k smrti!


3. 11. 2010

Vernisáž celostátní výstavy výtvarných prací proběhne v MDK v sobotu 6.11.2010 ve 14. hodin. Výtvarné soutěže se zúčastnilo 475 jednotlivců ze 42 škol a zařízení, které se věnují výchově a vzdělávání osob s mentální retardací. Porota vybírala ze 730 výtvarných prací. Výsledková listina je v záložce dokumenty.


3. 11. 2010

Klub Chobotnice navštívil ZOO Chleby. Viděli jsme spoustu zvířat, ale nejvíce nás zaujal pár gibonů se svým půlročním mládětem. Byli jsme nadšeni i domácími zvířaty a na dvorečku jsme si hráli s kozami, ovcemi a prasátky. Počasí nám přálo a výlet se všem moc líbil.


5. 11. 2010

V rámci projektového dne "Den duchů" žáci 3. a 4. třídy přespali ve škole. Čekal je zde bohatý program, plný strašení a strašidelných her. Naučili se i písničkku, která zlé duchy zahání. Ráno po snídani děti odcházely domů s medajlemi za statečnost a odvahu.


8. 11. 2010

V sobotu 6.11. byla slavnostně zahájena výstava výtvarných prací osob s mentální retardací RADOST 17 na studiové scéně Městského divadla Kolín. Milým hostem byla předsedkyně SPMP a bývalá ředitelka školy paní Irena Pánková. Děkujeme za taneční vystoupení skupině Cross Dance a breakařům z naší školy, kteří zpestřili program slavnostního odpoledne.


9. 11. 2010

V rámci projektu "Rozvoj a zkvalitnění pracovních dovedností" se žáci I.C, II.C a II.A zapojili do soutěže o vytvoření znaku města z odpadových materiálů. Soutěž organizuje Agentura Dobrý den z Pelhřimova a jejím cílem je vytvořit světový rekord v počtu realizovaných znaků. Spolu s námi soutěží již více jak 500 škol z celé republiky. Držte nám palce!


19. 11. 2010

Mezinárodní den tolerance jsme prožili spojení vždy mladší žáci se staršími. V 9. a 5. tř. jsme se vžívali do pocitů a problémů člověka s vážným tělesným postižením, v 7. a 3. tř. jsme plnili úkoly na rozvoj tolerance k člověku formou her se zavázanýma očima, svázanýma nohama, ap.


25. 11. 2010

Tak jsme vyrazili s "Broukem Pytlíkem" na výlet do Kutné Hory. Podívali jsme se do Kostnice, kde jsme se malinko báli. Posvačili v oblíbené kavárničce. Po sváče jsme prošmejdili galerie a nakonec obdivovali chrám Sv. Barbory. Trochu jsme promrzli, ale stálo to za to.


29. 11. 2010

Díky panu ing. Horovi jsme měli opět možnost ukázat svoje výrobky a podílet se tak na vánoční atmosféře při rozsvěcení vánočního stromu na Karlově náměstí. Při instalaci nám byla opravdu velká zima, ale hřála nás radost z práce a z uznání kolemjdoucích.


30. 11. 2010

Poznat druhé největší město v ČR o Vánocích je parádní zážitek. Navíc, když je akce naplánována jako kamarádský výlet velkých deváťáků a malých třeťáků, není o legraci nouze. Cesta vlakem trvala sice o 30 minut déle, ale vyplatilo se. Kamenná kašna a drak převlečený za krokodýla, byly velkým lákadlem. V jakém městě že jsme byli? Pište: reditelstvi@zskolin.cz


30. 11. 2010

Víte, co jsou to mezipředmětové vztahy? Tak to se spojí téma "zdravý životní styl = otužování" s hodinou tělocviku. A víte co z toho vznikne? No přeci velká sněhová bitva mezi dívkami a chlapci. Věrka ze 4.A by prý o tom mohla vyprávět... A výsledek? Nerozhodně! Počkejte příště!


1. 12. 2010

Chobotničáci si nenechali ujít příležitost a využili sněhové nadílky v Kolíně k pořádné koulovačce a jízdě na pekáčích. Trošku sice vymrzli, ale bylo to fajn!


3. 12. 2010

Mikuláš, anděl i čerti z "vlastních zásob" prohnali všechny zlobidla celé školy, ale i odměnili žáky hodné. Tam kde neměli čisté svědomí, zazněl i pláč. Za to ve školce snad zlobit ani neumějí! Tam byl slyšet jen smích a básničky. Zpráva pro rodiče: Odpoledne si vyzvedněte své děti, čerti si nikoho neodnesli.


6. 12. 2010

Čertovský turnaj ve floorbale vyhrála třída 5.C v obsazení Žemba, Surmaj, Pavel a Khailová. Zeptali jsme se, jakou zvolili taktiku: "No hráli jsme prostě čertovsky dobře a hlavně jsme se pekelně snažili! Cílem bylo, našim soupeřům zatopit pěkně pod kotlem." A to se opravdu povedlo - blahopřejeme a děkujeme organizátorům.


10. 12. 2010

Ani sníh neodradil 3. a 7. třídu od projektu "životní prostředí". Žáci se společně vydali do Borků, kde z nasbíraných odpadků, které ani sníh nezakryl, postavili velkého sněhového smeťáka. Při společných úkolech prohlubovali nejen spolupráci, ale i zážitky. Na závěr se děti zahřály koulovanou a teplým čajem.


13. 12. 2010

Na fotografii vidíte vítězné družstvo vánočního fotbalového utkání mezi speciálními třídami naší školy. Družstvo ve složení Aneta (V.C), Venda (II. C), Kamil (VI. C) a Míra (I. C) neslo hrdý název DRACI a s převahou zvítězili. Moc gratulujeme!


14. 12. 2010

Školní klub Brouk Pytlík přizval kamarády z auti třídy III.C, II. A a V.C na Vánoční výpravu do kouřimského skanzenu. Zasněžený skanzen navodil atmosféru Vánoc z pohlednic Josefa Lady. V chaloupkách jsme si vyzkoušeli pečení (i ochutnávku) cukroví a připomněli některé vánoční zvyky.


15. 12. 2010

Do vánoční nálady nás naladil tradiční koncert autistické třídy v kostele Sv. Víta na Zálabí. Vánoční koledy a písně si zazpívali nejen žáci a učitelé naší školy, ale také rodiče a kamarádi. Hlavním interpretem byl náš bývalý žák Jára Loužil, který si s sebou přivezl spolužáky z Kutné Hory.


17. 12. 2010

Výhru za 1. místo v turnaji ve stolním tenise z Uhlířských Janovic dnes vítězové předali svým spolužákům z Klubu Chobotnice. Chobotničáci za dárek děkují a přejí všem krásné a spokojené Vánoce.


17. 12. 2010

"Koncert na schodech" pod vedením paní učitelky Mezihorákové rozechvěl školu vánoční náladou. Žáci celé školy již tradičně nacvičili vánoční koledy a za zvuku elektrických varhan udělali radost návštěvníkům, učitelům, i sobě navzájem. Ve třídách pak proběhla vánoční besídka s vůní cukroví a předáváním dárků.


17. 12. 2010

Velkolepou divadelní přehlídkou skončilo první období existence dramatického kroužku. Hlavním bodem "večera" byla premiéra pohádky "Malá mořská víla" režisérky R. Bucharové. Kritiky se schodly na skvělých hereckých výkonech a vysokém uměleckém ztvárnění. Vedle profesionálního souboru vystoupilo i několik skvělých ochotnických spolků, za což sklidily velký potlesk.


6. 1. 2011

"My tři králové jdeme k vám..." Koleda v podání žáků 9. třídy a paní učitelky Dity Ságlové nám zajistila štěstí v novém roce 2011 do každé třídy. Deset koledníků obsadilo nejen tradiční role králů, ale přivedli s sebou též koně a velblouda. Kudy prošli tam si to označkovali K+M+B 2011.


10. 1. 2011

Do školy i školky přišli sněhuláci. Nemusí být totiž pouze ze sněhu, ale dají se vyrobit třeba z kukuřice nebo vaty. Také se nám povedl jeden z papíru, to jsme různě velké kusy zmačkali do kuliček a těmi pak vyplnili tvary koulí z fáčoviny. Vše jsme vyfotili, aby jste se mohli podívat jak jsme šikovní. Moc nás to bavilo, ale stejně se těšíme, že si uděláme ještě toho pravého - ze sněhu!


14. 1. 2011

V tělocvičně školy proběhla MATEMATICKÁ ŠTAFETA. Tato akce rozhýbala těla i mozkové závity žáků 2.A, 3.A a 4.A. Prověřili jsme nejen znalosti z matematiky a fyzické schopnosti, ale také kamarádství, toleranci a schopnost spolupracovat v různorodé skupině. Poděkování za akci patří paní učitelkám Šimákové, Kubátové a Bucharové.


14. 1. 2011

Třídní schůzka pro rodiče vycházejících žáků nás potěšila vysokou účastí 17 rodičů! Tř. uč. Dita Ságlová prezentovala nabídku učilišť a s výchovnou poradkyní R. Kubátovou pomáhali rodičům v rozhodování ve výběru dalšího vzdělání. Nabídku obohatila i pí. uč. Bendová s informacemi o připravované střední praktické škole v Kolíně pro žáky ze ZŠ speciální.


26. 1. 2011

V měsíci lednu uplynul první rok trvání projektu "Rozvoj a zkvalitnění pracovních dovedností" realizovaný ve speciálních třídách. Za tuto dobu žáci vyrobili mnoho zajímavých věcí, vznikla metodika pracovních činností, která je k nahlédnutí na těchto stránkách.


31. 1. 2011

Pololetí za námi a přišel čas pro sladkou či hořkou hodměnu. Své první vysvědčení dostali nejen prvňáci, ale třeba i deset žáků MŠ speciální. Jejich vysvědčení překvapilo možná nejen děti, ale i rodiče třeba jedničkou ze zlobení.


7. 2. 2011

K zápisu do 1. třídy přišlo 8 dětí. Ti kteří se nemohli dostavit se svým dítětem, které k 31.8.2011 dovrší 6 let, si mohou domluvit individuální schůzku. S sebou vezměte rodný list dítěte, občanský průkaz, doporučení šk. poradenského zařízení. Odborníci Vám poradí nejvhodnější způsob zahájení školní docházky.


9. 2. 2011

Děti z Klubu Chobotnice se rozhodly zpříjemnit volně žijícím zvířatům a ptákům konec zimy. Z domova si přinesly jablka, mrkev, ořechy, tvrdé pečivo, semínka slunečnic a spoustu dalších dobrot. Vše pověsily na strom v Borkách. Pak už jen popřály zvířátkům dobrou chuť!


16. 2. 2011

Po roce a půl jsme zvítězili v boji o putovní pohár v kopané. Tentokrát hráči z Býchor přijali naše pozvání a přijeli do Kolína. To však netušili, v jaké jsme formě. Dá se říci, že po tuhém boji jsme je porazili levou zadní.


18. 2. 2011

Poslední den před jarními prázdninami jsme se rozloučili při karnevalovém veselí. Rej masek byl zahájen v rytmu zumby. Jako nejlepší skupina masek byla vyhodnocena třída 6.C. Oceněni byli i další jednotlivci. Následovala přehlídka tanečního umění jednotlivých tříd a zábavu jsme zakončili při balónkové bitvě.


4. 3. 2011

Třídy 7.A a 2.A se pro dnešní den spojily a pracovaly společně na projektu "Prevence kouření". V průběhu dne žáci poznávali, že je mnohem lehčí začít kouřit než následky kouření napravit a největší frajer je ten, kdo umí cigaretu odmítnout. Jako maskota zdraví a vitality jsme si vybrali čilou veverku Zrzku.


7. 3. 2011

Dne 7.3. od 12-16 hod. se koná zápis do MŠ speciální pro děti od 3 let s kombinovaným postižením (MR, DMO, LMD, vady řeči, pohybové postižení). S sebou vezměte rodný list dítěte, občanský průkaz, doporučení šk. poradenského zařízení a doporučení lékaře.


7. 3. 2011

Třídy ZŠ praktické a ZŠ speciální navštívily divadelní představení "Veselé trampoty Kašpárka a Kalupínky". Pohádkový muzikálek byl plný písniček, legrace i poučení. Na závěr, jak je již zvykem na představení divadelní agentury J. Jurištové, si děti mohly zatančit společně s herci na jevišti. Moc děkujeme a těšíme se opět na shledanou v Městském divadle Kolín.


8. 3. 2011

Žáci ze III.A a IV.A ZŠ a MŠ Kolín, navštívili Domov důchodců v Kolíně, kde v rámci projektového dne obnovili tradici MDŽ. Připravili si pro babičky krátké pásmo písniček, básniček a tanečků. Slavnostní chvíli ukončili předáním přáníček, která sami vyrobili. Vystoupením jsme babičkám potěšili srdíčka a ukápla i ne jedna slzička.


9. 3. 2011

V rámci celoškolního projektu "Březen - měsíc knihy a internetu" postupně navštíví žáci naší školy knihovnu. Milé paní knihovnice vysvětlí, jak s knihami zacházet, jaké knihy jsou zde k dispozici a princip půjčování knih. Dětem nabídnou členství v knihovně a záleží jen na nich a rodičích, zda toho využijí.


10. 3. 2011

Při první letošní výpravě jsme zvládli obhlédnout Práchovnu, navštívit a drobným penízem přispět na péči o pejsky v útulku, zkontrolovat medvědy u Kolína, nakrmit labutě, zasportovat si na Kmochově ostrově. Na náměstí jsme se pak zapojili do pohádkového kvízu. Měsíčky sedící kolem ohně na náměstí jsme poznali a byli jsme odměněni. Uf, to byla fuška. Tak ahoj příště.


10. 3. 2011

Žáky 7.A navštívily žákyně 7. ročníku ZŠ z Kutné Hory. Cílem bylo navázat vzájemnou spolupráci s žáky a učiteli jiné školy. Vzájemně představili své záliby, úspěchy v soutěžích, ve sportu, atd. Dívky zaujala keramická dílna a výrobky. Ocenily výzdobu naší školy. Provedli jsme je i historickým centrem Kolína. Při loučení jsme přijali pozvání do K. Hory. Rozloučili jsme se pozdravem: „ahoj, tak zase příště".


15. 3. 2011

Dnešní den byl významný pro naši spolužačku a kamarádku ze třídy II. C - Janu Chlumskou. Slavila 20. narozeniny. Jako na každé pořádné oslavě nechyběl dort, nealko šampaňské, dárky a tanec. Všichni jsme si oslavu užili a Janičce popřáli VŠE NEJLEPŠÍ!


17. 3. 2011

28 učitelů jelo na třídenní školící kurz zaměřený na zážitkovou pedagogiku, klíčové kompetence, konflikty, hodnocení, zpětnou vazbu. Na kurzu se setkala teorie s praxí a tak jsme po každé přednášce sbírali nejen znalosti, ale také zážitky a dojmy, třeba na lanových aktivitách. I přes nepřízeň počasí jsme se vrátili s dobrou náladou a novou chutí do práce.


20. 3. 2011

Od září 2011 otevíráme nový vzdělávací obor praktickou školu dvouletou. Studium navazuje na ZŠ speciální, je zaměřena na další rozvoj žáků s ohledem na jejich možnosti, zájmy a stupeň postižení. Důraz klade na praktické činnosti v předmětech: příprava pokrmů, ruční a dílenské práce, rodinná a zdravotní výchova. Přihlášky doručte do 15.3., přijímací řízení je 20.4. od 8 do 12 hod.


21. 3. 2011

Ve školním fotbalovém turnaji ZŠ speciální se utkali hráči 1.C, 2.C, 5.C a 6.C. Pod píšťalkou pana učitele Křivy létaly rány míče ode zdi ke zdi a výsledek byl napínavý do samotného konce. O vítězovi rozhodly poslední sekundy. Utkání zakončil míč umístěný do pravého horního rohu. Gratulujeme vítězům!


23. 3. 2011

Žáci 7. a 9. třídy si vyzkoušeli své znalosti a dovednosti z přírodopisu a zeměpisu v rámci projektu Příroda a Země. Orientační běh podle mapy nedělal problémy nikomu a při vynikající skupinové práci se mozky vařily tak, že se z nich kouřilo. Výsledky byly výborné a sladká odměna je neminula. Nejlepší borci byli zvoleni odbornou porotou.


25. 3. 2011

Návratem k tradicím přivítali jaro žáci III. A a IV.A. Nejprve si nasbírali v lese přírodniny, z kterých poté vytvořili smrtku - Moranu. Společně ji pak utopili v Labi a na její poslední cestu jí zazpívali jarní písně. Tímto jsme se rozloučili se zimou a přivítali přicházející jaro. Radujme se, veselme se...


31. 3. 2011

Děti ze ŠD se rozloučily se zimou vhozením Morany do Labe a s nadšením sledovaly její odplutí po vodě. Počasí nám přálo, tak jsme i vycházku využili pro sběr bylin do herbáře. K jaru patří pohyb, smích, radost a dobrá nálada, které nechyběly ani na dětském hřišti. Při zpáteční cestě jsme obdivovali pestrost trhu na náměstí.


4. 4. 2011

Dobýt Matějskou pouť v Praze jsme vyrazili ve dvou autobusech plných dětí a učitelů. Šlo nám to dobře i přes malé mrholení. Ale zrovna když jsme se točili hlavou dolů, začala téci z nebe taková sprcha, že jsme byli mokří ze všech stran. Jen paní učitelka Kubátová měla mokro za krkem, protože si stoupla sice hlavou vzhůru, ale za to pod okap.


6. 4. 2011

Prvních jarních dnů se rozhodli využít žáci 3.A a 7.A. Společně se vydali učit do přírody. Rozděleni do skupin vyhledávali jarní květiny, ze kterých později budou vytvářet herbář.


7. 4. 2011

Dnes nás v rámci policejní akce "Zebra se za tebe nerozhlédne" navštívily dvě policistky. Povídaly si s dětmi o dopravním provozu, značkách a především o správném přecházení vozovky. Kdo správně odpovídal na otázky byl oceněn. Policejní pexeso si, kvůli trénování, odnesl každý žák.


18. 4. 2011

Velikonoce se rychle blíží a každý si chce udělat doma krásnou velikonoční výzdobu. Ani my nejsme vyjímkou. Takže jsme vzaly krepový papír, vyfouklá vejce, vrbové proutky, mašle, lepidlo, čtvrtky a začaly jsme stříhat, lepit a barvit, až se dílo podařilo a vznikl veselý velikonoční květináč. To bude překvapení pro rodiče!


20. 4. 2011

Škaredou středu jsme pojali jako projektový den - "BAREVNÉ VELIKONOCE". Dnes se tu určitě nikdo neškaredil. Každá třída si vylosovala svou barvu. Schválně, jestli uhodnete, jaká je ta naše? Všem přejeme veselé - zelené Velikonoce.


20. 4. 2011

Žáci ze 7.A a 3.A se spojili, aby společně prožili projekt barevné Velikonoce. Dozvěděli se, co Velikonoce připomínají, proč mají pohyblivý datum, a jaké jsou symboly Velikonoc. Společnými silami jsme si vyzdobili třídu. Poté jsme šli soutěžit do přírody, kde jsme navázali na staročeské zvyky a chlapci vyšlehali děvčata, aby byla zdravá, pilná a veselá po celý rok.


26. 4. 2011

Děti ze 2.A vyrazily za poznáním historie a navštívily výstavu "ZBRANĚ A ZBROJE" skupiny historického šermu Páni z Kolína. Prohlédli jsme si krále, rytíře, vojáky se zbraněmi, ale i princezy v krásných šatech. Velice děkujeme panu Miroslavu Horáčkovi za laskavý přístup a zajímavý výklad. Výstavu vřele doporučujeme.


28. 4. 2011

Žáci 9. roč. ZŠ praktické si připravili pro chlapce a dívky z celé školy povídání na téma „Jak správně třídit odpad“. Žáci si poslechli krátkou přednášku z cyklu enviromentální výchovy a vyzkoušeli si prakticky roztřídit odpad do správných kontejnerů. Deváťáci se nejprve styděli, ale jen chvilku, nálada byla výborná a i počasí nám přálo. No a hlavně, jsme zase o něco chytřejší.


29. 4. 2011

Tak jsme zase jednou vyrazili s Broukem Pytlíkem na výlet - tentokrát do Kšel. Každý z nás si vyzkoušel, jaké to je vyčistit a učesat koně a poté si sednout do sedla a nechat se vézt. Když se každému z nás podařilo koníka zkrotit a projet se, tak jsme rozdělali oheň a upekli si buřtíky a párečky. Čarodějnice s Broukem Pytlíkem se nám jako vždycky móóóóóc povedly.


2. 5. 2011

Máme sbaleno, jsme natěšeni a odjíždíme na Rohozec. Díky práci paní učitelek, podpoře města Kolína a sponzorského daru od paní Mertlové nás čeká týden pobytu v přírodě, společné vaření, učení a hraní. Všem moc děkujeme !


7. 5. 2011

Chobotnice na výletě! V uplynulém týdnu strávily děti z klubu Chobotnice pět krásných dnů na statku v Rohozci. Nevadilo, že jeden den pršelo, protože když se sejdou skvělí kamarádi, na počasí nezáleží. A co byl největší zážitek? Noční bojová hra a pečení koláčů!


8. 5. 2011

Na kolínském dni záchranářů vystoupily dvě skupiny breakařů ze ZŠ a MŠ Kolín. Na videu je mladší skupina ze 4. a 5. třídy. Za přispění k programu a vedení žáků děkujeme paní učitelce Alžbětě Bínové, která se žákům pravidelně věnuje.


10. 5. 2011

Naše škola uspořádala okresní kolo v lehké atletice ZŠ praktických. Počasí nám tentokrát přálo a tak jsme výkony plnili na 100%. Naši chlapci neměli konkurenci a tak se na prvních místech umístili: Linhart Š., Besmák a Štich. V kategorii dívek zvítězily sportovkyně ze ZŠ Kouřim, ale již na 4. místě se umístila nadějná atletka Linhartová M. - teprve z 5. třídy!


12. 5. 2011

Zariskovali jsme a navzdory předpovědi blížících se bouřek jsme ještě za "letního" počasí uspořádali školní kolo v atletice. Děti byly namotivované a podaly výkony hodné trénovaných atletů. Stupně vítězů ovládli sourozenci na 1. místě Miluška a Štefan Linhartovi a na 2. místě Kristýna a Josef Alföldiovi. Gratulujeme!


19. 5. 2011

Po klidném spánku ve škole na krajské kolo v lehké atletice do Kladna vyrazila výprava 3. dívek a 3. chlapců s paní učitelkou Bínovou. Vrátili se s velkými zážitky, zamilovaní a s medajlemi! Gratulujeme Štefanovi k 2. místu a držíme palce v národním kole!


20. 5. 2011

Světový den kulturní rozmanitosti jsme prožili na "pěti kontinentech". Zážitky máme nejen z indiánského křepčení, ale i afrických tanců, australského divadla se zvířátky, psaní čínských znaků, ale i připomenutí naší evropské kultury.


23. 5. 2011

Je jaro a to je ideální čas na velký úklid! Deváťáci ZŠ praktické si pro jistotu připravili přednášku, abychom nevyhazovali na skládku obaly a materiály, které se dají ještě využít. Dokonce jsme si prakticky vyzkoušeli odpad roztřídit, a aby tento den měl správnou tečku, vyhlásili jsme soutěž o nejhezčí výrobek právě z materiálů, které jsou vhodné k recyklaci.


25. 5. 2011

Třídit odpad, abychom nebyli zavaleni nepořádkem, je správná věc. S touto myšlenkou šla třída 8.A navštívit děti z MŠ Pohádka. Úkolem bylo seznámit děti jak a proč se třídí odpad. "Myslíte si, že je snadné učit? My jsme to zkusili hrou. Měli jsme trému, někteří se i styděli. Děti byly ale šikovné a my je moc chválili. Myslíme si, že se návštěva vydařila a úkol jsme splnili."


26. 5. 2011

Brouk Pytlík hlásí další prozkoumané území v okolí Kolína. Tentokrát jsme šli směr Vinice - Včelín - Konárovice. Podařilo se nám dobýt Vinický kopec a odměnou nám byl krásný výhled do okolí. Dále cesta vedla krásným lesem, kde jsme vystavěli satelitní městečko "Skřítkov". Poté jsme lehkým krokem dorazili do Konárovic a příjemně se osvěžili limonádou. A pak už jenom hurá na autobus a šup domů.


27. 5. 2011

Devítka je bezva třída, závěr školy si užívá. Ve čtvrtek jsme v Kouřimi, sportovali s jinými. Vyhráli jsme meloun celý, diplomy, sladké, šampus malý. Hned jsme všechno oslavili a do Kolína spokojeni dorazili. Legrace tam byla velká, vždyť s námi jela naše paní učitelka.


30. 5. 2011

Poslední návštěva divadla v tomto školním roce byla přímo světového formátu. Ohromě jsme si užili představení "Pohádky pro Hurvínka". Tolik pohádek v jedné jsme snad nikdy neviděli. Posuďte sami, jak se nám Hurvínek a Mánička vydařili. A také jsme získali poučení, že na pohádky není nikdo starý. Cha, cha!!!


1. 6. 2011

"Se školkou jsme vyrazili jsme na DOPRAVNÍ HŘIŠTĚ! Každý si mohl vyzkoušet jízdu na motorkách, kolech nebo koloběžkách. Moc nás to bavilo a to i přesto, že jsme museli dávat pozor na cestu jako na opravdové silnici. Bylo tam spoustu přechodů pro chodce, dopravních značek i semaforů. Podívejte jak nám to jde. Takže: POZOR VYJÍŽDÍME!"


1. 6. 2011

Mezinárodní den dětí v klubu Chobotnice byl letos opravdu pestrý. Vydali jsme se na výlet vlakem do Libice nad Cidlinou, pak jsme na soutoku nasedli na loď a jeli do Poděbrad. Plnili jsme úkoly, soutěžili a zažili spoustu legrace. Odměnou nám byli sladkosti a výborná zmrzlina. Den se povedl na jedničku s hvězdičkou!


1. 6. 2011

Mezinárodní den dětí jsme slavili různě. První stupeň si užíval výuku na dopravním hřišti. Odměnou za jízdu bez dopravních přestupků a nehod nám byly upomínkové předměty BESIPu a sladkosti. Děkujeme počasí, že nám nepokazilo pohodové dopoledne.


1. 6. 2011

Žáci speciálních tříd dnes předali přes 70 kusů vlastnoručně vyrobených propagačních materiálů paní Ivě Hamanové, která spolupracuje na pořádání Kmochova Kolína. Tyto materiály byly vytvořeny v rámci projektu " Rozvoj a zkvalitnění pracovních dovedností na ZŠ speciální".


6. 6. 2011

Jestli pak víte, kde můžete potkat velblouda, oslíky, lamy, ovce, kozy, koně, poníka a krásné pyšné pávy? A proč má velbloud hrby? A je osel opravdu tak hloupý, jak se o něm říká? Jaké to asi je hladit šesti týdenní jehňátka? Už na vás někdy prsknul velbloud? Na všechny tyto otázky jsme našli odpověď na statku ve Starém Kolíně.


6. 6. 2011

Na fotografii je naše žákyně Andrea Szakaczová, která se zúčastnila výtvarné soutěže "Požární ochrana očima dětí". Svým obrázkem zaujala odbornou porotu natolik, že ji udělila 1. místo v okresním kole a 2. místo v krajském kole této soutěže. Andrejko - moc gratulujeme!


7. 6. 2011

Žáci ze 6.-9. tříd si poměřili svoje síly v cyklistickém závodě. A byl to závod jak ma být. Diváci fandili jako o život. Závodníci v cíli padali vyčerpáním z kol. Pneumatiky na kolech se skoro vařily. Nakonec rozhodovaly vteřiny. Zde jsou ti nejlepší - Pepa Alfoldi, Petr Činovec, Honza Hnídek, Nikola Kroščenová, Marek Surmaj a Štefan Linhart. Gratulujeme. Sportu zdar a kolům zvlášť.


8. 6. 2011

Tradiční fotbalové derby Kolín x Býchory bylo zase napínavé do posledního okamžiku. O našem vítězství rozhodl až penaltový rozstřel. Během zápasu hráčům tekly nervy a dokonce i krev. Velká pochvala patří všem našim hračům za vzorné sportovní chování. A pozor! Richard Moravec chytá ještě líp než Petr Čech. Děkujeme a gratulujeme.


9. 6. 2011

Stejně jako naši spolužáci v pondělí i my jsme dnes navštívili statek ve Starém Kolíně. Byli jsme zvědaví, zda budeme mít stejné zážitky jako oni. Věřte nebo ne, vše se do puntíku vyplnilo. Paní Krejčová nás vřele přijala a představila spoustu zvířat. Fotky z výletu I.C a II.C si můžete prohlédnout na adrese: http://klubchobotnice.rajce.idnes.cz


10. 6. 2011

Navštívili jsme "partnerskou školu" a kamarádky z Kutné Hory a tím jsme jim oplatili návštěvu. Prohlédli jsme si školu, nové hřiště, památky. Ve škole jsme obdivovali nejrůznější výtvarné techniky, kterými byly vyzdobeny třídy a chodby. Konec naší návštěvy jsme uzavřeli procházkou města, společnou fotografií a přáním krásných prázdnin.


15. 6. 2011

Je polovina června a my vyrážíme za poznáním do terénu. Třídy 1.A, 2.A, 7.A, 8.A a MŠ společně navštívily ZOO Chleby. V ZOO jsme si prohlídli zvířata, některá jsme mohli i hladit. Největším zážitkem pro pár šťastlivců byla návštěva gepardího výběhu. Gepardice byla po jídle, tak nehrozilo, že by nás chtěla lovit, nechala se pohladit a předla jako správná "kočka".


18. 6. 2011

Tento týden se přijela na své bývalé žáky z I.C podívat pí. uč. Štěrbová se svými dvojčátky Kačenkou a Aničkou. Společně jsme prožili krásnou hodinu a paní učitelku pustili ze třídy až když slíbila, že po prázdninách přijede miminka ukázat znovu. Už teď se moc těšíme a slibujeme, že dotrénujeme přebalování.


18. 6. 2011

Tento týden jsme se naposledy, v tomto školním roce, sešli v klubu Chobotnice. A závěr to byl opravdu parádní - tanec, soutěže, legrace, hry, občerstvení. Nevěříte? Tak se podívejte na fotky na již známé adrese: http://klubchobotnice.rajce.idnes.cz


18. 6. 2011

Ve dnech 14.-17.6. se třídy 3.A,4.A a 6.A zúčastnili výletu do Potštejna, do westernové osady Vochtánka, kde na nás čekalo pár báječných dní strávených mezi kovboji a indiány. Mezi největší zážitky patřil jednoznačně večer, který jsme strávili s „duchy a strašidly“ v zámeckém sklepení. Příští rok určitě pojedeme zase!


20. 6. 2011

Po třech dnech můžeme gratulovat ke 3. místu v lehké atletice na národním kole, kam se probojoval náš žák Štefan Linhart. Díky trenérce paní uč. Bínové a novým tretrám zakoupené školou, dosáhl skvělého času 7,92 na 60 m. Blahopřejeme!


22. 6. 2011

Cvičení v přírodě začalo vyhlášením poplachu. Po přepočítání na dvoře školy šly třídy nacvičovat Ochranu čl. za mimořádné situace. Druhý stupeň se zlepšoval v dovednostech: první pomoc, orientace s mapou, evakuační zavazadlo a lanové aktivity. Děkujeme všem učitelům za přípravu a OS Prostor za lanové aktivity.


24. 6. 2011

K nejvydařenějším akcím roku se zařadil 1. ročník paralympiády, kterého se účastnilo přes 60 žáků a učitelů ze speciálních škol z Kolína, Poděbrad a Kutné Hory. Velký dík patří panu učiteli Křivovi, městu Kolín, Sodovkárnám Vavruška a všem sportovcům a učitelům, kteří s sebou přinesli radost ze setkání a pohybu.


28. 6. 2011

Prázdniny jsou za dveřmi a pokud ještě nevíte kam na dovolenou, nechte se zlákat a pojeďte společně s I.C do Afriky. Přejeme krásné a pohodové prázdniny.


28. 6. 2011

Vy si asi myslíte, že ve škole už nic neděláme, ale to jste na omylu. Dnes jsme měli návštěvu. Paní Petra Svobodová nám přišla ukázat, jak se cvičí aerobic a Zumba. Skvěle jsme si zacvičili i pobavili. Petro DĚKUJEME!


28. 6. 2011

9.A si užívá poslední dny ve škole. Většina z nás vyrazila na výlet do Prahy. Viděli jsme orloj, Karlův most, Hradčany a hlavně jsme dobyli Petřín. Největší legrace nás čekala v bludišti, kde jsme si užili mnoho smíchu.


30. 6. 2011

Slavnostním rozloučením absolventů školy končí školní rok a začínají prázdniny. Přejeme všem žákům, rodičům i učitelům krásné léto. Absolventům hodně štěstí na cestě životem!