border

Archiv aktualit

2008-2009, 2009-2010, 2010-2011, 2011-2012, 2012-2013, 2013-2014, 2014-2015, 2015-2016, 2016-2017, 2017-2018, 2018-2019, 2019-2020

22. 8. 2012

Během letních prázdnin se ve škole nezahálí, ale pilně se opravuje. Čeká na Vás nový vchod pro žáky do šaten, obložení v tělocvičně, natřené dveře, branka a plot k hřišti, nový nábytek, atd. Bohužel dnešní kroupy rozsekaly zcela novou střechu na opraveném nájezdu pro vozíčkáře, který jsme ještě ani nevyzkoušeli.


1. 9. 2012

V přípravném týdnu se učitelský sbor duševně i fyzicky připravoval na to, až nám poteče do bot. Na čtyřech nafukovacích lodích jsme v počtu 23 učitelů propluli na Labi plavební komorou, obepluli ostrov a šťastně přistáli na pravém břehu. Vypadá to poklidně, ale po vodním fotbalu, který se zvrhl v námořní bitvu nezbyl nikdo suchý.


3. 9. 2012

Nebudete tomu věřit, ale mimo rodičů se na začátek školy těší i spousta dětí! Nejvíce očekávání bylo samozřejmě ve třídě 1.A, kde plakaly rodiče i děti. Naštěstí opravdu jen chviličku, za chvíli už byla ve třídě legrace a zíta už to snad bude s úsměvem. Do první třídy nastoupilo osm žáků, číst, psát a počítat je bude paní učitelka Růženka Bucharová. Přejeme hodně úspěchu!


13. 9. 2012

V rámci posilování vztahů v kolektivu vyjela 8.A s třídním učitelem J. Hartlem na cyklistický výlet do Polepského údolí, Pašinku a do Ratboře. S blížícím se podzimem bylo tropických 30°C celkem příjemných. Navíc cestu lemoval vodopád, potok, šest menších rybníčků a kopřivy... Chudák Lucka. Mimochodem, z kola spadl také pan učitel.


18. 9. 2012

S teplými letními dny jsme se rozloučili na Labi. V rámci cvičení v přírodě jsme si zahráli na piráty a vyzkoušeli si vodácký den s pádlem v ruce. Školní čluny se osvědčily jako bezpečný, ale dobrodružný a romantický, dopravní prostředek vhodný k evakuaci obyvatel za mimořádné životní situace. V záchranných vestách nám to slušelo a vypadali jsme děsně profesionálně.


20. 9. 2012

Dnes si žáci z I. C a studenti z I. D v rámci společného patronátu vyzkoušeli jak žili, bojovali, mluvili a hráli si piráti. Byla to velká legrace a nakonec jsme společnými silami vybojovali i pirátský poklad. FOTO


25. 9. 2012

V pondělí jsme poprvé vyrazili do Miskovic. Čekala nás tu pí. Hudcová, která nás seznamila se všemi domácími zvířaty, které má. Pohladili jsme si ovečky, kočky, psy, zakrslé prasátko, osly a mnoho dalších. Především jsme ale navštívili stáj, dozvěděli se mnoho o koních a také se svezli. Koně Deny a Lucka byli moc hodní a my si to moc užili. Už se těšíme na příště!


25. 9. 2012

Děti ve speciální MŠ budou mít nové hračky. Díky sponzoringu pro zaměstnance, TPCA věnovala dětem 3400 Kč na nákup speciálních hraček. Pro tělesně postižené děti pořídíme pomůcky na pohybovou výchovu, pro mentálně znevýhodněné hračky na rozvoj komunikace. Mockrát děkujeme rodičům za spolupráci a TPCA za finanční podporu.


26. 9. 2012

Třída I. C se dnes zúčastnila v rámci projektu " Dítě a kůň" prvního setkání se zvířátky na statku v Miskovicích. Všem se moc líbila nejen jízda na koních, ale i krmení zvířat a poznávání života na statku. Paní Hudcová všem odpovídala na dotazy a my už se těšíme na další návštěvu. Fotky z Miskovic můžete prohlížet zde.


26. 9. 2012

Do školy chodíme rádi. Nejen, že se učíme, sportujeme, hrajeme si, ale především tu máme spoustu kamarádů. A když má někdo z nás svátek, jako třeba Andrejka z I. C, oslaví ho se svými nejlepšími kamarády ve velkém stylu. Na takové oslavě nechybí dort, tanec, dárky a spousta legrace. Foto


27. 9. 2012

Přestože jsme na letošní EkoKosteládu dorazili v oslabeném počtu, řekli jsme si, že to jen tak nevzdáme a zabojujeme. Naší velkou předností byla chuť bojovat a především týmová spolupráce. Proto se za krásné 5. místo rozhodně nemusíme stydět!


27. 9. 2012

Žáky v autistické třídě podpořil Lukáš Čákora, student ICT, pořadatel punkového festivalu "Čeroký fest 2012", který se konal v Týnci nad Labem 9.- 10. 6. 2012. Výtěžek benefitní akce 13 tis. Kč bylo slavnostně předáno přímo paní učitelce, která pro děti nakoupí pomůcky pro rozvoj motoriky. Za dar ještě jednou děkujeme!


1. 10. 2012

Dnes jsme v rámci plnění témat primární prevence navštívili dopravní hřiště. Někdo stále bojoval s tím, aby udržel vozidlo na pravé straně vozovky. Jiní přešli k náročnějším úkolům a učili se dodržovat další pravidla silničního provozu. Děkujeme panu Brzákovi za přízeň a trpělivost.


2. 10. 2012

Vážení rodiče, ve spolupráci s MÚ a paní Hanušovou jsme pro Vaše potřeby zajistili vyhrazení dvou parkovacích míst u školy. Doba stání je v daných intervalech v době vyučování s kartičkami vydanými školou. Kartičky Vám vydají třídní učitelé.


2. 10. 2012

Tak a máme za sebou první letošní pokusy malých vědců. Ten dnešní je o hustotě kapalin a plovoucím vejci. Jen se podívejte, jak se pokus vydařil. Čerstvé vejce má větší hustotu než voda, proto nejprve klesne na dno sklenice. Přidáváním soli se zvětšuje hustota vody a vejce začne plavat. (Hustota vody se rovná hustotě vejce).


3. 10. 2012

Modrá obloha, hřející slunce a 20°C provázelo děti ze speciální MŠ na cestě za zážitkami po řece Labi. V rychlém člunu s motorem byla dobrá nálada, že nám bylo až do zpěvu. Jako překvapení nás čekala přednáška o rybaření, krátká procházka kolem slepého ramene Labe a hurá zpátky. A jelikož vodníci jsou jen v pohádkách, tak jsme bezpečně přistáli doma.


4. 10. 2012

Žáci MŠ navštívili na Den zvířat psí útulek Alíkov. Odměnou za dlouhou cestu byla prohlídka nalezených pejsků, kteří nás už z dálky vítali veselým štěkotem. Poslechli jsme si osudy psích kamarádů a mohli jsme si povodit a pohladit psího dědečka Arnošta. Jako dárek jsme přinesli granule, piškoty a plyšáčky na hraní. Psíkům jsme udělali velikou radost.


7. 10. 2012

V týdnu od 29. 9. do 6. 10. se žáci a studenti naší školy zúčastnili rehabilitačního pobytu v penzionu Hamštejn v Českém ráji. Počasí bylo jak malované a tak jsme cvičili, chodili na turistické procházky, jezdili na výlety, zpívali u táboráku, soutěžili, zdolali noční stezku odvahy, hráli si... Děkujeme p. uč. Bendové za přípravu a organizaci pobytu. FOTO


12. 10. 2012

Dračí dopoledne si užily děti z MŠ speciální. Krásný podzimní den jsme využili k dlouhé vycházce na kopec "Viničák". Všechny draci nám vzlétli až do nebe a my jsme je museli pevně držet, aby nám neulétli! Vyfoukaní s červenými tvářemi jsme se těšili na dobrý oběd, po kterém jsme unavení, ale se spoustou zážitků všichni usnuli.


19. 10. 2012

Krásného podzimního dne jsme navštívili se školní družinou psí útulek "Alík". Svým štěkotem nás přivítalo 18 pejsků. Největší pozornost si získal nejmladší přírůstek útulku fenka německého ovčáka - velice mazlivá, se kterou jsme se také vyfotili. Aby naše návštěva byla přínosná, přinesli jsme útulku piškoty a granule.


20. 10. 2012

Posledních hezkých podzimních dnů, využili žáci I. A a II. A k vytvoření draků a naučených písmenek za použití přírodnin. Také jsme si společně povídali o tom, jak se příroda a zvířátka chystají na zimní čas. NA SHLEDANOU BABÍ LÉTO!


23. 10. 2012

Ani mlha a inverze nezabránily dětem ze speciální mateřské školky vyzkoušet nový kolotoč. Naše velké poděkování patří zastupitelům města Kolína a panu Pospíšilovi. Díky jejich podpoře se léty zanedbávaný pozemek u speciální školy v Kolíně mění v prostor, kde si mohou handicapované děti bezpečně pohrát.


28. 10. 2012

V měsíci říjnu opět zahájil svou činnost kroužek "Břišní tance", který si v loňském školním roce získal velkou oblibu u žákyň speciální školy. Vedení kroužku se i letos ujala paní Pavlína Švarcová. Děkujeme MěÚ Kolín za finanční podporu.


29. 10. 2012

Malí vědci si vyzkoušeli, jak přeměnit proud teplého vzduchu na energii. Teplý vzduch, ohřátý plamenem kahanu, stoupá a roztočí spirálu zavěšenou na niti. Takto jednoduše se teplý vzduch přeměnil na energii. Kdo by to chtěl vyzkoušet, dejte si pozor na bezpečnost práce s ohněm!


30. 10. 2012

Venku už se hlásí zima, ale žáci speciálních tříd pokračují v projektu "Dítě a kůň". Každý týden jezdíme do Miskovic za zvířátky. Už umíme jezdit na koních a správně se o ně postarat. Seznamujeme se i s ostatními zvířecími obyvateli statku a stávají se z nich naši kamarádi. FOTO


31. 10. 2012

Děti ze speciální mateřské školy oslavily svátek Halloween. Pro maminky vyrobily dýňové zápichy a každý si domů odnesl své strašidýlko.Společně vydlabaly dýňová strašidla, která je každé ráno vítají rozsvícená před školkou.


2. 11. 2012

Díky firmě KOPOS, která darovala naší škole velmi pěkný dárek v podobě dopravních značek a netradičních autíček, si dnes žáci I. C a VII. C užili netradiční vyučovací hodinu. Procvičili jsme si dopravní výchovu a že smíme přecházet ulici pouze na zeleného panáčka už víme úplně všichni.


7. 11. 2012

V rámci patronátu MŠ speciální a 1. třídy ZŠ praktické jsme se sešli jako už tradičně první středeční dopoledne v měsíci. Tentokrát jsme využili prostor tělocvičny a nové pomůcky na dopravní výchovu. Nejprve jsme poznávali dopravní značky a zopakovali jsme si, jak se chováme jako chodci v silničním provozu. Poté jsme "nastartovali" a vše vyzkoušeli v praxi. Společná hodina nám utekla jako voda a my už se těšíme na další setkání.


9. 11. 2012

Týden před výtvarnou soutěží RADOST 19 proběhl výběr finalistů. Děkujeme Mgr. Š. Králové a Mgr. V. Břečkové, které nám jako externí poradkyně pomohly s nelehkým úkolem. Dále bychom rádi poděkovali Městské knihovně Kolín a Městskému společenskému domu, za prezentaci výtvarných děl osob s mentálním postižením široké veřejnosti.


12. 11. 2012

S malým předstihem si třída 4.A připoměla Mezinárodní den nevidomých, který připadá na 13.11. Využili jsme naplánovaného vaření a vyzkoušeli si, že pro nevidomé není žádná legrace si připravit jídlo. Hrdě můžeme říci, že jsme úkoly se zavázanýma očima zvládli a žádný prst nepřišel k úhoně.


12. 11. 2012

V rámci projektového vyučování na téma tolerance se sešli žáci 3. a 9. třídy. Společně prožili jednu vyučovací hodiánu plnou her a soutěží, při kterých uplatňovali vzájemnou pomoc mladších a starších spolužáků.


12. 11. 2012

Den tolerance, svět nevidomých - tak to si dnes vyzkoušeli žáci I. C a I. D. Věřte nebo ne, ale hrát si, malovat, chodit, běhat a házet si míčem se zavázanýma očima, tak to je pěkná fuška! Nejvíce legrace jsme si ale užili, když jsme se vzájemně měli nakrmit a přitom jsme nic neviděli! FOTO


13. 11. 2012

I z méně povedené fotografie je zřejmé, že žáci 6. A třídy se na divadelní představení hry podle Julese Verna: Cesta kolem světa za 80 dní velice těšili. Příběh jak ho předvedli herci z pražského Divadla AHA, se mám velice líbil. I při pěkné zábavě jsme si zopakovali světadíly, státy a města, kterými hrdinové hry cestovali. Dalším poznáním bylo společenské chování v divadle.


13. 11. 2012

Spolupráce MŠ speciální s Městskou policií - v úterý nás navštívila paní policistka. Mohli jsme se pochlubit svými znalostmi dopravních značek a semaforů. Nyní také už víme, že s cizím člověkem sami nikam nepůjdeme a když náhodou najdeme v pískovišti stříkačku, tak jako maňásek dráček, nebudeme na ni sahat...


13. 11. 2012

Začaly přípravy na blížící se zimu. I ty nejmenší děti si vyzkoušely práci s keramickou hlínou a pomocí šablon a vykrajovátek vytvořily různé tvary zvonečků a stromečků. Už také vědí,že po uschnutí se musí výrobek vypálit v peci. Za pomoc děkujeme paní učitelce Vejvodové.


15. 11. 2012

Ti nejlepší, kteří vyhráli soutěž ve sběru kaštanů, vyjeli za odměnu Řepařskou drážkou za lesními zvířátky. Čekalo na ně povídání o chování v lese, loveckých psech a také opékání vuřtů. Přestože je listopad, měli jsme štěstí na slunečné počasí a výlet si užili. Celkově se naše škola může pochlubit 1614 kg kaštanů a žaludů. Zvířátka si v zimě pochutnají!


16. 11. 2012

Školní družina se vypravila na přírodovědnou vycházku na Kmochův ostrov. Cestou jsme pozorovali k jakým změnám dochází v podzimní přírodě. S radostí jsme nakrmili vodní ptáky - labutě a kachny. Určitě se i v zimním období zastavíme vodní ptáky nakrmit.


17. 11. 2012

Již 19. rok pořádá SPMP ve spolupráci s naší školou celostátní soutěž a výstavu výtvarných prací žáků s mentálním postižením. Loňský rok se výstavy účastnilo 34 škol, přichází práce od Karlových Varů až po Vsetín. Do soutěže bylo přijato 654 výtvarných děl. Srdečně Vás zveme na vernisáž, děkujeme všem za přízeň a městu Kolín za finanční podporu.


17. 11. 2012

Výtvarné soutěže RADOST 19 se v letošním roce zůčastnilo 474 účastníků z 36 škol. Realizační tým zaevidoval a vystavil 650 výtvarných prací. Děkujeme Městu Kolín a sponzorům za dlouhodobou přízeň. Na vernisáži vystoupila děvčata z TS Bohemia a dívky ze 4.A pod vedením paní učitelky Alžběty Bínové.


19. 11. 2012

Studentky 4. ročníku SOŠPg z Čáslavi za doprovodu Mgr. Nové a PhDr. Frajerové dnes v rámci své předmaturitní exkurze navštívily naší školu. Seznámily se s kompenzačními pomůckami, stylem výuky na ZŠ speciální, prohlédly si výstavu Radost a prakticky si vyzkoušely nejen práci s interaktivní tabulí, ale i s různými kompenzačními pomůckami.


21. 11. 2012

MŠ speciální děkuje T.P.C.A za finanční podporu. Věnované finanční prostředky byly použity ke koupi speciálních didaktických pomůcek pro děti se zdravotním postižením. Konkrétně se jedná o speciální stavebnice podporující jemnou motoriku a smyslové funkce, didaktické hry a pomůcky pro strukturované učení dětí s poruchou autistického spektra.


26. 11. 2012

Vánoce se blíží, což je znát na každém kroku. Třídy mateřské školy se pomalu převlékají do vánočních motivů. Kromě básniček a vánočních písní, které se děti učí na vánoční besídku, si zkouší péct a zdobit medové perníčky. Každý nadšeně pomáhal válet, vykrajovat, zdobit a hlavně ochutnávat.


27. 11. 2012

Dnešní den byl hostinou pro kosy, sýkorky a další ptactvo. Žáci a studenti z I. C a I. D v rámci patronátu připravili a upevnili na školní zahradě krmítko, na kterém nabídli slunečnicová semínka, ptačí zob a jablíčka. Už při přípravě krmítka se kolem slétalo plno hladových opeřenců. Přejeme dobrou chuť!


3. 12. 2012

Nejnovější pokus malých vědců se týkal zvuku. Pomocí kelímků od jogurtu, vlasce a kousku špejle jsme si připravili jednoduchý "mobilní" telefon a ono to funguje! A máte to zadarmo, ani nemusíte vytáčet číslo.


3. 12. 2012

Výtvarná soutěž "U nás doma v Kolíně" na téma "Náměstí - živé srdce města" už zná svého vítěze! Za 1. místo v 1. kategorii byl oceněn žák I.C Miroslav Vojtíšek. Míro, blahopřejeme a těšíme se na další obrázky.


4. 12. 2012

VÁNOCE JSOU TADY... Škola se obléká do adventní výzdoby. A SPMP již na objednávku připravilo 150ks vánočních přání včetně obálek pro firmu Chytré systémy.cz pana Martina Holého. Děkujeme tímto za vyjádřenou důvěru a zároveň podporu činnosti lidí s mentálním postižením.


6. 12. 2012

Děkujeme skupině ČEZ za finanční pomoc škole v projektu obnovy počítačové sítě po havárii. Za obdrženou částku 15 tis. Kč jsme zakoupili nový hard disk k serveru, záložní zdroj UPS a přepěťovou ochranu.


10. 12. 2012

Za čertem a Mikulášem se naše děti vypravily do Starých lázní . Pan Radim Sochor a paní Denisa Bílá pro ně připravili nádhernou Mikulášskou nadílku s bohatým programem. Děti si mohly pohrát, pobavit se s kouzelníkem, zamlsat si i vyrobit vánoční svícínek. Moc jim děkujeme. A představte si, že jsme se do školy vrátili všichni, čert si nikoho neodnesl.


12. 12. 2012

Dnešního dne se žáci ZŠ-praktické a ZŠ-speciální zúčastnili vánočního turnaje přehazované v Českém Brodě. Získali jsme krásné 1. místo v kategorii ZŠ-speciální a 2. místo v kategorii ZŠ-praktická. Příští rok bychom se rádi vánočního turnaje také zúčastnili. Děkujeme za výbornou atmosféru a žákům za reprezentaci školy.


12. 12. 2012

Zimní sezonu ve sjezdu na čemkoliv zahájila třída II.C. Hned jak se udržel první sníh, děti vyrazily na "svah" u školy, aby vyzkoušely kvalitu letošní sněhové nadílky. Zábava a radost ze sněhu byly tak velké, že návrat do lavic někteří nesli dost těžce.


12. 12. 2012

Z čerstvě napadaného sněhu měly největší radost děti z mateřské školy. S menší pomocí paní učitelek postavily prvního sněhuláka. Samozřejmě nemohla chybět pořádná sněhová koulovačka, kterou děti i sněhulák přežily bez úhony. Sníh byl prima, ale nakonec se děti rády běžely ohřát k teplému čaji.


12. 12. 2012

V tomto týdnu jsme se rozloučili s projektem "Dítě a kůň", který probíhal v Miskovicích. Smutné bylo loučení se všemi zvířátky, ale především s koníky. Na rozloučenou dostaly děti od organizátorů akce spoustu sladkostí, vlastnoručně nazdobené perníčky a knížky, které využijeme při výuce. Děkujeme všem za pěknou akci!FOTO


17. 12. 2012

Do mateřské školy přišel Ježíšek o pár dní dříve, než se podívá k dětem domů. Dětem přinesl spoustu stavebnic, hraček a knížek. Nadělovaly ale i děti, které svým rodičům, babičkám a dědečkům přednesly básničky, zatančily tanečky a zazpívaly koledy. Přejeme všem spokojené vánoční svátky a v novém roce hodně zdraví.


19. 12. 2012

Vánoční atmosféru dnes čerpali žáci z I. C a II. C ve Skanzenu Kouřim. Viděli jsme krásně nazdobené chaloupky, pečené cukroví, voňavé vánočky, stromečky, které nejen stály na podlaze, ale i visely od stropu. Navštívili jsme i místní 1. třídu, kde nás zaujala nejen vánoční výzdoba, ale i dřevěné lavice, kalamáře a rákoska na zlobivé děti.FOTO


21. 12. 2012

Ježíšek se zastavil na naší škola již v pátek. Dětem přinesl kromě malých dárečků, hodně smíchu a radosti, sponzorský dar od pana Rudolfa Malého na speciální pomůcky a čtyři iPady od sdružení Cesta životem bez bariér. Ty pomohou překonat bariéry ve výuce našich dětí. Moc děkujeme a všem přejeme hezké Vánoce a štěstí a zdraví v novém roce.


10. 1. 2013

Naše škola je zapojena do projektu „Poznejte řemesla, poznejte praxi“, v rámci programu OPVK. Záměrem projektu je zlepšit spolupráci školy s aktéry na trhu práce a tím zvýšit uplatnitelnost žáků. Projekt přispěje k podpoře volby povolání z oblasti řemesel. V rámci projektu byla naše škola dovybavena materiálem do školních dílen.


11. 1. 2013

Děkujeme panu Kratochvílovi za sponzorský dar věnovaný žákům s autismem. Třída 3.C obdržela speciální pomůcky vyrobené na míru - dřevěné krabice různých velikostí a množství přihrádek. Tyto pomůcky zkvalitní výuku v rámci strukturovaného učení a pomohou žákům v jejich dalším rozvoji.


15. 1. 2013

Již tradičně se první středa v měsíci stala kamarádským setkáním prvňáčků a předškoláčků. "Školkáčci" již tedy vědí co je čeká v září, ale co jejich rodiče, mají se obávat? Proto jsme tentokrát pozvali i je a udělali jsme dobře. Strach byl pryč, zavládla pohoda i legrace. Předškoláčkům držíme palce při zápisu a jejich rodičům mnoho trpělivosti.


15. 1. 2013

Už jste někdy hráli BOCCIU (čti boču)? Tak my Vás to naučíme. Je to výborná kolektivní hra, kterou může hrát každý hráč od 3 do 99 let. Dnes jsme ji hráli a byla to velká legrace. Tak se těšte na středu 16. ledna, kdy Vám to v tělocvičně předvedeme. Boccie zdar!!! (Píšu boccie, říkám BOČE!)


16. 1. 2013

Sexuální výchova u mentálně postižených žáků – to je téma, se kterým jsme si tak úplně nevěděli rady. A tak jsme pozvali Mgr. Evu Burdovou, která nám mnohé věci objasnila. Poradila, předala zkušenosti, doporučila i výukové materiály. Pro pedagogy to bylo příjemně i užitečně strávené odpoledne.


16. 1. 2013

K Vánocům jsme dostali překvapení - mapu po které jsme vyrazili pro dárek. Orientace s mapou je náš koníček a tak jsme dorazili ke zverimexu. Našim dárečkem byl Šmudla. Je to Syrský křeček, je milý, nekouše, je inteligentní a všechno ho zajímá. Podívejte se, jak mu to sluší, máme z něho velkou radost.


22. 1. 2013

Sněhovou nadílku si užívají již druhý týden nejen děti z mateřské školy speciální, ale i žáci základní školy praktické. Kamarádské vztahy tak "utužujeme" i při dovádění na bobech, talířích a dalších "vozidlech".


22. 1. 2013

V pátek 18.1. navštívili žáci naší školy představení Krejčíka Honzy v Městském společenském domě v Kolíně. Představení s názvem Kouzelná slůvka bylo plné veselých písniček a my jsme si postupně vzpomněli na všechna důležitá "kouzelná" slovíčka - např. PROSÍM a DĚKUJI, na která určitě nebudeme zapomínat!


22. 1. 2013

I děti z mateřské školy speciální myslí na to, aby ptáčci v zimě netrpěli hlady. Vyrobily pro ně závěsné kuličky z tuku, semínek a sušeného ovoce. Také labutě na Kmochově ostrově se mohou těšit na pořádnou hostinu. Máme pro ně přichystanou plnou tašku nasušeného pečiva.


25. 1. 2013

Po dvou měsících účasti v projektu English time jsme se dnes rozloučili s rodilým mluvčím Američanem Danem. Díky projektu, který byl zaměřen na žáky prvního stupně, jsme získali moderní vzdělávací materiály a metodiku v oblasti výuky základů Aj. Jednalo se o zavedení krátkých zábavných aktivit do standardní výuky různých předmětů.


26. 1. 2013

V rámci procházky zamířily děti z MŠ speciální rovnou k řece. Na Kmochově ostrově je přivítalo hejno kachen, lysek a několik labutí. Děti nepřišly s prázdnou. Připravily si pro ptáky plný pytel pečiva. I když byla zima, tak nás zahřál dobrý skutek. Děti vědí, že musíme chránit přírodu a pomáhat zvířatům.


28. 1. 2013

Dnešní den v VI. C proběhl ve stylu zdravé výživy. Snažili jsme se donést takovou svačinu, aby odpovídala zásadám správného jídelníčku a společně jsme posuzovali, komu z nás se to podařilo. Uspěli jsme všichni!


28. 1. 2013

Děkujeme panu myslivci Navrátilovi, který nám přivezl ukázat živou právě chycenou lišku. Liška byla odchycena jako škodná v areálu TPCA a nyní poslouží k výcviku loveckých psů. Dozvěděli jsme se, že má ráda jablka a dokáže si za nimi vylézt až na strom. Také je velká naděje, že je březí a tak bychom se mohli na jaře podívat na liščátka.


31. 1. 2013

Ještě před rozdáním vysvědčení vyrazili žáci VI.C za kulturou. Navštívili ZUŠ v Kolíně, kde shlédli výstavu obrazů Jana Hlavatého. Prohlédli si i Galerii v zahradě. Sladkou odměnou za pěkná vysvědčení bylo posezení v cukrárně. Nejvíce nám chutnal jahodový koktejl.


31. 1. 2013

Čekání na vysvědčení si žáci I. C a I. D dnes krátili společnými hrami. Stavěli jsme ze stavebnic, zpívali, tančili, soutěžili a cvičili. Dopoledne uteklo jako voda, vysvědčení dopadlo všem výborně a teď už hurá na pololetní prázdniny!! FOTO


31. 1. 2013

Dnešním slavnostním dnem se nesl projekt "ŠKOLA HROU". Třídy 4.A a 5.A spojily své síly a vyrazily na dobrodružnou cestu za pokladem. Vše dobře dopadlo. Všichni přežili veškeré nástrahy hry semafor, ale především našli poklad - plnou tašku dobrot. O dobroty se spravedlivě rozdělili, ještě si trochu zasoutěžili, pak hurá pro vysvědčení a na prázdniny.


31. 1. 2013

Své první vysvědčení dnes dostali i prvňáčci ze speciální školy. Celý půlrok se pilně učili a jak vidíte na Ondrově vysvědčení bylo to znát. Přejeme všem hodně sil do dalšího pololetí.


4. 2. 2013

Děvčata z kroužku Břišní tance, který vede paní Pavlína Švarcová, dnes zažila první vystoupení před opravdovým publikem. Své taneční kreace dívky předvedly v domově důchodců a to nejen před seniory, ale i před personálem domova. Tréma brzy odezněla a vystoupení se povedlo bez jediné chyby. Potlesk na konci byl pro všechny velkou odměnou. FOTO


6. 2. 2013

Obec Tři Dvory leží nedaleko Kolína. Žijí tam úžasní lidé, kteří se scházejí v o.s. Třídvoračky. Pořádají různé akce a není jim lhostejný osud handicapo- vaných dětí. Díky jejich sponzorskému daru budou mít naši žáci více pomůcek na výtvarnou a pracovní činnost a také více her pro chvíle odpočinku. Mockrát jim děkujeme a přejeme hodně zdraví a elánu do další činnosti.


8. 2. 2013

Cílem projektu s podporou MŽP je vznik místa pro vzdělávání, vzájemné setkávání a soužití dětí handicapovaných s dětmi zdravými. Školní zahradu vybavíme školní tabulí a lavičkami, které umožní výuku předmětů v přírodním prostředí. Pod vedením pedagogů vyrobí žáci tabulky s názvem k dřevinám a trvalkám a vytvoří i portfolio školního arboreta.


11. 2. 2013

Zúčastnit se muzikoterapie v pondělí odpoledne, to vůbec není špatné. Pan kolega Tomáš Křiva nás pozval ke krátkému posezení, kde nám představil prvky muzikoterapie. Mnohé jsme si vyzkoušeli, nasmáli se a domů odcházeli v pohodě. Máme v plánu vybudovat pro naše děti relaxační místnost a muzikoterapii v ní jistě využijeme.


13. 2. 2013

Tentokrát zavítali mladí vědci za pokusy do školní kuchyně. Zjišťovali kyselost potravin a čistících prostředků pomocí šťávy z uvařeného červeného zelí. Čím kyselejší, tím víc se látka zbarvila. Mimochodem, čím kyselejší zelí, tím víc se "vědci" šklebili :-)


13. 2. 2013

Většina dětí z mateřské školy speciální poprvé navštívila skutečné divadlo. Příběh medvědáře Kubikuly, jeho malého rošťáckého medvídka Kubuly a pichlavého strašidla Barbuchy se všem moc líbil. Pohádka byla obohacena krásnými písničkami, takže necelá hodina utekla jako voda. Těšíme se na další představení.


14. 2. 2013

Na zimní paralympiádě pořádané naší školou soutěžilo ke dvěma stovkám žáků ZŠ speciálních. Žáci s učiteli se sjeli ze třinácti škol z kraje, ale třeba i z Pardubic. Disciplíny byly hlavně zábavné a tak odjížděli všichni soutěžící se zlatou medailí. Děkujeme za finanční a hmotnou podporu města Kolín, limonádovnám Koli, pekárně Hankovec a všem organizátorům. foto


14. 2. 2013

Třída II.D se rozhodla oslavit svátek sv. Valentýna (den zamilovaných) ve velkém, a proto svým nejmilejším připravila balíček plný dárků, které pro ně děti, s láskou, vyrobily.


17. 2. 2013

Děti z mateřské školy speciální se poprvé zúčastnily zimní paralympiády, kde soutěžily například ve stavění sněhuláka, střílení na bránu, v jízdě zručnosti. Sice naše děti mají ještě poměrně krátké nožičky, ukázalo se však, že dostatečně rychlé. Celé dopoledne se všem moc líbilo a kromě úsměvů na tváři, si odnášely i zlaté medaile.


18. 2. 2013

Hodinu angličtiny v VI.C jsme pojali formou her. Přemýšlivý výraz Aničky napovídá, že žáci pracovali s velkým zaujetím. Anglický jazyk vyučujeme podle nového ŠVP již čtvrtým rokem. Využíváme k tomu interaktivní tabule a vlastní materiály, které jsme vyrobili na míru našim žákům.


19. 2. 2013

Dnes jste ve škole mohli potkat princezny, krále, psi, kočky, berušky, klauny, lékaře, vojáky, policisty, čerty, vodníky a další a další pohádkové postavy. Měli jsme totiž KARNEVAL. Podívejte se na FOTKY , jak nám to slušelo:-)


20. 2. 2013

Komunikace ve školní praxi – to je téma semináře, kterého se zúčastnil celý pedagogický sbor. Mgr. Miroslav Jiřička nám ukázal i další „fígle“ nonverbální komunikace, tak snad to půjde lépe i v náročnějších situacích. Seminář byl plný vtipu a příkladů z praxe. Druhý díl bude již závažnější, budeme řešit konflikty, ale i to zvládneme.


22. 2. 2013

K podpoře volby povolání žáků přispívá i projekt „Poznejte řemeslo, poznejte praxi“, do kterého je škola zapojena. Krajská hospodářská komora Střední Čechy v rámci OPVK a za finanční podpory ESF a ČR zorganizovala exkurze do různých podniků a vybavila materiálem školní dílny, aby byly podpořeny praktické činnosti žáků. Info na www.khkstrednicechy.cz.


25. 2. 2013

Dnešní vaření třídy 4.A se báječně vydařilo. V plánu byla italská pizza a belgické vafle. Naše kulinářská cesta po Evropě nám řádně naplnila břicha. Z pizzy nezbyl ani kousek a vaflí bylo tolik, že jsme pohostili ještě spoustu kamarádů. Moc nás potěšilo, že si také pochutnali.


25. 2. 2013

Dnes jsme pečlivě zabalili a odeslali dvě kolektivní práce tříd 1. C a 6. A do výtvarné soutěže "NÁŠ ŽIVOT NA ZAHRÁDCE". Pořadatelem již 20. ročníku soutěže je Český zahrádkářský svaz. Držte nám, prosím, palce. A pokud budeme úspěšní, mohly by naše práce zdobit celostátní výstavy v Olomouci a Lysé nad Labem.


14. 3. 2013

Divadelní představení s názvem Scapinova šibalství mělo rychlý spád prokládaný různými vtípky a komickými scénkami. Sluha Scapino, všemi mastmi mazaný, vtáhl do hry i diváky. Z jeviště se dostal i mezi sedadla a pod nohama sedících žáků "plaval v moři". Podobných překvapivých kousků bylo více a odcházeli jsme s rozesmátými tvářemi plni dojmů.


14. 3. 2013

Děvčata z kroužku "Břišní tance" dnes měla vystoupení v MŠ v Masarykově ulici. Jejich vystoupení mělo velký úspěch a některým holčičkám z mateřské školy se vystoupení tolik zalíbilo, že se k našim tanečnicím přidaly. Děkujeme dětem i paním učitelkám za milé přijetí a bouřlivý potlesk. Foto z vystoupení najdete zde.


18. 3. 2013

V měsíci přeznu ctíme tradici a věnujeme se při výuce knihám a internetu. Postupně probíhají návštěvy jednotlivých tříd v Městské knihovně Kolín. Žáci mají možnost seznámit se s knihami, které knihovna půjčuje a s výpůjčním řádem. Děkujeme zaměstnankyním knihovny za laskavý a vstřícný přístup.


19. 3. 2013

Obchodní centrum Futurum Kolín vyhlásilo soutěž na podporu mladých talentů "Rozkvetlé Futurum". Žáci MŠ a ZŠ vysázeli a vyzdobili jarní květinový ostrůvek. Ten náš najdete u hračkárny. Přijďte nás podpořit a dejte nám svůj hlas, vítěz obdrží pro svou školu 10.000 Kč a další ceny.


20. 3. 2013

Projekt "Poznej řemesla" nás zavedl do SOU Horky nad Jizerou. Čekal nás výborně připravený program zaměřený na motivaci pro studium učebních oborů. A tak chlapci, kteří vyzkoušeli řízení traktoru, chtějí být zemědělci. Děvčata, po setkání s hříbětem, budou farmářky. Umělecky zaměření nastoupí na cukráře, těm, co chutnal oběd, budou kuchaři. Děkujeme!


25. 3. 2013

Dnešní Matějská pouť nás přivítala velmi mrazivým počasím. My jsme se nenechali odradit a užili jsme si všech atrakcí dosytosti. Máme i pár fotografií, které si ZDE můžete prohlédnout.


26. 3. 2013

Na vzdory chladnému počasí se Velikonoce blíží. Jak jsme to poznali? Ve škole nám voní mazance. Takových "krasavců" upekla 4.A 18 kusů. Každý si odnesl domů vlastní mazanec a ještě nám zbylo na dezert k dnešní svačině. To byla dobrota.


1. 4. 2013

Naše škola získala grant z OP VK, pomocí kterého vybudujeme novou cvičnou kuchyň pro handicapované žáky. Zároveň vytvoříme inovativní metodiku ke kuchařským pracím s video ukázkami pracovních postupů. Celý projekt je financován z rozpočtu EU a ČR a jeho výstupy poslouží handicapovaným dětem ve Středočeském kraji.


2. 4. 2013

Dnešní den jsme se zapojili do osvětové kampaně Rozsviťme se modře. Svým modrým tričkem jsme vyjádřili, že nám problematika AUTISMU není lhostejná. Modrá je barvou komunikace a sebevyjádření, což je jedna z oblastí, ve které mají lidé s autismem největší potíže.


3. 4. 2013

Žáci praktické školy dvouleté se účastní lyžařského výcviku pod vedením doktora Karlovy univerzity. Naši studenti na vozíku mají jedinečnou možnost zažít jízdu na monoski. První den jsme dobyli Kolínskou boudu a na saních sjeli ze svahu Černé hory. Sněhu jsou hromady, vítr fičí, sedá mlha, ztrácíme spojení...


4. 4. 2013

Po skvělém školení lavinového odborníka z Horské služby, vyrážíme neohroženě do terénu. Prvním regulérně lyžujícím je Honza z 2.D, který po teoretické i praktické přípravě vyjíždí pro adrenalinové zážitky. Ostatní dávají přednost jistějšímu pekáči či saním. Vzhůru pak s náhonem na zadní, ale často i všechny čtyři.


5. 4. 2013

Po třídenním nácviku se můžeme pochlubit jízdou na monoski. Odvážný jezdec Ondřej svůj vozík vyměnil za skořepinu na lyži. Jeho důvěra i důvěra přítomné maminky byla vložena do rukou "pilota" našeho učitele Tomáše. Jizdu na monoski jsme navíc technicky zdokonalili při použití horolezeckého úvazku k bezpečnějšímu vytažení doprovodu na vleku. FOTO


6. 4. 2013

Děvčata z kroužku Břišní tance dnes vystoupila na Živnostenském plese, který pořádal p. Milan Mazůrka. Jednalo se o jejich první vystoupení před velkým publikem, ale tanec zvládly jako profesionálky a odměnou byl velký potlesk. FOTO


8. 4. 2013

Dnes měli žáci I.C a I.D možnost zavítat na exkurzi k Hasičskému záchrannému sboru v Kolíně. Viděli jsme veškeré zázemí sboru, seděli v autech, stříkali z opravdové hasičské hadice, pouštěli sirény a našim průvodcům kladli spoustu otázek. Cestou do školy měl každý jasno o své budoucnosti: "BUDU HASIČEM". FOTO


9. 4. 2013

Děkujeme paní učitelce Bínové za pořadatelství okresního kola ve florbale tzv. Hotdog cup nazvaného dle svačinky k posílení vyčerpaných hráčů. Jako vítězné odjelo družstvo Českého Brodu, naši kolíňáci obsadili krásné třetí místo. Kapitán družstva s trenérem v kabině hráčů situaci rozebrali a určili další strategii vedoucí k příští výhře mužstva.


12. 4. 2013

Návštěvy našich žáků u HASIČŮ jsou v plném proudu. Dnes si stanici prohlédly třídy 2.A a 4.A. Moc děkujeme hasičům Mírovi a Lukášovi za trpělivý a zajímavý výklad a ukázky techniky. Pochvala patří i dětem, žádné z nich nevyužilo možnosti bonusu, když postříkají paní učitelku. Kromě stříkání s proudnicí se nám moc líbila komunikace přes vysílačky.


17. 4. 2013

"UŽ HO VEDOU!" chtělo by se zvolat. Ale nebojte se, úsměv z tváří nikomu nemizel. To jsme si jen za odměnu mohli vyzkoušet opravdická policejní pouta. Paní Honkiszová z Městské policie Kolín nás přišla poučit o prevenci kriminality. Teď už budeme vědět, s čím nám může městský strážník pomoci a hlavně si budeme pamatovat telefonní číslo 156.


19. 4. 2013

Děti z mateřské školy se nezalekly špatného počasí a užily si zábavné dopoledne. Ráno nás ve školce navštívila paní policistka a společně jsme si zopakovaly, jak se máme chovat na ulici. Svoje znalosti si po svačině vyzkoušely na dopravním hřišti. Už ví, co mají udělat, když svítí na semaforu červená či zelená a někteří z nich si pamatují, že se jezdí po pravé straně.


22. 4. 2013

Naši studenti ze SŠ praktické dnes zahájili odbornou praxi v supermarketu Billa. Hned na začátku jsme si rozdělili práci a pak už to jelo jako na drátkách. Michael se staral o dodávky čerstvé zeleniny a ovoce. Jaromír navážel nápoje a vyzkoušel si i práci s lisem na odpady. Honza dorovnovával zboží v regálech s potravinami a kontroloval ostatní zaměstnance.


23. 4. 2013

Dnes měli někteří žáci naší školy možnost podívat se do zázemí ZZS v Kolíně. Díky ochotné vrchní sestřičce p. Kesnerové jsme měli možnost získat spoustu nových znalostí z oblasti 1. pomoci, vyzkoušet některé zdravotnické přístroje přímo na našem těle a dokonce i zkusit jaké to je sedět za volantem sanitky. FOTO


23. 4. 2013

Celý týden si děti v mateřské škole povídají o všech složkách integrovaného záchranného systému. Dnes měly možnost navštívit hasiče, prohlédnout si hasičské auto a sednout si do něj. Díky ochotě hasičů si mohly vyzkoušet své síly při stříkání z hadice nebo částečně sjet po tyči. Děkujeme kolínským hasičům za vstřícnost, trpělivost a milé jednání.


24. 4. 2013

Městský společenský dům má hezkou dubnovou tradici - Výstavu o životním prostředí. My tam byli, vzdělávali se, soutěžili a hlavně si to užili! Tolik stanovišť a úkolů, každý měl příležitost ukázat, jak zná přírodu, jak ji dokáže chránit, v čem se zkrátka vyzná. Příjemným překvapením letošní výstavy byli tři čuníci a kravička Béďa. Ani se nám nechtělo zpátky do školy!


25. 4. 2013

Příroda je krásná a velmi zranitelná. Je potřeba vědět, jak jí můžeme chránit. Na výstavě o životním prostředí v Městském společenském domě v Kolíně se děti z mateřské školy dozvěděly spoustu informací. Také si zasoutěžily a za získané body si vybraly dárečky.


26. 4. 2013

Páteční den proběhl ve třídě II. D ve znamení velkých oslav našich kamarádů. Iveta oslavila jubilejních 25 let. Zuzana a Jaromír jen o trochu méně. Gratulanti přicházeli celé dopoledne a stoly se prohýbaly pod tíhou darů, květin a "malého občerstvení". Nechyběla ani živá hudba jako na každé správné oslavě. Přejeme vše nejlepší a zdraví na dalších 100 let.


29. 4. 2013

V letošním školním roce jsme se rozhodli nemyslet jen na sebe a pomáhat, jak jen dokážeme. Sbíráme víčka z pet lahví a všechna posíláme malé Vanesce z Chlumce nad Cidlinou, která trpí nemocí motýlích křídel. Zapojili se všichni od školičky až po naše studenty a k dnešnímu dni jich máme 119 kg. Blahopřejeme Vanesce k dnešním narozeninám!


30. 4. 2013

OV SPMP Kolín srdečně zve všechny členy okresní organizace Kolín na členskou schůzi, která se bude konat ve čtvrtek 9. 5. 2013 ve 14.00 hod v budově ZŠ, MŠ a PŠ Kolín, Kutnohorská 179, 2. patro ve třídě 4. A. Těšíme se na Vaši účast.


30. 4. 2013

Dnešní den se nesl ve znamení čarodějů a čarodějnic. Studenti z I. D si pro všechny své mladší kamarády přichystali zábavné dopoledne plné her, soutěží, tance a opékání špekáčků. Nakonec jsme upálili čarodějnici a byli pasováni p. uč. Bendovou na čarodějnické učně. Podívejte se na foto.


2. 5. 2013

Práce speciálních pedagogů není jednoduchá. Mnohdy se při jejím výkonu setkají s potřebou uplatnění fyzické restrikce. To když se žák v záchvatu snaží ublížit sobě, spolužákům či přímo učiteli. Jak na to? Už to víme! Vyzkoušeli jsme si to vzájemně na sobě a doufáme, že to často potřebovat nebudeme.


2. 5. 2013

SPMP Kolín ve spolupráci se školou pořádaly zájezd na již 18. ročník koncertu TV NOVA "CHCEME ŽÍT S VÁMI". Užili jsme si přes dvě hodiny zábavy, hudby a tance se známými zpěváky a zpěvačkami. Největší úspěch u dětí měli již tradičně Michal David, Petr Kolář, Heidi Janků a Maxim Turbulenc. Paní učitelky zase jihly při vystoupení Mira Žbirky. Prostě paráda.


10. 5. 2013

Konec týdne jsme si krásně zpříjemnili. Vyrazili jsme na dopravní hřiště, půjčili si kola a motokáry a prověřili své teoretické i praktické dovednosti z dopravní výchovy. Šlo nám to skvěle!


14. 5. 2013

Dnes nás ve škole navštívil klaun Ronald z Vrbové Lhoty. Byl to vlastně tak trochu předčasný dárek k MDD a všichni jsme si ho společně užili. Ronald si pro nás připravil spoustu legrace, kouzelnických triků, dárků, ale především přivezl dobrou náladu. Moc děkujeme a zde si můžete prohlédnout FOTOGRAFIE z jeho návštěvy.


16. 5. 2013

Skvělé sportovní výkony na školním kole v lehké atletice podali žáci celé školy. Na stupních vítězů se umístili 1. Balogová Zuzana, 2. Žembová Adéla, 3. Demeterová Ladislava a z chlapců 1. Csemi Petr, 2. Surmaj Tomáš a 3. Kroščen Patrik. Vítězům blahopřejeme a zároveň jim budeme držet palce v okresním kole ve středu 22.5.


21. 5. 2013

Víte, co je to VOLNO? My už ano. Žáci II. D a III. C dnes navštívili stacionář pro děti s postižením o. s. Volno. Užili jsme si zde dopoledne plné her, vyroby dárků pro rodiče a kamarády a na závěr velký společný koncert pod širým nebem. Moc děkujeme celému kolektivu zaměstnanců Volna za příjemné dopoledne. www.volno.cz


21. 5. 2013

Projekt "Poznej řemesla" nám umožnil exkurzi do provozu pekárny Hankovec. Jen velice málo potravinářských podniků nechá žáky nakouknout "pod pokličku" a navíc se žákům věnuje tak, jako se nám věnovala paní Slavíková, která o celý provoz pečuje. Děkujeme za prohlídku, povídání a hlavně za nejlepší rohlíky v Kolíně! www.hankovec.cz


22. 5. 2013

Okresního kola v lehké atletice se účastnili žáci ze čtyř měst: Českého Brodu, Kolína, Kouřimi a Peček. Den byl ve znamení dobrých výkonů a dobré nálady. Nejlepší výkon i náladu měly žákyně Danešová, Chadrabová a Balogová. Na vítěznou bednu se postavili i chlapci Hampl, Csemi a Mikita. Blahopřejeme k postupu do krajského kola!


25. 5. 2013

Krásný týden plný her, úsměvů, pohody, legrace a kamarádství prožili žáci a studenti z I. C a I. D na statku v Rohozci. Děkujeme městu Kolín za finanční podporu a manželům Mertlovým za sponzorský dar.FOTO


28. 5. 2013

Závodní automobilová sezóna se pomalu blíží ke konci a žáci speciálních tříd a střední školy praktické vyhlásili veliké závody. Celkém 6 družstev bojovalo o titul mistra světa v jízdě na bibicarech. Nakonec zvítězilo družstvo "Rychlé šípy" se svou šéfkou stáje Danou Bartlovou. Gratulujeme vítězům k titulu.


29. 5. 2013

Jako pořadatelé atletických závodů ZŠ praktických jsme v Kolíně přivítali družstva z osmi okresů. Chcete-li pokořit letošní rekordy, zkuste skočit 527 cm, hodit 64 m, uběhnout 1500 m za 5,20 min, nebo 60 m za 8,09 s. Naše družstvo dívek se umístilo na 2. místě! Největší radost nám udělala svým vítězstvím v běhu na 800 m naše žákyně Zuzana Balogová! FOTO


29. 5. 2013

Je sice konec května, ale SPMP navštívil Ježíšek. Tím byli organizátoři 17. Jarního plesu. Přinesli nám výtěžek z této společenské akce. Za nečekanou částku 25. 400 Kč srdečně děkujeme dámám M.Rawové, O.Krutské, J.Novákové a pánům M. Mazůrkovi a J.Pokornému. Jako malé poděkování za velkou laskavost obdrželi obrázek od děvčat z kroužku břišních tanců.


3. 6. 2013

Žáci 4. A účelně propojili hodiny českého jazyka a pracovních činností. Vyrobili masky a nacvičili pohádku O Koblížkovi. A protože by byla škoda toho nevyužít, domluvily se paní učitelky na několika představeních pro spolužáky z jiných tříd.


3. 6. 2013

Celé páteční dopoledne patřilo dětem, neboť se slavil Den dětí. První dárek nachystali žáci ze 4.A, kteří zahráli nejmenším pohádku O koblížkovi a potom se už jen závodilo. Každý si domů nesl diplom a sladkou odměnu.


6. 6. 2013

Vyvrcholení celoročního úsilí v podobě veřejného vystoupení před rodiči, učiteli a kamarády se dnes odehrálo pod taktovkou Pavlínky Švarcové v tělocvičně naší školy. Pravidelných nácviků břišních tanců se účastní 13 Šeherezád a 1 sultán. Děkujeme za finanční podporu Městu Kolín, nadšení Pavlínky a těšíme se na protančený příští rok. FOTO


13. 6. 2013

Zveřejňujeme Výzvu k podání nabídky na dodání kuchyňské linky a spotřebičů. Zakázka je hrazena z finančních prostředků OP VK. Cílem je vybudovat referenční kuchyň pro tělesně a mentálně postižené žáky ZŠ, MŠ a PŠ Kolín. Kuchyň bude přístupná všem zájemcům o vybudování pracovního místa pro tělesně a mentálně postižené osoby.


14. 6. 2013

V rámci jubilejního 50. Kmochova Kolína proběhlo na náměstí divadelní představení pro školy. Naši žáci odolávali statečně nepřízni počasí a mezi kapkami deště sledovali Pověsti staré Prahy.


14. 6. 2013

Ani letos žáci školy a členové SPMP nezapomněli na muzikanty. Pod vedením paní Dany Vejvodové vyrobily v keramickém kroužku téměř 50 ks keramických trumpet. Za organizátory 50. Kmochova Kolína je od nás převzala paní Jana Homolková.


20. 6. 2013

Letní paralympiády pořádané naší školou se zúčastnilo 168 žáků ZŠ speciálních. Jako obvykle šlo o překonání nejen rekordů, ale hlavně o radost ze života. A proto odjížděli všichni se zlatou medailí. Děkujeme za finanční podporu města Kolín, firmě PST CLC a za občerstvení od limonádoven Koli a pekárny Hankovec. FOTO


21. 6. 2013

První letní den přivítaly děti ze speciální mateřské školy na vodě. Na okružní plavbě jsme zamířili ke starému lomu. Po cestě jsme si zblízka prohlédli vodní rostliny i pár kachen.Všichni ukázali, že jsou zkušení námořníci, a tak jsme nemuseli volat: "Muž přes palubu!"


25. 6. 2013

24.červen byl velkým dnem pro předškoláky, kdy je opravdový pan král přišel pasovat na školáky. Prvňáci dětem ukázali, co všechno se za rok ve škole naučili a přečetli jim pohádku. Společná oslava byla zakončena přespáním ve škole.


27. 6. 2013

Poslední dny školního roku patřily výletům a zábavným akcím. Děti z mateřské školy a základní školy speciální vyrazily do ZOO v Jihlavě, kde měly možnost si sáhnout na hroší či tulení kůži. Nakrmily ovce a kozy a některé z nich se nebály se pomazlit ani s hadem. Přejeme všem krásné letní dny a v září opět nashledanou.