border

Archiv aktualit

2008-2009, 2009-2010, 2010-2011, 2011-2012, 2012-2013, 2013-2014, 2014-2015, 2015-2016, 2016-2017, 2017-2018, 2018-2019, 2019-2020

4. 9. 2013

Sotva se prvňáčci stihli usadit v lavicích a prohlédnout si školu, už je čekalo první cvičení v přírodě. Cvičný poplach zvládli bez obav a na jedničku. Cvičení v přírodě bylo zaměřeno na posílení vztahů ve třídách. V první třídě především na seznamování.


9. 9. 2013

Tonda už je tu! Opět nás navštívili lektoři ze spoloečnosti EKO-KOM a přivezli výstavu o třídění odpadu "Tonda Obal na cestách". Zopakovali jsme si a prohloubili naše vědomosti, poslechli si další nové informace. Lektoři nás moc chválili a dostali jsme i malou odměnu. Bylo to fajn! Tak zase příště, Tondo!


9. 9. 2013

TPCA podpořila projekt na vybavení nově otevřené třídy MŠ speciální. Děti s kombinovaným zdravotním postižením a děti s diagnózou autismu mají ve třídě nový koberec a policové systémy ke strukturovanému učení. Finanční podpora TPCA nám pomohla vytvořit vhodné a stimulující prostředí, kde se děti cítí dobře. Děkujeme.


19. 9. 2013

Dnes začal dětem ze speciální mateřské školy plavecký výcvik. Ve vodě si hrály na pejsky, krokodýly, jako piráti odnášely poklady do jeskyně. Děti se tak pod vedením instruktorek učily nebát se vody.Všem se ve vodě moc líbilo a těší se na další lekci.


20. 9. 2013

Dnes jsme představili široké veřejnosti novou kuchyň, která byla vybudována v rámci projektu iMetodika. Projekt je financován z ESF a státního rozpočtu ČR. Cena kuchyně je 170 450 Kč a její realizaci si vzala na svá bedra firma HOKA Čáslav. Pokud jste neměli čas se dnes přijít podívat, můžete si prohlédnout fotky z akce.


23. 9. 2013

První třída navštívila v tomto školním roce poprvé divadelní představení. Hráli nám pohádku o loupežníku Rumcajsovi. Ve škole jsme si o představení popovídali a ještě nakreslili krásné obrázky. Alespoň o jeden z nich se s Vámi chceme podělit.


23. 9. 2013

Děti z MŠ speciální dnes navštívily divadelní představení Loupežník Rumcajs v MD v Kolíně. Pohádkový příběh o statečném a spravedlivém ševci se velmi líbil. Poznaly hodného vodníka a vílu, namyšleného starostu a panovačného knížepána s kněžnou. Hodinové představení doplněné písničkami uteklo jako voda a my se už těšíme na příště!


26. 9. 2013

Dnes jsme opět vyrazili za kamarády do Kostelce nad Černými Lesy. Pravidelně se tu účastníme soutěže o ekologii a ochraně životního prostředí. Nebyli jsme sice první, ale to vůbec nevadí, akce se podařila, my nezmokli a za rok zase ahoj!


26. 9. 2013

Žáci 6.A a 7.A navštívili SOU stavební na Zálabí, kde si prohlédli dílny. Byli seznámeni s řemesly, které učiliště nabízí. Projekt "Poznejte řemeslo, poznejte praxi" žákům základních škol umožnil vyzkoušet si daný obor prakticky. Již první návštěva nás velmi zaujala. Naši žáci byli nadšeni a již na zpáteční cestě plánovali svoji budoucnost po absolvování ZŠ.


1. 10. 2013

Krásný slunečný den využily děti MŠ speciální a vypravily se na výlet. Svezly se vláčkem do Veltrub a odtud vyšlapovaly až k psímu útulku do Kolína. Poslechly si příběhy opuštěných pejsků a psí slečnu Sáru by si nejraději odvedly až do školky. Cestou zbyl čas také na pozorování přírody a samozřejmě na dobrou svačinku.


4. 10. 2013

Jedna z našich tříd se na okamžik proměnila ve vědeckou laboratoř. Malí vědci zkoumali orgánové soustavy ryb. Pitva ryby není žádná legrace, vyžaduje trpělivost. Odměnou byly krásné záběry šupin a střev pod mikroskopem.


4. 10. 2013

Víte, že v Kolíně žijí draci? My už ano. S dračími úkoly jsme se vydali za poznáním do centra města. Úkoly se týkaly historických památek Kolína. Nebylo to úplně lehké, ale pracovníci informačního centra ocenili naši snahu a odměnili nás krásnými dračími omalovánkami. Zkuste to taky. Leták s otázkami v infocentru ještě mají.


6. 10. 2013

Týdenní rehabilitační pobyt si užili žáci naší školy a členové SPMP v Orlických horách na chatě Jedlová. Byl to krásný a slunečný týden vyplněný vycházkami, výlety, cvičením, kamarádstvím, odpočinkem a trochu i učením:-). Podívejte se na fotografie z pobytu a sami uvidíte, že jsme se měli krásně. Za rok jedeme znovu:-)


8. 10. 2013

Palačinkového turnaje pořádaného naší školou se účastnilo šest škol. Co se týče fotbalu, tak na prvním místě se umístila Kutná Hora a naši hráči byli až druzí. Ale v pojídání palačinek jsme určitě zvítězili! Děkujeme všem účastníkům, organizátorům a kuchařům!


8. 10. 2013

Žáci 8.A s paní učitelkou Hájkovou uvěřili pěkné předpovědi počasí a za hesla "všichni za jednoho, jeden za všechny" vyrazili na kolech do Poděbrad. Na cestě nás čekalo několik kulturních vložek, např. exkurze Pily u Klavar, naučná stezka v Pňově, historie Slavníkovců v Libici, romantika lužních lesů. Ujetých 40 km posílilo naše nohy, ale hlavně kolektivního ducha!


9. 10. 2013

Krásný podzimní den trávily děti z mateřské školy speciální na kopci zvaném Viničák, kde nechaly proletět své papírové draky. Přestože větrný pohon nefoukal na plný výkon, podařilo se každému dráčku vzlétnout vzhůru a chvíli plachtit po obloze.


10. 10. 2013

Malí vědci pozorovali pohyb předmětu v kapalinách různých roztoků. Nejrychleji padal předmět ke dnu v čisté vodě, na druhém místě dopadl předmět v solném roztoku a nejpomaleji klesal ve vodě s cukrem. S pokusem jsme si užili spoustu legrace.


10. 10. 2013

Dnes měly děti v mateřské škole vzácnou čtyřnohou návštěvu. Přišel se za nimi podívat nový kamarád bernský salašnický pes jménem Indy. Všechny děti pejska nadšeně přivítaly, pohladily a některé ho odměnily pamlskem. Nebyla to zdaleka poslední návštěva a věříme, že se Indy těší stejně jako děti na další setkání.


17. 10. 2013

Proběhla pátá lekce kurzu plavání pro děti ze speciální základní a mateřské školy. Děti nadšeně přijímají a snaží se zapojit do všech aktivit, které pro ně připravují instruktorky plavání. Velké díky patří právě jim, neboť každá hodina je plná zábavy.


21. 10. 2013

Ani žáci 9. třídy se nenechali zahanbit a vydali se na výlet na kolech. Cílem byl zámek Kačina ve Svatém Mikuláši. Cestou zpět jsme navštívili farmu ve Starém Kolíně, kde lamy a velbloud snědli naše zbytky ze svačin. I počasí nám přálo.


21. 10. 2013

V pondělí se děti ze speciální mateřské školy vypravily do Městského divadla v Kolíně, aby shlédly představení pohádky Dlouhý, Široký a Bystrozraký. Nádherné kostýmy, hudba a herecké výkony udržely jindy velice neposedné děti na sedadlech po celou dobu představení. Byl to kulturní zážitek nejen pro děti, ale i pro pedagogy.


21. 10. 2013

Pod pracovním názvem "Podzimní pondělí" si žáci II.C v dvojčlenných týmech a zábavnou formou ověřili své znalosti o přírodě. Soutěž družstev: Pole, Les a Zahrada byla vyrovnaná, všichni se snažili, spolupracovali a prokázali, že během vyučovacích hodin opravdu dávají pozor.


22. 10. 2013

Prvňáci se s vervou sobě vlastní pustili do dlabání strašidelné dýně. Na ozdobu použili nasbírané přírodniny. "Dýňák" nakonec vůbec nepůsobí strašidelně - posuďte sami. Celá třída se na něj každý den moc těší. Ivánek našeho nového kamaráda pojmenoval Ondra.


24. 10. 2013

V MŠ speciální jsme oslavili svátek Halloween pořádnou dýňovou párty. Vyrobili jsme si strašáky, vyzdobili třídu a rej strašidel mohl začít. Zpívali jsme, tancovali, soutěžili a společně strávené dopoledne jsme si všichni krásně užili. Domů jsme odcházeli s diplomem, drobnými dárečky, ale hlavně s úsměvem na tváři.


24. 10. 2013

Hádej, hádej - Jak je to? Malí vědci zkoumali podtlak a podařilo se jim dostat vejce do skleněné lahve od džusu. Posuďte sami, jak se jim to povedlo.


25. 10. 2013

Předškoláci z MŠ speciální si zkusili, jaké je to být školákem v opravdové škole. Posadili se spolu s prvňáčky ZŠ praktické do lavic a společně pracovali. Pracovní list se jim podařil na jedničku, práce s interaktivní tabulí se moc líbila a školáci je naučili pěknou písničku. Děkujeme prvňáčkům a paní učitelce Martině za krásně připravenou hodinu.


25. 10. 2013

Díky ranní intervenci paní zástupkyně, jsme si v 1.A užili "KLOBOUKOVÝ DEN". Hned ráno jsme si pořídili slušivé kloboučky. V nich jsme absolvovali celé vyučování a o pracovních činnostech jsme je dovedli k dokonalosti krásnou výzdobou. Maminky nás za to určitě také pochválí, vždyť nám moc sluší.


25. 10. 2013

Vidíte sami, že není vůbec jednoduché vybrat při školním kole z 271 prací jen třicet, které budou naši školu reprezentovat při jubilejní výstavě RADOST 20. Tohoto úkolu se společně a zodpovědně ujali paní ředitelka, pan zástupce, paní učitelka Nováková z nemocnice a paní Břečková z PPP Kolín.


31. 10. 2013

Na Halloween se ve škole všechna strašidla zapojila do fotbalového turnaje. Čtyři družstva z druhého stupně bojovala o titul dýňového Halloweena. Zvítězila nejlepší strašidla z 8.A. Za odměnu si zahrála zápas s paní učitelkami a s přehledem vyhrála.


4. 11. 2013

V neděli 3. 11. proběhla v Komorním sále MSD vernisáž jubilejního 20. ročníku celostátní výtvarné soutěže RADOST. Letošního ročníku se zúčastnilo 424 lidí s mentálním postižením z celé republiky se 476 pracemi. Děkujeme všem sponzorům a podporovatelům. Listiny se jmény finalistů a seznam sponzorů je k nahlédnutí zde.


4. 11. 2013

Vernisáž výstavy RADOST zpestřil bohatý doprovodný program. Návštěvníci mohli shlédnout vystoupení nejmladších i zkušených dívek z Taneční skupiny Bohemia paní Ivy Hamannové. Vystoupila i děvčata z kroužku Břišních tanců SPMP Kolín pod vedením paní Pavlíny Švarcové. Klavírním vystoupením doplnil program náš kolega Mgr. Jaroslav Hartl.


7. 11. 2013

Od 1. listopadu se studenti třídy I.D podílejí na péči o veřejnou zeleň v našem městě. Starají se o dva záhony u kina, které dnes připravili na zimu. Už se těší na jarní osazování květinami.


13. 11. 2013

V rámci dopolední vycházky se děti ze speciální mateřské školy podívaly do zákulisí cirkusu. Prohlédly si pětici tygrů a tři tygří mláďata, hady,dalmatiny, několik poníků, koz a lam. Děkujeme Cirkusu Jo-Joo za nevšední zážitek.


14. 11. 2013

Rozvoj školní družiny nabývá na intenzitě. Děti se těší na každý nový den, kdy budou moci zažít nová dobrodružství při hrách a činnostech v družině. K tomu, aby byly spokojené, posloužily nové hračky, které jme mohli nakoupit z finančního daru, který nám zajistila p. uč. G. Linková. Nové hračky rozzářily všem dětem očička a moc se z nich těší.


14. 11. 2013

Žáci VI.C navštívili svatomartinský trh, kde měli možnost ochutnat nepřeberné množství různých specialit. Nejvíce nám zachutnal staročeský trdelník. Dobrou chutˇ!


15. 11. 2013

Také třídy VI.A a VI.C se zapojily do projektu - Den tolerance. Žáci si s velkým zaujetím zasoutěžili, dokonce si i "zalyžovali". Společnými silami pak vytvořili plakát na téma tolerance, kamarádství a vzájemná pomoc.


15. 11. 2013

V rámci projektového dne - Den tolerance se sešli žáci 5.C a 2.A ke společnému rejdění. Starší děti si pro druháky připravily překvapení v podobě her a soutěží. Všichni si tento den opravdu užili....


18. 11. 2013

V rámci projektového vyučování k Mezinárodnímu dni tolerance se 15.11. třídy II.C a IV.A rozhodly uspořádat česko-indiánský piknik. Žáci se vzájemně pohostili a předvedli si ukázky z tradiční kultury obou národů. Velkým překvapením bylo, kolik jídla nám ti indiáni vlastně poslali :-).


19. 11. 2013

Žáci II.D se rozhodli zpestřit si hodiny Rodinné výchovy. Využili k tomu své šikovné ruce a z keramické hlíny vytvořili "Rodinu a její prostředí".


21. 11. 2013

Čas plyne jako voda. Dnešním dnem pro děti ze speciální mateřské a základní školy skončil plavecký výcvik. Děti nadšené z vody a také z diplomů, které dostaly, se již nyní těší na další pokračování na jaře. Velmi děkujeme instruktorkám z plavecké školy za obětavý přístup.


21. 11. 2013

V Kutné Hoře na kuželkářském turnaji vyvrcholil náš školní projekt "Tolerance". Žáci 7. a 8. třídy se společně s kamarády z II. D zúčastnili kuželkářského klání. Každý z nás házel koule, jak nejlépe uměl a výsledek byl ohromný. Obsadili jsme 2. místo v soutěži družstev a náš závodník Michael Mergl stříbrnou medaili v soutěži jednotlivců. Gratulujeme.


22. 11. 2013

Děti z MŠ speciální navštívily v letošním roce poslední pohádkové představení v Městském divadle v Kolíně. Tentokrát do našeho města zavítal kocour Modroočko se svojí kamarádkou Zelenoočkou a dalšími kočičáky. Představení plné písniček se dětem i tentokrát velmi líbilo.


25. 11. 2013

Málokdo nezná pohádku O perníkové chaloupce. Na perníčkách, které vlastnoručně upekly děti ze speciální mateřské školy, by si jistě Jeníček s Mařenkou také pochutnali. Příště naše malé cukráře čeká pečení lineckého cukroví.


27. 11. 2013

Celá VI.C se těší na Vánoce! Abychom si zkrátili čekání na Štědrý den, pustili jsme se do výroby adventního věnce a netrpělivě očekáváme den, kdy si zapálíme první svíčku.


29. 11. 2013

Žáci z 1.A a 2.A se sešli, aby společně zahájili adventní dobu. V rámci třídního projektu "ADVENTNÍ ČAS ZAČÍNÁ" vyráběli adventní výzdobu a povídání o adventu a Vánocích proložili básničkami a zpíváním koled, které společně nacvičují na besídku pro rodiče. Projekt zakončili poznáváním řemesel a plněním úkolů na adventním řemeslném trhu na náměstí.


30. 11. 2013

Koncem školního roku byla vyhlášena soutěž "Škola udržitelného rozvoje Středočeského kraje". Hodnotily se aktivity škol v oblasti environmentální výchovy. Výsledkem bylo udělení titulu "Škola udržitelného rozvoje Středočeského kraje" ve třech stupních. I. stupeň získalo jen 13 škol a my jsme mezi těmito nejlepšími!


2. 12. 2013

Rozsvícením první svíčky na adventním věnci ve třídě VI.C na nás dýchla atmosféra Vánoc. Zazpívali jsme si koledy, vyzdobili třídu a napsali dopis Ježíškovi.


2. 12. 2013

Děkujeme sponzorům firmy SIKO za dárečky "kačenky a míčky". Dárky využijeme i ve výuce matematiky a v hodinách tělesné výchovy.


2. 12. 2013

V rámci patronátu mezi třídami I.C a I.D jsme se dnes sešli a užili si předvánoční atmosféru. Vyráběli jsme vánoční dárky a ozdobičky, poslouchali koledy a užili si společné kamarádství při hrách a sportování. FOTO


3. 12. 2013

Dnes ti nejlepší z nejlepších vyrazili na výlet za odměnu. Byl to výlet za sběr kaštanů. Výletníci se dostavili na nádražíčko Řepné drážky a odtud vyrazili mašinkou směr hájovna. Tady už na ně čekal pan myslivec, který si s nimi povídal o lese a o zvířátkách. Nakonec každý dostal na chuť i na zahřátí opečeného buřta!


4. 12. 2013

V průběhu Dne otevřených dveří se mohli rodiče přijít podívat do školy a také na výuku ve třídách. Velmi nás těší, že tuto možnost využili a doufáme, že se jim práce dětí i učitelů líbila.


5. 12. 2013

Aktuální zpráva: Po návštěvě Mikuláše s tlupou čertů došlo k výraznému úbytku žáků, zejména ve třídách druhého stupně. Učitelé na situaci neprodleně zareagovali a přestup do pekla zanesli do třídních knih společně s poučením o BOZP. Nikdo neví, jak daleko čerti zajdou. Proslýchá se i úbytek v řadách učitelského sboru!


5. 12. 2013

Vrchní pekelník, sám velký Lucifer vyhlásil velký pekelný turnaj v malé kopané O čertovo kopyto. Turnaje se zúčastnil celý druhý stupeň praktické školy. Hlavní účinkující byli samozřejmě čerti. Pekelný pohár O čertovo kopyto si vykopala třída čertů ze 7.A. Gratulujeme a peklu zdar.


5. 12. 2013

Mikuláše, anděla i několik čertů jsme dnes potkali v kolínských "Lázních". Krásné dopoledne plné her, tancování a radosti pro naše děti připravila paní Denisa Bílá z Podnikatelské školy v Kolíně s panem Sochorem. Děti si to moc užily, Mikulášovi odříkaly básničky a čertovi slíbily, že už budou hodné. To se budeme mít. Všem moc a moc děkujeme!


5. 12. 2013

Za dětmi hospitalizovanými v kolínské nemocnici zavítala nebeská jízda. Mikuláš s sebou přivedl dva anděly a vzadu se plížily mocnosti pekelné. Za přednes básničky nebo písničky byly děti odměněny balíčkem s malou výslužkou z nemocniční jídelny a drobnými dárky, které zajistila Škola při zdravotnickém zařízení v Kolíně. Děti se bavily a bylo jim dobře.


9. 12. 2013

Za dětmi do kolínské nemocnice přijela zpěvačka a herečka, paní Světlana Nálepková. Přivezla předvánoční nadílku písniček, drobných scének a kratičkých soutěží s názvem Medvědí babi. Děti opustily své postýlky a už to frčelo. Tři čtvrtě hodiny skřítek Ťuha, stará medvědice Bára, E-Obr a Slečna Uhu bavily nemocné děti. Představení se moc líbilo i rodičům a personálu.


11. 12. 2013

Vánoční školní zpravodaj hlásí, že naše škola se zúčastnila Vánočního turnaje v přehazované v Českém Brodě. Účastníci byli jak ze speciální, tak z praktické školy. Tým ze speciální školy si vyházel krásné první místo a tým z praktické školy si vyházel třetí místo. Oběma týmům gratulujeme a děkujeme.


12. 12. 2013

10.12. si žáci tříd II.C, VII.C a I.D udělali malý vánoční výlet do Obřího akvária v Hradci Králové. Dojem byl krásný, děti navštívily nejen akvárium plné jihoamerických sladkovodních ryb, ale také malý tropický prales a zhlédly videoprojekci přírodních krás "U rejnoka".


12. 12. 2013

O Vánocích se rozdávají nejen dárky, ale i radost. V tomto duchu se nesla návštěva dětí z naší školy v Domově důchodců Kolín. Vystoupily dívky z kroužku Břišních tanců a následovaly děti z 1. a 2. třídy s pohádkou O koblížkovi a pásmem vánočních říkanek a koled. Děti nezapomněly na dárečky a seniory obdarovaly vlastnoručně vyrobenými drobnostmi. FOTO


15. 12. 2013

Děti ze speciální mateřské školy společně s pedagogy připravily pro své nejbližší vánoční besídku. Vystoupení plné básniček, písniček a také pohádka se dětem podařila a rodiče děti ocenili velkým potleskem. Pod rozsvíceným stromečkem našel každý dáreček pro sebe a spoustu dárků do školky. Děkujeme štědrému Ježíškovi a přejeme všem příjemné vánoční dny.


16. 12. 2013

Děti a učitelky z 1.A a 2.A společně nacvičily program na besídku pro rodiče. Během programu zazněly známé koledy, básničky i pohádka. Vánoční atmosféru dotvářel perníkový svícen a nabízené cukroví. Děkujeme paní učitelce Mikšovské za hudební doprovod. PŘEJEME RADOSTNÉ VÁNOCE A V NOVÉM ROCE ZDRAVÍ A SPOKOJENOST.


18. 12. 2013

Každá hospodyně na vdávání by se radovala nad výbavou nových hrnců, talířů, příborů, ale také čistících prostředků, hadrů a ručníků, zakoupených z projektu iMetodika financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Vybavení je určeno pro výuku žáků naší školy s cílem zvyšovat kompetence v oblasti přípravy pokrmů.


20. 12. 2013

"Jééé, jůů, ty jóó, hurááá, to jsem si přál..." se dnes ozývalo z 1.A. I ve škole totiž chodil Ježíšek. Protože jsou prvňáci moc šikovné a hodné děti, bylo to znát i na nadílce. A přání paní učitelky? "Snad jim to vydrží i v novém roce :o)." Všem přejeme KRÁSNÉ VÁNOCE.


20. 12. 2013

Vánoce v naší škole patří k nejkrásnějším dnům v roce. Ve třídách svítí stromečky, zpíváme koledy, rozdáváme dárky, ochutnáváme cukroví. Žáci I. C a I. D si letošní předvánoční čas užívali plnými doušky. Podívejte se na FOTO


20. 12. 2013

Zpěvem koled při vánočním "koncertě na schodech" jsme společně zakončili adventní období ve škole. Za zážitek děkujeme paní učitelce Mezihorákové, která s žáky nacvičila koledy, včetně sólového zpěvu Michala Holuba. Přejeme všem zpěvákům i posluchačům, aby radost přicházející s Vánoci, Vás provázela i v novém roce 2014.


13. 1. 2014

Kroužek Malých vědců dnes dokazoval přítomnost CO2. Pokud si budete chtít pokus také vyzkoušet, musíte si pořídíte sodu, ocet a svíčku. Návod na celý pokus si pak můžete přehrát na videu i s popisem paní učitelky Dity Ságlové a předvedením žákyně Nikoly ze třídy 6.A.


14. 1. 2014

Ježíšek přinesl dětem z II.C nové kamarádky-křečky Růžu a Lízu. Aby se jim u nás dobře bydlelo, vyrobily jim děti v hodině pracovního vyučování krásný domeček. Růža i Líza jsou z domku zřejmě nadšené, protože ho ihned zabydlely a spokojeně v něm spinkají.


14. 1. 2014

Žáci naší školy začali od ledna letošního roku znovu navštěvovat solnou jeskyni. Posilujeme si imunitu a doufáme, že rýma, kašel a chřipka na nás nepřijdou!


16. 1. 2014

Celý týden si děti povídaly o ptácích, poznávaly je na fotkách a dozvěděly se, jak jim mohou pomáhat v zimě. Dopoledne vyrazily na Kmochův ostrov krmit labutě a kachny sušeným pečivem.


20. 1. 2014

Zápis se koná v pondělí 20. ledna 2014 od 12 do 16 hodin. K zápisu se dostavte se svým dítětem, které k 31.8.2014 dovrší 6 let, nebo starším. S sebou vezměte rodný list dítěte, občanský průkaz, doporučení šk. poradenského zařízení. Těšíme se na Vás!


20. 1. 2014

Jonáš začal chodit do naší školy teprve v září. Dokázal si již najít spoustu kamarádů a dnes je pozval na oslavu svých 13. narozenin. Oslava to byla pořádná - s dortem, přípitkem, gratulacemi, dárky, tancem. Jonášku ještě jednou VŠECHNO NEJ! FOTO


22. 1. 2014

Fanda, Terezka a Filip z II.C oslavili dnes své lednové narozeniny malou "Párty ve velkém stylu". Podával se kuřecí špíz s hranolky a jako dezert pohár se šlehačkou. Na přípitek bouchalo šampaňské, samozřejmě dětské. Všem třem oslavencům přejeme ještě jednou Vše nejlepší!


23. 1. 2014

Naše čerstvá osmnáctka! Dnes jsme oslavili s Anetou její velké narozeniny. Přejeme štěstí, zdraví a mnoho splněných přání, ať se daří!


28. 1. 2014

To je zima, to to zebe, když padají vločky z nebe. Teple se oblečeme, vezmeme sáně a jdeme sáňkovat z největší stráně-to je přání všech dětí z mateřské školy. Doufejme, že ještě trošku sněhu napadne, aby děti mohly vyzkoušet nové boby a sáně.


29. 1. 2014

Dnes společně oslavily třídy I. D a I. C zítřejší 19. narozeniny Jiřinky. Oslava to byla velkolepá, pro své kamarády oslavenkyně sama, jen s malou pomocí maminky, vytvořila ovocný dort. Bouchaly špunty, připíjelo se šampaňským a přálo se vše nejlepší. FOTO


30. 1. 2014

Slavnostně jsme otevřeli Snoezelen, místnost k relaxaci, poznávání a interakci. Využívána bude ve stavech nouze pro žáky po epileptických, agresivních, aj. záchvatech, ale i pro plánované relaxace, muzikoterapii, či bazální stimulaci. Vybavení nás prozatím stálo 111 tis. Kč a stále vylepšujeme!


7. 2. 2014

Nadace ČEZ schválila příspěvek 50 tis. Kč pro vybavení místnosti Snoezelen využívané žáky po epileptickém záchvatu, kde s asistentem mají možnost odpočinku a rekonvalescence. Místnost je využívána též pro terapii snoezelen a muzikoterapii, pro které jsme doposud neměli dostatečné vybavení. Za příspěvek moc děkujeme!


11. 2. 2014

Sbíráme víčka pro Žanetku, malou holčičku s DMO. Za víčka si může zaplatit speciální lázně nebo cokoliv, co pomůže zlepšit její zdravotní stav. Pomáhat vážně umíme - jen od září jsme shromáždili 210 kg víček a samozřejmě pokračujeme dál. Je moc hezké myslet na druhé!


13. 2. 2014

V pondělí se proměnily prostory mateřské školy v takové malé Rio de Janeiro. K vidění byla čarodějnice, pirát, opravář, Karkulka, námořník, klaun, princezna a nechyběl ani „strašlivý“ drak. Po karnevalovém víru si každé z dětí odneslo domů diplom a hezký zážitek.


14. 2. 2014

Vymysleli jsme si zvláštní literární a ilustrátorskou soutěž. Úkolem bylo napsat pohádku "Jak žirafa Klotylda viděla poprvé sníh" a oslovit jiného spolužáka o obrázek. Vzniklo téměř 30 zábavných příběhů o žirafě Klotyldě. Nebylo snadné vybrat ty nejlepší! Výhercům moc gratulujeme!!!


17. 2. 2014

Občanské sdružení Třídvoračky podpořilo naši práci sponzorským darem 4.330 Kč, který vybralo z dobrovolného vstupného při adventním zpívání, výstavě Keramického Betléma a sbírce při "Tříkrálovém vejšlapu". Děkujeme všem občanům Třech Dvorů, kteří se akcí účastnili a svým darem přispěli.


17. 2. 2014

Žáci 6.A připravili ve škole netradiční oslavu svátku zamilovaných. Zařídili, aby naši školu navštívil sv. Valentýn s andílky. Jak se na svátek lásky sluší, dostali jsme každý srdíčko se sladkou dobrotou. Také jsme se dozvěděli něco zajímavého z Valentýnova života.


20. 2. 2014

Pomalu se blíží březen - "MĚSÍC KNIHY". Naši žáci postupně navštěvují dětské oddělení Městské knihovny Kolín. Na fotce jsou děti z 1.A. Děkujeme paní Pluháčkové za milé přijetí a laskavost, se kterou se našim dětem věnuje.


20. 2. 2014

Paní učitelka Lída Mezihoráková byla tak hodná, že pro kolegyně připravila další díl seriálu školení pletení z papíru. V těchto školeních pokračujeme v rámci udržitelnosti projektu "Rozvoj a zkvalitnění pracovních dovedností na ZŠ speciální.


20. 2. 2014

200 žáků speciálních škol soutěžilo pod olympijskými kruhy v zimní paralympiádě pořádané naší školou. I bez sněhu jsme soutěžili v disciplínách jako jízda bobů, sáňkování, psí spřežení a nakonec byla i velká koulovačka papírovými koulemi. Atmosféra byla fantastická. Hala byla plná radosti, soutěživosti, přátelství, smíchu, štěstí a úspěchu. FOTO


21. 2. 2014

HLÁŠENÍ ŠKOLNÍ DRUŽINY!!! Dnešního dne se konal Rej masek-KARNEVAL. K vidění bylo spousty masek - policista, rytíři, červená Karkulka, dáma v růžovém, klaun, Ferda mravenec a jiné. Všichni splnili zapeklitý úkol a byli odměněni sladkou odměnou. KARNEVAL se vydařil.


21. 2. 2014

Žáci 7., 8. a 9. třídy školy praktické a speciální se zúčastnili výstavy v Lysé nad Labem ŘEMESLA 2014. Shlédli nabídku oborů středních škol. Mohli si vyzkoušet různá řemesla, upletli si pomlázku, vyzkoušeli služby budoucích kadeřnic. Chlapci si prohlédli opravu motorů. Výstava byla přínosem hlavně pro sedmé a osmé ročníky.


21. 2. 2014

Je čas masopustu a karnevalů. I naši prvňáci se pustili do příprav. Vyrobili si karnevalové brýle a motýlky. Kluci dokonce i s knírem. Už se těšíme na karneval družinový i školní. Sluší nám to, jsme veselí - můžeme vyrazit.


25. 2. 2014

Nejmladšími účastníky zimní paralympiády byly děti ze speciální mateřské školy. Jízdu na autíčkách, stavění sněhuláka či závody na saních zvládly hravě a kdo by čekal, že jim nezbydou síly na odpolední dovádění, ten by se nestačil divit.


26. 2. 2014

Sdružení pro pomoc lidem s mentálním postižením v České repulice oblastní sdružení Kolín děkuje firmě PST-CLC za finanční dar pro zimní paralympiádu Kolín 2014. Velké poděkování patří zástupci firmy panu Michalu Foretovi za osobní účast a morální podporu sportovců. FOTO


28. 2. 2014

Princezny, čerty, kočičky, rytíře, čaroděje, klauny, piráty a mnoho dalších pohádkových postav jste dnes mohli potkat na naší škole. Pod vedením vrchního klauna, paní učitelky Bínové, se tu dnes konal KARNEVAL. Všichni se báječně bavili, tancovali i soutěžili. Podívejte se na FOTO


3. 3. 2014

Vážení rodiče, v pondělí dne 3.3.2014 bude v ZŠ a SŠ z organizačních důvodů vyhlášeno ředitelské volno a škola bude uzavřena. Děkuji Vám za pochopení a spolupráci. Výsledky přijímacího řízení do ZŠ jsou zveřejněny ve složce DOKUMENTY. Ředitelka školy Mgr. Ladislava Vavrincová


3. 3. 2014

Učitel 21. století je projekt OP VK, v rámci kterého vyjeli naši pedagogové do Berouna a absolvovali po tři dny odborné semináře. Pod vedením záchranáře si připomněli zásady první pomoci, pracovali s MBTI typologií osobnosti a seznámili se s hrami na diagnostiku a podporu klima třídy. Akce měla úspěch a těšíme se na pokračování


5. 3. 2014

Květinový ostrůvek plný jarních květin upravily děti ze Speciální mateřské školy v Kolíně spolu se žáky 7. A naší školy. Průběžně se o něj budeme všichni starat, aby byl co nejhezčí. Prosíme všechny příznivce naší školy o zaslání hlasů. Hlasovací lístky najdete ve Futuru Kolín u občerstvení a náš ostrůvek před vstupem do obchodu Billa. Děkujeme.


6. 3. 2014

Fond Sidus pomáhá nemocným dětem. I my jsme se zapojili do veřejné sbírky a budeme rádi, když nám s ní pomůžete. V kanceláři školy jsou k zakoupení drobné předměty pro děti v hodnotě do 40,- Kč. Veškerý výdělek jde do fondu. Děkujeme Vám, že nejte lhostejní a pomáháte potřebným.


6. 3. 2014

Děvčata z kroužku Břišní tance dnes předvedla své taneční umění ve 4. pavilónu MŠ Bezručova. Představení se moc líbilo a děti z MŠ na oplátku ukázaly svou šikovnost při recitování básničky. Děkujeme za pozvání, krásné přijetí a vy se podívejte na fotografie a akce.


16. 3. 2014

Děti ze speciální mateřské školy přijaly pozvání do dětského oddělení Městské knihovny v Kolíně. Mnohé z nich viděly tolik knížek pohromadě poprvé a nevěděly, kterou knížku prohlédnout dříve. Některé zaujaly knížky s abecedou a čísly, ale největší úspěch měly knížky o mašinkách.


18. 3. 2014

Dnes se sešli zástupci všech tříd zvolení v třídních volbách k historicky první schůzi školního parlamentu. Téma schůze byla "školní jídelna" a poslanci měli čas téma předem prodiskutovat ve třídě. Přednesené názory žáků byly nápadité a obohacující. Vypadá to, že parlament bude podnětným místem pro další rozvoj školy.


24. 3. 2014

ZÁPIS DO SPECIÁLNÍ MATEŘSKÉ ŠKOLY Zápis do speciální mateřské školy se koná v pondělí 24.3.2014 od 12-16 hodin. K zápisu se dostavte se svým dítětem, vezměte s sebou rodný list dítěte, občanský průkaz, doporučení lékaře a doporučení šk.poradenského zařízení. Těšíme se na vás!


25. 3. 2014

Sportovní zpravodaj hlásí, dnes proběhlo Okresní kolo mladších žáků ve florbale. Okresního kola se zúčastnila 4 družstva, žáci z Českého Brodu, Kouřimi, Kolína a Peček. Byl to opravdu litý boj o drahocenné 1.místo, které zaslouženě vyhrála pořádající škola, ZŠ, MŠ a PŠ Kolín. Všem sportovcům gratulujeme!!!


27. 3. 2014

Třída I. D dnes pokračovala s jarní péčí o svěřené záhony u Kina 99. Všichni se na práci moc těšili a s velkou chutí oba záhony vyhrabali, vypleli a připravili na zasypání kůrou, kterou nám dodá spolupracující firma AVE Kolín.


29. 3. 2014

Nastalo jaro. Rozkvétají kytičky, sluníčko hřeje a rodí se mláďata... I v naší školce jsme byli svědky radostné události. Náš párek křečků džungarských přivedl na svět 8 mláďat. Děti se o ně vzorně starají. Poděkování patří druháčkům a paní učitelce Růžence, kteří nám darovali další klec, aby naše křeččí rodinka měla dost místa.


31. 3. 2014

Velkým nákupem kuchyňského vyba- vení i nábytku jsme opět posunuli naši cvičnou kuchyň k zamýšlenému cíli. Tentokrát na řadu přišly i elektro- spotřebiče jako kuchyňský robot a tyčový mixer, nebo třeba nábytek jako stoly, židle a lůžko pro žáky s epilepsií. Projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.


31. 3. 2014

Krajský úřad Středočeského kraje vyhlásil druhé pokračování pohádkové knihy Třídilky. Knížka je určená pro děti z mateřských škol a naše škola chtěla do ní také přispět nějakým hezkým nápadem. Mezi nejlepšími je naše ilustrátorka Andrea Szakaczová, která obhájila čestný post z předešlého ročníku.Jsme na ni pyšní!


1. 4. 2014

Ve třídě Ježečků jsou zapsaní samí kluci. Nejoblíbenější hračkou jsou tedy auta, mašinky, autobusy. Cestou z dopravního hřiště, kde kluci předvedli, že umí řídit motokáry a poslouchat semafor, měli možnost pozorovat při práci popeláře nebo čistící vůz, který se jim velmi líbil.


2. 4. 2014

2.dubna 2014 se lidé na celém světě zapojí do osvětové kampaně "Rozsviťme se modře".Každoročně se rozsvítí budovy modře, či se lidé obléknout do modrého. Pojďme se společně připojit k celému světu a vypustit modré balónky.


2. 4. 2014

Dnes jsme se ve škole "rozsvítili modře", abychom vyjádřili podporu lidem s autismem nejen u nás, ale i na celém světě. Pro ty, kteří nechodí k nám do školy, jsme vyslali do světa jako pozdrav modré balónky a doufáme, že všem, kdo je spatřili, udělaly alespoň takovou radost jako našim žákům. FOTO z akce


3. 4. 2014

Expedice 8P hlásí úspěšný výstup na Sněžku. Studenti Praktické školy na čtyřdenním pobytu v Krkonoších dobyli ještě další čtyři vrcholy našich velehor. Dnes jsme překonali převýšení 8OO m. Mimo sportovních výkonů jsme uskutečnili také biologická pozorování obojživelníků a seznámili se s ponurou historií těžby zlata a uranu v Krkonoších. Foto


4. 4. 2014

Dnes 4.dubna je Mezinárodní den mrkve. Víme to všichni a myslíme si, že chroupání zdravé a pro oči prospěšné mrkvičky si pozornost určitě zaslouží. Naši studenti neváhali a mrkvový salát zařadili do svého pátečního menu.


4. 4. 2014

Dnešní ráno věnovaly paní učitelky seznámení se s novými či staronovými potřebami na pracovní činnosti. Všechny tyto pomůcky mohou využít ke zpestření a zkvalitnění výuky PČ a VV ve třídách. Setkání bylo zorganizováno v rámci udržitelnosti projektu "Rozvoj a zkvalitnění pracovních dovedností na ZŠ speciální".


4. 4. 2014

V rámci environmentální výchovy jsme si připomněli, že letošní rok je věnován ČÁPOVI BÍLÉMU I ČÁPOVI ČERNÉMU. S oběma druhy se při projektovém dnu seznámili i prvňáci. Zahráli si hru "Pan čáp ztratil čepičku", hledali čápa v křížovce, počítali s ním i vyráběli. Posuďte sami, jak se jim to povedlo.


9. 4. 2014

V tělocvičně naší školy dnes bylo pěkně rušno. Přijeli nás navštívit herci a herečky z divadelní společnosti "TRDLO" a představili nám svou pohádku "Strašidla na hrášku". V pohádce se to strašidly jen hemžilo, ale nakonec vše dobře dopadlo. Máme pro vás i fotky z představení - podívejte se.


9. 4. 2014

Naši předškoláci si vyzkoušeli, v rámci projektu "Den ptactva - čáp", jaké je to být opravdovým žákem. Průvodcem ve výuce jim byli již zkušení druháčci. Zkouškou, nejen z pracovních činností a prvouky, prošli všichni na jedničku. Tak tedy - v září naostro :-)


10. 4. 2014

Jaro je tady a s ním i zahradnická sezóna. I naši nejmladší žáci dokáží v hodinách pracovního vyučování vyrobit užitečné věci, třeba kolíky k fazolím do školního záhonku.


10. 4. 2014

Děti z MŠ speciální pozvaly své kamarády prvňáčky do "velikonoční dílničky". Společně jsme si vyzdobili vyfouknutá vajíčka. Pracovali jsme přitom s nejrůznějšími přírodninami, s krepovým papírem i barvami. Zkoušeli jsme i zdobení bavlnkou. Práce se nám moc povedla a těšíme se na další vzájemné setkání :-)


17. 4. 2014

V 5.C dnes byla velká oslava! Naše Nikola je plnoletá. Byl dort i bublinky, všichni se usmívali a přáli Nikolce všechno nejlepší! A protože Nikolka bude studovat na naší Praktické škole dvouleté, tak přejeme, ať se daří!


22. 4. 2014

Speciální mateřská škola přijímá k předškolnímu vzdělávání od 1.9. 2014 sedm nových dětí. Výpis registračních čísel přijatých či nepřijatých žádostí je v obsahu rozhodnutí. Na přijaté žáky se už moc těšíme!


23. 4. 2014

Vaření po Velikonocích nejde jinak, než zužitkovat vykoledovaná vajíčka. Bylo nám sice trochu líto rozbít malované kraslice, ale ve vaječné pomazánce nám chutnaly všechny - modrá, zelená i červená. Prvňáci jsou šikulky a barvy na chlebíčku doladili čerstvou zeleninou.


24. 4. 2014

Od 1. května máme nové podmínky stravování ve školní jídelně SPŠS Kolín. V dokumentu najdete důležité informace o možnostech platby či odhlašování obědů. Zároveň se dozvíte o nepopulárním zdražení obědů o 2 - 4 Kč, které je však kompenzováno zvýšením kvality obědů, viz. foto.


25. 4. 2014

Naší dubnovou tradicí je návštěva Výstavy o životním prostředí v MSD. Soutěžíme, poznáváme, odpovídáme na záludné otázky, vždy se pořádně zapotíme, ale nikdy akci nevynecháme. Už teď se těšíme na další ročník!


28. 4. 2014

Na výstavě pořádané ke Dni země si děti vyzkoušely své znalosti z environmentální výchovy - poznávaly květiny, semínka rostlin, druhy ryb. Pozorovaly kůrovce pod mikroskopem nebo si zopakovaly, jak se správně třídí odpad. Viděly opravdové dravce, netopýra nebo třeba ježka. Za znalosti obdržely diplom a jiné dárečky. Děkujeme pořadatelům za užitečně strávené dopoledne.


28. 4. 2014

Dnes se naše třída I.D opět vypravila na záhony u kina. Víte, co nám tam provedla pampeliška? Jeden ze záhonů nám celý prorostla. Stálo nás to hodně sil, než jsme všechno vydloubali a než záhon zase vypadal tak, jak má. Máme z naší práce radost.


29. 4. 2014

Děkujeme občanskému sdružení Třídvoračky za možnost účastnit se jarní výstavy ve Třech Dvorech. Žáci MŠ, ZŠ a studenti Praktické školy měli velkou radost z toho, že mohou ukázat své obrázky a výrobky ostatním. Doufáme, že i je potěšily.


30. 4. 2014

Výsledky projektu iMetodika financo- vaného z ESF a rozpočtu ČR byly prezentovány odborné veřejnosti na konferenci pořádané naší školou. Tématem konference bylo zvyšování kompetencí pro odstraňování bariér bránících rovnému přístupu ke vzdělání. Občerstvení bylo ukázkou kreativity předmětu vaření, které aplikujeme ve vytvářených materiálech.


2. 5. 2014

Dnes se to u nás ve škole hemžilo čarodějnicemi. Dvě nejstrašnější jsme raději upálili a pak už si jen hráli, soutěžili, zpívali a opékali buřty. Přálo nám počasí a tak jsme si celé dopoledne krásně užili. Podívejte se na fotky.


7. 5. 2014

Fotbalové mužstvo školy se v duchu fair play porvalo o pohár Memoriálu Luboše Kudly, bývalého žáka DVÚ Býchory, který tragicky zahynul. V souboji 13 družstev jsme skončili na hezkém 6. místě. Obzvláště zazářil útočník Mirek Pompa, ale skórovali také Mikita, Surmaj, Czemi, Pompa Lukáš. Ti bílí na fotce jsou naši hráči.


9. 5. 2014

Páteční den jsme si užili přímo pohádkově. Škola a SPMP nám zorganizovali výlet na Staré Hrady. Někteří se ve sklepení čaroděje Archibalda trochu báli, ale čerti, vodníci, skřítci ani obři si nikoho nenechali. Všichni se na oběd vrátili domů k mamince bohatší o krásné zážitky.


9. 5. 2014

9.A se vydala na cyklo výlet do Kouřimi. Zpočátku se zdálo, že nám počasí nebude přát, ale umoudřilo se a celý den byl plný sluníčka. Nálada byla v duchu slunečného počasí, neodradily nás ani kopce, které jsme po cestě potkali. Dokonce někteří byli tak dobří, že nemuseli sesednout a s úspěchem je vyjeli v sedle. Cesta do Kouřimi a zpět se nám velmi líbila.


12. 5. 2014

Žáci druhého stupně ZŠ praktické se byli podívat ve vodní a tepelné elektrárně v Kolíně. Exkurze byla poučná a zajímavá. Kam se asi podíváme příště?


12. 5. 2014

V projektu "Kulturní rozmanitost" se dnes třídy 1.A a 9.A věnovali Číně. Během dne se žáci seznámili s mapou, plodinami, zvířaty, lidmi, oblečením, zvyky, písmem a dokonce i vařili čínské jídlo - Kung pao s rýží a salátem z čínského zelí. Nechyběl ani pravý čínský čaj. Výstupem jsou plná břicha :o) a nástěnka ve 2. patře.


13. 5. 2014

První, druhá a třetí třída společně pilovaly dopravní výchovu. Už po cestě si žáci upevňovali pravidla pohybu chodce v dopravním provozu. Paní učitelky žáky nešetřily. Přidali trochu teorie dopravních značek, PL a nechyběla ani jízda zručnosti na koloběžce nebo na kole. Pro radost si děti na koloběžkách i zasoutěžily.


14. 5. 2014

Děti z MŠ speciální v rámci projektu ,,Seznamování dětí s problematikou Integrovaného záchranného systému" včera navštívily jednotku kolínských hasičů. Děkujeme za milé přijetí, ukázky hasičské techniky a ochotu odpovídat na naše zvídavé otázky :-) Moc se nám u vás líbilo!


15. 5. 2014

Děti z mateřské školy speciální si připravily pásmo tanečků, básniček a dokonce se proměnily v herce a zahrály pohádku. Pro koho? Maminky měly svátek a tak jsem je pozvali na besídku. Jsme rádi, že jsme se všichni sešli a užili si hezké odpoledne.


16. 5. 2014

Žáci VI.C a VI.A se zapojili do projektu Kulturní rozmanitosti a zpracovávali téma život v Anglii. Samanta, jako královna Alžběta II., předčítala základní informace a různé zajímavosti. Obě třídy společně vytvořily mapu, telefonní budku i dvouposchoďový autobus. Na závěr si žáci uvařili pravý anglický čaj.


16. 5. 2014

Dnes byli žáci I. C a I. D pozváni na dobrodružnou výpravu do Kutné Hory. V GASKu pro nás připravili hon za pokladem. Plnili jsme úkoly, vypravili se na ostrov, vytvořili pirátskou posádku, mluvili s duchem a pak se vydali až skoro do oblak a našli ukrytý opravdový poklad ve staré truhle. Děkujeme pracovnicím galerie za krásný zážitek. FOTO


21. 5. 2014

Zveřejňujeme Výzvu k podání nabídky na dodání PC, tabletů, notebooku a souvisejících služeb. Zakázka je hrazena z finančních prostředků OP VK. Cílem je obnovit vybavení počítačové učebny a vytvořit mobilní učebnu pro výuku na tabletech. Žáci ZŠ, MŠ a PŠ Kolín se mají opět na co těšit! Dokumenty k výzvě


23. 5. 2014

Na den kulturní rozmanitosti jsme se těšili, pozvali jsme na návštěvu naše blízké sousedy 7.C a věnovali jsme se také našim blízkým sousedům Slovákům. Připomněli jsme si, co máme společného a v čem si jsme naopak odlišní. Bylo to příjemné dopoledne!


25. 5. 2014

Dnes jsme měli ve školce milou návštěvu. Přišla se k nám podívat paní policistka i se zebřičkou Zorkou. Obě se dívaly, jestli umíme správně přecházet přes silnici a jak pěkně jezdíme na koloběžkách a odrážedlech. Vyzkoušeli nás také ze znalosti dopravních značek. Dopadlo to výborně - dostali jsme velkou pochvalu a odměnu. Děkujeme :-)


26. 5. 2014

V rámci projektového dne "KULTURNÍ ROZMANITOST", se žáci 2.A a 3.A přestěhovali do Afriky. Zkusili si život ve kmenech Masajů a Somálců. Lovili zvěř, mleli kukuřičnou mouku a snažili se rozdělat oheň pomocí tření dřívek. Den oslavili závěrečným bojovým tancem.


26. 5. 2014

Hlásíme, že žáci I. C se pod vedením statného kapitána zúčastnili zahajovací jízdy po řece Labi a nikdo se neutopil. Někteří plavčíci se ze začátku trošku báli, ale nakonec vše zvládli na jedničku a od kapitána si vysloužili obrovskou pochvalu za statečnost. Brzy "AHOJ"...prohlédněte si foto:-)


27. 5. 2014

Víte co je to "apfelstrudel"? To je oblíbené jídlo Arnolda Schwarzeneggera, rodáka z Rakouska. Je to jablečný závin, který jsme si připravili. K tomu jsme okusili výbornou vídeňskou kávu. Nezapomněli jsme ani na schnitzel, čili řízek. V rámci projektu: Kulturní rozmanitost jsme se s Rakouskem seznámili nejen přes jídlo.


27. 5. 2014

V projektu "Kulturní rozmanitost" se spojili žáci 5.A a 7. A, aby se seznámili s naším sousedním státem, s Rakouskem. Starší žáci o něm vypracovali prezentace v hodinách informatiky, mladší zase vyrobili mapu s důležitými osobnostmi a objekty. Pak společně v namíchaných skupinkách plnili úkoly. Nakonec starší přinesli mladším ochutnat "apfelstrudel.


27. 5. 2014

Přišli nás navštívit naši kamarádi ze stacionáře Volno. Naučili jsme je, jak se hraje boccia, a hned jsme rozehráli přátelské utkání, které jsme nakonec vyhráli o jediný bodík. Po společné svačině jsme si zahráli a zazpívali několik písníček pro radost. Co je lepší než příjemně strávené dopoledne s přáteli? Zdravíme do Volna a těšíme se na další spolupráci.


28. 5. 2014

Dětem ze speciální mateřské a základní školy opět začaly lekce plavání. Po půl roce se přivítaly se zkušenými lektorkami plavání a ukázaly, že se vody nebojí, naopak vodu milují. Nadšeně se plazily ve vodě jako krokodýli, prolézaly tunelem a lovily míčky. Některé z nich dokonce vyzkoušely vodu ve velké bazénu.


29. 5. 2014

Po úspěšné účasti na okresním kole v lehké atletice jsme zvítězili i na krajském kole. Ve čtyřboji obsadili místa na stupni vítězů chlapci i děvčata. Chlapecké družstvo bude Středočeský kraj a naši školu reprezentovat na republikovém kole. Držíme palce 18.-20.6. 2014 v Hradci Králové.


29. 5. 2014

Děti ze speciální mateřské školy se celý měsíc seznamovaly s jednotlivými složkami záchranného systému. Dnešní den na ně čekal pan záchranář se sestřičkou a podrobně je seznámili s jejich prací a s vybavením sanitky. Našel se i dobrovolník, kterému zkontrolovali tlak i srdíčko. Velmi děkujeme za ochotu a milý přístup.


30. 5. 2014

Na výzvu k podání nabídek na nákup 15 PC do počítačové učebny, sedmi tabletů pro mobilní využití ve třídách a jednoho notebooku do sborovny odpověděly čtyři firmy. Gratulujeme vítězné firmě "Filip Šádek" a děkujeme ostatním firmám za jejich nabídky! výsledek výzvy


30. 5. 2014

Mezinárodní den dětí oslavili žáci naší školy opravdu netradičně. Na návštěvu k nám přijeli indiáni. Přivezli s sebou veliké tee-pee, bubny a spoustu her a soutěží. Moc děkujeme za krásné dopoledne a už se těšíme na další setkání. Podívejte se i na fotografie:-)


2. 6. 2014

Třída 6.A sklidila první jahody! Sklizeň pochází z nové sadby, kterou žáci vysadili na podzim z rostlin darované paní učitelkou Ditou Ságlovou. Trochu pohnojení, zalévání a jarní plení a je tu sladká odměna!


2. 6. 2014

Celý rok poctivě trénujeme vybíjenou a dnes jsme si uspořádali oficiální turnaj 5.C proti 6.C. Boj to byl do posledního okamžiku! Třída p.uč. Horáčkové nakonec vyhrála, my ostatní jim gratulujeme a už se těšíme na odvetu!


2. 6. 2014

Na kolínské jízdárně jsme uspořádali cyklistické závody pro 2. stupeň ZŠ praktické. Posilněni dozrávajícími třešněmi se o stupně vítězů poprali žáci 6.-9. třídy a po finálových jízdách zvítězila Věra Netopilová s Janem Hessem na 1. místě, Zuzana Balogová s Petrem Czemi na 2. místě a Kateřina Fedáková s Martinem Hanušem na 3. místě. Gratulujeme!


5. 6. 2014

Náplní dnešní brzkého odpoledne pro starší žáky ZŠ speciální a studenty SŠ praktické byla primární prevence. Paní učitelky R. Bucharová a J. Hájková pro ně připravily interaktivní seminář na téma "OSOBNÍ BEZPEČÍ". Společně strávený čas byl nejen poučný, ale i zábavný.


5. 6. 2014

Žáci dvouleté školy praktické poznávali dva dny Kostelec n. Č.L. a jeho okolí. Do nabitého programu se vešla návštěva místního zámku, prohlídka partnerské školy, fotbalové utkání s dobrovolnými hasiči, koupání v bazénu, opékání buřtů, stavění stanů, hudební produkce pro sousedy, návštěva kančí obory a samozřejmě ochutnávka místní kuchyně.


6. 6. 2014

Žáci 1. a 2. třídy se vypravili do Galerie středočeského kraje v Kutné Hoře. Děti se seznámily s galerií jako takovou, učily se správně chovat, ale také poznávaly umělecká díla a tvořily svá vlastní. Veškeré úsilí dětí bylo odměněno nálezem pokladu. Moc děkujeme pí. Pinnoy za krásné a poučné dopoledne.


6. 6. 2014

Blahopřejeme naší milé kolegyni Jitce k manželovi a přejeme jim do života hodně lásky, radosti a štěstí. Novomanželé se dohodli na používání společného příjmení Syřínkovi, což bude Jitce slušet, stejně jako ji slušely svatební šaty, kytice, účes. Jako princezna, že?!


9. 6. 2014

Dnes byl ve škole fajn den. V rámci patronátu mezi třídami I. C a I. D jsme si užili dopoledne plné her, soutěží a kamarádství. Cvičili jsme si postřeh, tančili, hráli společenské hry, malovali. Víte, co bylo nejtěžší? Na návštěvu jsme se museli prokousat sušenkami zavěšenými na laně:-). Foto


10. 6. 2014

První přátelská návštěva žáků a učitelů ze speciální školy v Pardubicích byla spojena s návštěvou kolínského muzea a poté zápasem ve florbale. Čest naší školy hájili žáci 5.A - junioři, 8.A - senioři a 9.A - penzisti (vítězové)! Moc děkujeme za návštěvu a těšíme se někdy do Pardubic.


10. 6. 2014

Prima letní počasí inspirovalo prvňáky. Hodinu vaření využili k přípravě americké limonády. Skvělý osvěžující nápoj plný vitamínů do horkého dne. I důvod k přípitku se našel. Písemky máme napsané, můžeme oslavovat.


10. 6. 2014

Horké letní počasí si dnes žáci speciální školy užili v plavecké škole. Paní Hraníčková nám připravila nádhernou hodinu plnou mokré zábavy. Moc děkujeme a vy se podívejte, jak nám to ve vodě pěkně jde. FOTO


11. 6. 2014

Včera byla třída II.C na školním výletě. Jeli jsme vláčkem na Statek Starý Kolín. Moc se nám tam líbilo, hlavně zvířátka-koně, kravička, velbloud a ovečky. Také rybníček s kačenkami a voliéry s pávy. Nejlepší ze všeho byla jízda na koni. Moc děkujeme personálu statku za milé přijetí a poutavý výklad o zvířatech.


11. 6. 2014

Žáci VI.C se vypravili na školní výlet do zábavního parku Mirakulum v Milovicích. Prošli si naučnou lesní stezku, kde si prověřili své znalosti z přírody, vyřádili se na trampolínách, skluzavkách, tobogánech, houpačkách, v lanovém centru a bludišti. Na závěr se v parném dni zchladili v podzemí. Všichni si to pěkně užili, vřele doporučujeme !


12. 6. 2014

I když je vedro k padnutí, prvňáky nic nezastaví. Vydali se hledat poklad. To však nebylo jen tak. Cestou museli plnit úkoly z češtiny, matematiky i prvouky. Ohromě jsme si to užili a odměna byla sladká a hlavně studená.


12. 6. 2014

I v letošním roce podpoří členové SPMP Kmochův Kolín. Jako pozornost pro muzikanty vyrobili žáci z 1.A a studenti z 1.D závěsy s ptáčky zpěváčky. Doufáme, že drobnost od našich dětí udělá účinkujícím radost a přejeme zdar celému festivalu dechové hudby.


12. 6. 2014

Ve středu si děti z MŠ speciální užily teplý letní den na letišti v Chotusicích. Obrovským zážitkem bylo na vlastní oči vidět z blízka bojový letoun Grippen. Navštívili jsme i biologickou stanici s dravci nebo třeba jednotku hasičů. Do školky jsem přijeli příjemně unavení a plní nezapomenutelných zážitků. Děkujeme panu Veselému za zajištění exkurze včetně dopravy.


15. 6. 2014

Představením dramatického kroužku vyvrcholilo půlroční úsilí našich herců. Excelentní výkon podaly zejména recitátorky v podání N. Žemlová, K. Fedáková, M. Jakubíková, A. Michnová. Ovšem i ostatní účinkující zaujali svým projevem diváckou kritiku. Všem umělcům přejeme do dalších výkonů : zlomte vaz!


16. 6. 2014

Žáci 6.A a 7.A si vyzkoušeli své znalosti v přírodovědné soutěži Chytrý datel. Orientace v mapě a znalost přírody byla výhodou. Hlavní cenu ledního medvěda ve slušivém modrém oblečku vyhrál Patrik ze 7.A.


16. 6. 2014

To vám byla dnes ve škole legrace! Přijel za námi klaun Ronald a přivezl s sebou spoustu soutěží, her, muziky, legračních nápadů a dárků. Moc děkujeme za příjemně strávenou předprázdninovou hodinu a vy se můžete podívat na fotografie z akce.


17. 6. 2014

V úterý ráno jsme si oblékli pruhovaná trika a vyrazili jsme na Kmochův ostrov, kde na nás už čekal kapitán Pavel. Jako správní námořníci jsme si zazpívali pirátskou písničku a zdravili vodáckým pozdravem "AHOJ" všechny přihlížející. Do plachet nám foukal příjemný větřík, sluníčko nás hřálo a malí námořníci mají zase jeden veliký zážitek. Děkujeme, kapitáne :-)


18. 6. 2014

Předpověď počasí slibovala slunečno a teplo. Toho využily 1., 2. a 3.A a domluvily si s kapitánem Pavlem projížďku na člunu. Nemyslete si, že to na Labi není dobrodružné. Když máte tak velkou fantazií jako my, tak klidně zažijete bouři, uvidíte krokodýly nebo Vás přepadnou piráti.


18. 6. 2014

Maraton členek skupiny Břišní tance. Tak nějak by se daly nazvat poslední dva dny. Včera byla děvčata tančit ve Waldorfské škole v Pardubicích a dnes předvedla své umění rodičům, kamarádům a učitelům na naší škole. Za své vystoupení si vysloužila v obou školách velký potlesk. FOTO


19. 6. 2014

Žáci I. D měli dnes bojový úkol: připravit svěřené záhony u kina na léto. A tak pilně vytrhávali plevel, sbírali spadané šišky a uklízeli, aby mohli ohlásit: ÚKOL SPLNĚN!


19. 6. 2014

Občanské sdružení Cesta životem bez bariér vybudovalo v naší škole zdvižnou plošinu pro žáky na vozíku. Náklady činily 867 460,- Kč. Sdružení a její dárci přispěli částkou 400 tis. Kč, město Kolín 300 tis. Kč, Konto Bariéry 150 tis. Kč, a dále obce Veltruby, Velim, Kouřim a desítky dalších dárců, kterým všem srdečně děkujeme za ulehčení práce učitelům a rozšíření světa dětem!


23. 6. 2014

A co před prázdninami ještě zopakovat? No hlavně bezpečnost na silnicích. Ve školní družině jsme vyrazili na školní dopravní hřiště, kde jsme jezdili na koloběžkách. Dodržovali jsme dopravní značky a předpisy silničního provozu. V září si to vyzkoušíme znovu. Přejeme všem krásné a bezpečné prázdniny.


24. 6. 2014

V pondělí odpoledne proběhla významná událost. Naši školku poctil svou návštěvou samotný pan král, aby pasoval předškoláky na školáky. Tento slavnostní okamžik bude dětem připomínat šerpa, kniha s věnováním a pamětní list. Všem budoucím prvňáčkům přejeme mnoho úspěchů ve škole.


24. 6. 2014

Na letní paralympiádě jsme letos rozdali dvě stě čtyřicet pět medailí. Žáci speciálních škol přijeli od Lysé nad Labem až po Pardubice a zasoutěžili si v tradičních atletických disciplínách i netradičním slalomu pro vozíčkáře. Za finanční podporu děkujeme městu Kolín, firmě PST CLC a za občerstvení limonádovnám Koli a pekárně Hankovec.