border

Archiv aktualit

2008-2009, 2009-2010, 2010-2011, 2011-2012, 2012-2013, 2013-2014, 2014-2015, 2015-2016, 2016-2017, 2017-2018, 2018-2019, 2019-2020

25. 8. 2014

Společnost LIDL věnovala naší škole částku 50 000 Kč. Finanční podpora nám udělala velikou radost. Za dar pořídíme pro děti speciální pomůcky na výuku. Naše děti mají velkou chuť do všech aktivit a nové pomůcky jim nejen pomohou, ale přinesou i radost. Děkujeme.


1. 9. 2014

Další aktivitou projektu iMetodika byla organizace konference na téma: „Žák se SVP ve cvičné kuchyni". Konference se účastnilo 46 pracovníků ve školství. Cílem projektu financovaného Evropskými strukturálními fondy a Českým státním rozpočtem je vytvořit metodiku pro výuku předmětu příprava pokrmů pro žáky na speciálních školách.


7. 9. 2014

Děti z MŠ speciální se společně s prvňáčky v pátek 5.9. vypravily na atletické závody, které pořádala ZŠ "Sedmička" Kolín. V úvodu jsme se společně se zajícem Atíkem - maskotem závodů rozcvičili, abychom mohli soutěžit v osmi disciplínách např. v hodu do dálky, v běhu přes překážky, hodu oštěpem a dalších. Děkujeme organizátorům za pozvání!


9. 9. 2014

Úterní dopoledne strávily děti z MŠ speciální na dopravním hřišti. Zopakovaly si znalost dopravních značek a při jízdě na motokárách si své znalosti a dovednosti vyzkoušely v praxi. Akce se nám moc líbila a těšíme se zase příště.


10. 9. 2014

Žáci 9.A při hodině pracovního vyučování vytrhali plevelem zarostlý chodník a zametli opadanou omítku s dalším nepořádkem. Děkujeme za vytvoření čistého okolí školy a pečlivě sledujeme, že nám před školou nikdo nekouří a nehází odpadky po zemi.


12. 9. 2014

Žáčci z VIII.C letos poprvé vyzkoušeli školní kuchyni. Nejprve si ji prohlédli a seznámili se s jejím řádem, poté se pustili rovnou do vaření. A protože to nejsou žádná "béčka", troufli si hned na přípravu šlehačkové bábovky. Sypali, vážili, míchali, až z toho nakonec vznikla krásná bábovka, která všem moc chutnala.


14. 9. 2014

Ve čtvrtek 11.9. už to opět začalo - děti z MŠ a ZŠ speciální začaly navštěvovat plaveckou průpravu v plavecké škole paní Hraničkové. Ve vodě si malí plaváčci formou hry osvojují dovednosti, které jim zajistí schopnost orientovat se ve vodním prostředí a postupně zvládnou základy plaveckých způsobů. A jak se jim to líbí, vidíte na fotografii :-)


16. 9. 2014

V tomto školním roce se dnes poprvé sešli nově zvolení zástupci školního parlamentu. Práce měli mnoho - museli schválit stanovy, seznámit se se svými povinnostmi, zapózovat pro fotografa a zvolit nového zapisovatele jednotlivých setkání. Vše jsme zvládli a teď hurá do práce.


18. 9. 2014

Dnes začala i nově vzniklá třída III.D chodit na praxi. Pracovali jsme v supermarketu Billa a moc se nám to líbilo. Paní vedoucí si nás chválila. Všichni jsme odcházeli nadšení a natěšení na další týden.


18. 9. 2014

Dnes ještě svítilo sluníčko a tak vyšla I. D pracovat na záhony u kina. Práce nás bavila, odvezli jsme vrchovaté kolečko vytrhaného plevele. Máme radost, že jsou záhony takové jaké mají být - hezké a upravené.


19. 9. 2014

Do II.C se dnes nastěhoval les. Děti si prohlédly, co všechno v lese roste, pověděly si k čemu je to užitečné a která zvířátka mohou v lese potkat. Nakonec z donesených přírodnin vyrobily krásné dekorace na okno.


21. 9. 2014

Ve středu 17.9. navštívili naši školu hokejisté. Děti ze školky, z první a druhé třídy ZŠ praktické si mohly vyzkoušet, jak se cítí hokejista vyzbrojený chrániči, helmou, bruslemi a hokejkou v ruce. Kolínští Kozlové zároveň pozvali děti mezi sebe na zimní stadion, aby si vyzkoušely opravdové bruslení na ledové ploše. Za milou návštěvu i pozvání moc děkujeme!


21. 9. 2014

V pátek 19.9. malí námořníci z mateřské školy speciální opět vypluli. Tentokrát jsme si prohlédli okolí Labe směrem od Kmochova ostrova k mostu. Po cestě jsme vyplašili hejno divokých kachen, vyzkoušeli jsme teplotu vody a na závěr plavby jsme si zazpívali naši pirátskou hymnu. Nashledanou s kapitánem se těšíme opět na jaře!


22. 9. 2014

V pondělí jsme měli vzácnou návštěvu. Přijel pan Školoud se svými dravci a sovami. Bylo sice chladno, ale povídání s ukázkou se nám moc líbilo. Nemáme příležitost každý den mít orla nebo sovu tak blízko.


23. 9. 2014

Dnes jsme po roce vyjeli do Kostelce nad Černými Lesy na EkoKosteládu. Jeli jsme oslabení jen ve třech, dopravní spojení se zkomplikovalo, ale dojeli jsme, zúčastnili a mezi jednotlivci byla dokonce naše Věra Netopilová na 3. místě. Gratulujeme!


24. 9. 2014

Krásné 21. narozeniny dnes oslavil náš velký kamarád, student z I. D, Venda Urban. Takové narozeniny se musí řádně oslavit. Oslavenec proto připravil pohoštění, pozval kamarády, slavnostně vyzdobil třídu, připravil hudbu k tanci a oslavy mohly začít. Tak Vendo, ještě jednou za nás všechny: KRÁSNÉ NAROZENINY!


26. 9. 2014

Společnost GASK Kutná Hora oslovila naší školu se žádostí podílet se na netradičním projektu. Naším úkolem bylo udělat rozhovor se seniorkou a její životní příběh napsat na látku, ze které se ušijí šaty a ty se prodají v aukci. Výtěžek půjde na podporu seniorů. Žáci se úkolu ujali zodpovědně, podívejte se na foto. Už se těšíme na hotové šaty:-)


28. 9. 2014

Ve středu 24.9. děti z MŠ speciální společně s dětmi z 1.A začaly plnit úkoly projektu "Bramborový den". Společně si připravily brambory k pečení, zasoutěžily si na dvoře v "bramborových" disciplínách a s chutí se pustily do pečenek, které mezitím provoněly celou školu. Výstupy budou k vidění na nástěnce před MŠ.


29. 9. 2014

Celých osm dní si užívá 36 žáků školy rehabilitační pobyt na Benecku. Čerstvý vzduch, pravidelné cvičení a zdravotní vycházky spojené s poznáním léčí tělo i duši. Škola ve spolupráci se SPMP objednala krásné bydlení, chutnou stravu i hezké počasí za finanční podpory Ministerstva zdravotnictví ČR. FOTO Z AKCE!


8. 10. 2014

Tvořílek - tak to je název kroužku, který se svými členy letos procestuje celou naši republiku a navštíví i další země Evropy. Dnes byli členové kroužku a vybraní hosté na MORAVĚ. Upekli si pravé moravské koláče, ochutnali moravské hroznové víno a jako správní vinaři ochutnali i víno tekuté... ale nebojte, bylo bez alkoholu:-).


8. 10. 2014

Dnes se děti z MŠ speciální vydaly na návštěvu do psího útulku Alíkov. Prohlédly si obydlí pejsků a vyslechly osudy psích kamarádů. Děti nepřišly s prázdnou, ale přinesly pejskům spoustu dobrot a hraček, kterých dle slov pracovníka útulku není nikdy dost.


9. 10. 2014

Třída 7.A si vyzkoušela výrobu středověkých číší, ze kterých by mohli pít klidně i králové. Ani nevadí, že jako materiál posloužila PET lahev. Od skleněných je skoro k nerozeznání.


10. 10. 2014

Dnes náš nový spolužák student Míra má 17. narozeniny. Byl výborný dort, rychlé špunty a gratulanti. Přejeme VŠECHNO NEJLEPŠÍ, ať se ti u nás líbí!


10. 10. 2014

V pátek 10.10. jsme se všichni do školky moc těšili. Přišel nás totiž navštívit bernský salašnický pes Indy s terapeutkou Martinou. Indy je náš dobrý známý a bude k nám chodit pravidelně. Některým z nás pomůže při rehabilitaci, naučíme se rozeznávat signály, které psi používají a hlavně nám bude dělat milého společníka.


13. 10. 2014

V pondělí jsem si užili krásné divadelní představení "Hurvínek mezi osly". Poučili jsme se, že nesmíme hovořit s cizími lidmi. A i když se nám někdy do školy nechce, je lepší se přemoci. Nechceme být tak hloupí jako obyvatelé města Oslova z příběhu. Obrázek z představení nakreslil Honzík Cendelín z 2.A.


13. 10. 2014

V pondělí 13.10. navštívily děti z MŠ speciální a žáci naší školy představení v MD v Kolíně Hurvínek mezi Osly. Viděli jsme, jak dopadl Hurvínek, když se nechtěl učit a chodit do školy - narostly mu oslí uši! Ale to se nám stát nemůže - my chodíme do školky i do školy rádi! Představení provázené veselými písničkami se nám moc líbilo.


14. 10. 2014

První druhácké vaření se neobešlo bez zopakování pravidel práce v kuchyni. Pak následovala práce na bramborové polévce a jablkovém závinu. Ani zbylé slupky z jablek nepřišly nazmar. Uvařili jsme z nich chutný čaj plný vitamínů. Nejsme žádní troškaři, polévky bylo na přidání. Někteří si přišli i třikrát. Také na závinu si pochutnáme i o zítřejší svačině.


15. 10. 2014

Žáci VIII.C si v hodině pracovní výchovy vlastnoručně vyzkoušeli, jak se seje hrášek a řeřicha. Jelikož už je venkovní počasí nevyzpytatelné, rozhodli jsme se, že si kousek zahrádky vytvoříme i ve třídě. Žáci zastrkali semínka do hlíny a nyní nám nezbývá nic jiného než pečlivě zalévat a těšit se, že nám rostlinky vyrostou.


17. 10. 2014

Hráči z Býchor nás pozvali na fotbalové utkání starších a mladších žáků. To však netušili, v jaké jsme přijeli formě. Po dvou letech jsme zvítězili oba zápasy v boji o putovní pohár v kopané. Mladší družstvo vyhrálo 9:2 a starší družstvo 5:2. Dá se říci, že po tuhém boji jsme je porazili levou zadní. Nejlepším brankářem byl vyhlášen Michal Jurkovič.


18. 10. 2014

V letošním školním roce byl ve spolupráci naší školy a SPMP znovu otevřen kroužek břišních tanců pro dívky ze speciální školy. Kroužek se mezi dívkami těší velké oblibě a i letos se jeho vedení ujala paní Pavlínka Švarcová.


20. 10. 2014

Dnes jsme absolvovali třídní projekty ke DNI STROMŮ. Toto téma se prolínalo všemi předměty: češtinou, matematikou, prvoukou, výtvarnou výchovou či pracovními činnostmi. ponaučením nám je, že se ke stromům, přírodě i k sobě samým máme vždy chovat přátelsky, aby se nám dobře žilo.


20. 10. 2014

Tento týden jsme zahájili velkolepou oslavou 18. narozenin žákyně Evičky z I.C. Oslava se neobešla bez šampaňského a dortu. Moc jsme si pochutnali a společně zatančili. Evě přejeme vše nejlepší k plnoletosti.


21. 10. 2014

V pondělí 20.10. jsme si v MŠ speciální připomněli Den stromů. Společně jsme pracovali a vytvořili jsme tak pomocí obtisků našich ručiček na látku veliký strom přátelství. Připomněli jsme si přitom podzimní barvy a dozvěděli jsme se také, proč jsou stromy pro nás důležité.


23. 10. 2014

V hodině pracovní výchovy žáci VIII.C zavítali do keramické dílny. Zde si vyrobili ke Dni stromů krásné jehličnaté i listnaté stromy. Žáci ukázali, že jsou šikovní a práce jim jde pěkně od ruky.


24. 10. 2014

Další cesta 7.A do historie v rámci hodin pracovních činností vedla do starověkého Řecka. Do dob Herkula, boha Dia a Kleopatry. Vyráběli jsem a zdobili karafy a amfory.


24. 10. 2014

ZŠ, MŠ a PŠ Kolín ve spolupráci se SPMP Kolín letos pořádají už 21. ročník výtvarné soutěže pro lidi s mentálním postižením RADOST. Všechny srdečně zveme na vernisáž výstavy finálových prací do Městského společenského domu v sobotu 8. 11. 2014 od 14. hodin. Uzávěrka příjmu prací do soutěže je v pondělí 3. 11. 2014.


25. 10. 2014

Děti z MŠ speciální slavily Halloween. Všichni jsme přišli do školky v maskách čarodějů nebo strašidel a užili jsme si dopoledne plné soutěží a her. Vyrobili jsme strašáky z dýní, které jsme vydlabali a vyzdobili jsme si třídy netopýry, pavouky a duchy. Moc jsme se těšili na večer, kdy nás čekalo spaní v MŠ společně s prvňáčky ze ZŠ praktické.


25. 10. 2014

Děti ze třídy Sluníček MŠ speciální nespaly doma, ale ve školce. Odpolední program začal v bazénu a pokračoval večerní procházkou s lampiony za pokladem. Cestou za pokladem nás vystrašil duch, ze kterého se naštěstí "vyklubala " paní učitelka. Ve školce na všechny čekala postýlka a pohádka na dobrou noc.


5. 11. 2014

Letos jsme se skutečně činili. Podařilo se nám nasbírat 1200 kg kaštanů a žaludů. Pan myslivec nás moc chválil a ty nejlepší sběrače pozval do hájovny na opékání buřtů. Jelo se samozřejmě Řepařskou drážkou.


6. 11. 2014

Výtvarná soutěž se závratným tempem řítí do finále. Již proběhl výběr finálových prací. Soutěže se zúčastnilo 424 dětí s mentálním postižením z 33 škol. Výběrem byla pověřena komise v čele s laskavým externím odborníkem Mgr. Martinou Longinovou. Které tímto srdečně děkujeme, protože vybírat pouhý zlomek z 622 překrásných prací byl úkol velmi obtížný. Finále


7. 11. 2014

Tentokrát se 7.A v rámci pracovních činností vydala do Dánska. Zima už pomalu klepe na dveře, a tak jsme si ušili Sněhovou královnu, o které napsal pohádku H. Ch. Andersen.


8. 11. 2014

V Komorním sále MSD proběhla vernisáž výstavy RADOST 21. Vernisáž zpestřil bohatý doprovodný program. Návštěvníci mohli shlédnout vystoupení dívek z kroužku Břišních tanců SPMP Kolín pod vedením paní Pavlíny Švarcové. Break dance a romské tance v podání žáků ZŠ, MŠ a PS Kolín, nacvičené pod vedením Mgr. Alžběty Bínové.


8. 11. 2014

Netradičním vystoupením nás přišli podpořit členové klubu korejských bojových umění TAEHAN Kolín. Klavírním vystoupením doplnil program náš bývalý kolega Mgr. Jaroslav Hartl. Tato akce by nemohla být realizována bez podpory sponzorů a nezištné práce zaměstnanců ZŠ, MŠ a PŠ Kolín. Všem tímto srdečně děkujeme.


11. 11. 2014

Děti z 2.A se s velkým elánem pustily do práce na slaných rohlíčcích. Protože nejsou žádní lenoši, spotřebovaly hned 2 dávky těsta najednou. Vyrobily z nich téměř 100 rohlíčků. A protože mají rozum, nechaly si polovinu svých výrobků jako bonus ke svačině na druhý den.


19. 11. 2014

Děti z MŠ, 1. a 2.A se vydaly na dobrodružnou výpravu do PERNÍKOVÉ CHALOUPKY. Prošly černým lesem kolem spící princezny, nezapomněly pozdravit, poprosit a poděkovat paní Ježibabě. Odměnou jim byl nejen perníček, ale také exkurze do nebíčka k Ježíškovi. Dost se nám ulevilo, když jsme se po pekelné klouzačce přepočítali - nikoho nám čerti nevzali.


20. 11. 2014

Kamarádi z II.C a VIII.C se rozhodli, že udělají radost opuštěným pejskům a že jim tento skoro předvánoční čas přilepší něčím dobrým. Žáci se nejdříve vydali do kuchyně, kde společnými silami upekli sušenky ve tvaru srdce. Následujícího dne se vydali do psího útulku. Cesta to nebyla krátká, ale žáčci ji bravurně zvládli a předali srdce i nějaké další dobrůtky pejskům.


20. 11. 2014

Již podruhé zavítala na dětské oddělení Nemocnice v Kolíně herečka Světlana Nálepková. Dětem představila pásmo písniček a drobných soutěží. Doprovázeli jí skřítek Bruměj a slečna Uhu. Děti se aktivně zapojily do soutěží, odměnou jim byly drobné sladkosti a na závěr podepsané fotografie herečky. Dětem se příjemně zkrátilo den prostonaný v nemocnici.


20. 11. 2014

Žáci naší školy si užili den na kozí farmě v Lozicích. Kozy jsme nakrmili, podojili a z nadojeného mléka jsme vlastnoručně vyrobili sýr, který v pondělí ve škole společně ochutnáme.Výlet jsme realizovali v rámci projektu "Zážitky i učení mimo školu", který podpořilo město Kolín. Podívejte se na FOTO.


25. 11. 2014

Dnes naši školu navštívili pracovníci firmy VODOS Kolín s poutavou přednáškou na téma: "Co nepatří do odpadu". Dozvěděli jsme se spoustu nových věcí a už víme, že nikdy nebude do odpadu vylévat olej, barvu nebo vyhazovat do odpadů potraviny.


25. 11. 2014

Pracovníci SPC připravili seminář na téma: řečové vady u žáků, klinické diagnózy a agrese ve školním prostředí a novinky v poradenství - "inkluze". Děkujeme za podněty pro naši pedagogickou praxi!


25. 11. 2014

Jak poznáme, že se blíží Vánoce? Třeba podle vůně pečeného cukroví, která se line ze školní kuchyně. Děti z MŠ speciální pekly vánoční medové perníčky. Mouku měly až za ušima, ale práce je moc bavila a perníčky se podařily.


26. 11. 2014

Ku příležitosti Mezinárodního dne tolerance se žáci 3.A a 8.C domluvili, že společnými silami vytvoří projekt, jenž by znázorňoval, že všichni lidé na světě jsou si rovni. Do práce se pustili s velikou vervou: obkreslovali, stříhali, malovali, lepili... zkrátka: spolupráce jim šla velice pěkně a výsledek stojí také za to.


28. 11. 2014

Pomalu se nám blíží Vánoce a celé školy se zmocňuje zimní nálada. Děti z II.C se v hodinách pracovního vyučování a výtvarné výchovy seznámily s tvorbou Josefa Lady a jednu zimní vesničku vytvořily i na školní nástěnku. Přejeme krásný adventní čas.


28. 11. 2014

Den otevřených dveří ve třídě 6.A pro nás byl milým překvapením ohledně účasti dvanácti rodičů! Při hodině pracovních činností jsme společně s rodiči vyráběli vánoční ozdoby. Těšíme se na další neformální setkání při tvořivé činnosti.


1. 12. 2014

Vážení rodiče, přátelé školy. Děkujeme Vám za pomoc při sběru víček. Díky Vaší podpoře se škola umístila na 3. místě. V porovnání s velkými školami, které nasbíraly jen o pár kg více, jste byli nejšikovnější. Za vyhrané poukázky si děti budou moci vybrat věci ve Futuru. Děkujeme Vám, že jste nás podpořili. Výsledky


1. 12. 2014

Děti z MŠ speciální navštívily divadelní představení "O perníkové chaloupce". Nechyběl zde Jeníček s Mařenkou, Ježibaba s Ježidědkem, ale objevilo se zde také prasátko a zajíc. Pohádka plná veselých písniček se dětem moc líbila.


2. 12. 2014

Žáci 1. a 2. třídy se ledovky nezalekli a směle vyrazili na návštěvu GASK v Kutné Hoře. Tam je čekal program zaměřený na vztahy mezi lidmi, především přátelství. Celým programem nás provázelo téma anděl. Děti ho skládaly, hádaly, hledaly a nakonec i vytvářely. A protože jsme sebou neměli maminky, jako předlohy musely postačit paní učitelky.


3. 12. 2014

To byl frmol. Děti ze ZŠ speciální, MŠ a 1. a 2. třídy ZŠ praktické byly pozvány na Mikulášskou zábavu do Starých lázní. Bylo to úžasné. Čekali na nás hry, soutěže, vystoupení, diskotéka, zpěv... Nejvíc jsme se těšili na Mikuláše, který přišel s andělem a dvěma čerty. Dobře to dopadlo, když jsme se přepočítali, nikdo nechyběl.


3. 12. 2014

Třídy I. D a III. A se zúčastnily programu Galerie Středočeského kraje v Kutné Hoře a názvem Anděl pro Vitíka. Všichni se se zájmem do programu zapojili, anděla vytvořili podle své paní učitelky. Dnešní den jsme doplnili prohlídkou předvánoční Kutné Hory. Jsme rádi, že jsme se programu mohli zúčastnit a těšíme se na další.


4. 12. 2014

Kuchyň je na roztrhání. Všechny třídy pečou cukroví nebo perníčky. Druháci nesmí zůstat pozadu. Zvládli tři druhy včetně promazání. Teď jen uhlídat všechny mlsouny, abychom měli maminkám co nabídnout na besídce.


5. 12. 2014

I ty nejmenší v mateřské škole navštívil Mikuláš se svými pomocníky. Některé děti se bázlivě krčily za paní učitelkou, ale našel se i jeden Nebojsa, který si málem Mikuláše odvedl s sebou domů.


8. 12. 2014

To není závod, kdo vyskočí výše, jak by se mohlo zdát, ale děti z celé školy svými ozdobami krášlí stromeček. V tomto roce jsme zvolili barevnost bílo-černo-červená. Většinou vede dekor s notami. Jen se rozeznít tóny koled. Už teď je stromek moc krásný. Lepší však bude, když se přijdete přesvědčit osobně. Třeba 10. 12. na VÁNOČNÍM JARMARKU.


9. 12. 2014

Z 5.A se stala o hodině přírodovědy vědecká laboratoř. Téma hmyz všechny velmi zaujal. Šváby, tesaříky cvrčka, roháče a další exempláře všichni podrobně prostudovali. Nyní se jich už žáci rozhodně nebudou bát a určitě je nikdo nerozšlápne.


9. 12. 2014

První vánoční dárek dostaly děti ze Speciální MŠ od společnosti OBI. Postavila pro ně na školní zahradě dřevěný domek, do kterého si mohou ukládat hračky na písek a hřiště. Doposud musely paní učitelky na hřiště kromě imobilních dětí vozit i množství hraček a přesun byl vždy náročný. Děkujeme společnosti OBI za pomoc s financováním i stavbou.


9. 12. 2014

Přišel mezi nás Mikuláš a nebyl sám. Přišel s andělem a čerty, a protože jsme byli všichni hodní, přinesl nám nadílku a spoustu radosti. A to vše díky paní Denise Bílé z Podnikatelské školy a panu Radimu Sochorovi ze Starých lázní. Již třetím rokem připravili pro děti ze Speciální školy v Kolíně dopoledne plné soutěží, her, tancování a smíchu. Moc jim děkujeme.


10. 12. 2014

Srdečně všechny zveme do naší školy na tradiční VÁNOČNÍ JARMARK, který se koná ve středu 10.12. po celý den až do 16 hodin. Koupí výrobků podpoříte fyzioterapii dětí s postižením.


10. 12. 2014

Besídku 2.A jsme pojali trochu netradičně. Rodiče jsme pozvali do kuchyně na kávu, čaj a cukroví. Po krátkém pásmu básniček a koled jsme společně vyráběli papírové perníčky. Všem rodičům to šlo báječně, obzvlášť tatínkům. Besídka byla milé neformální setkání s uvolněnou a přátelskou atmosférou. Přesně takové bychom si přáli mít Vánoce.


11. 12. 2014

Poslední konference výstupů projektu spolufinancováného Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky byl určen pro vedoucí pracovníky ve školství. Kolegové si připravili prezentaci cílů projektu - pracovních listů, video metodiky, tematických plánů a ukázky cvičné kuchyně vč. bezbariérového pracoviště.


11. 12. 2014

Závěr projektu vybavení Rehabilitační místnosti jsme patřičně oslavili! Přestřižením pásky slavnostně děkujeme Nadaci ČEZ, která přispěla 50 tis. Kč na vybavení Snoezelenu elektronikou, vizuálními efekty, audio soustavou a video projektorem. Místnost využívají žáci od 3 let speciální MŠ až po žáky střední školy Praktické a to při skupinové i individuální terapii.


12. 12. 2014

Skanzen v Přerově nad Labem byl posledním místem, které jsme navštívili v rámci projektu "Zážitky a učení mimo školu". Skanzen nás přivítal vánočně vyzdobenými chaloupkami, ozdobenými perníčky, nejrůznějšími betlémy. Trochu vánoční atmosféry můžete načerpat i vy z našich fotografií.


13. 12. 2014

Prosím, podpořte náš projekt, ve kterém děti mohou vyhrát vybavení třídy nábytkem a doplňky IKEA. Podmínkou je, abyste byli členem IKEA family, ale není problém se zaregistrovat a potom hlasovat můžete. Název naší organizace je uveden speciální MŠ Kolín. Každý může hlasovat pouze jednou a to pouze do 17.12. HLASUJTE ZDE!


16. 12. 2014

Tento týden probíhá na 1. stupni ZŠ praktické a na ZŠ speciální zvláštní výuka. Vyučujícími jsou dívky a chlapci z 9.A, a téma je "Jak správně třídit odpad". Deváťáci si vyzkoušeli, jaké to je vyučovat a také, jestli se jejich mladší spolužáci vyznají v odpadové problematice. Můžeme je pochválit!


17. 12. 2014

Ačkoliv je v tomto týdnu třída VIII.C ve značném oslabení, nezabránilo nám to v tom, abychom si užili předvánoční týden. Děti vyrobily přáníčka a také malé dárečky pro maminky pod stromeček. Chvilku to sice vypadalo, že dáreček bude dříve sněden, než vyroben, ale nakonec touha udělat radost zvítězila nad mlsným jazýčkem. :-)


21. 12. 2014

Příjemné vánoční svátky, hodně zdraví v novém roce a bohatou nadílku jako u nás přeje Speciální mateřská škola.


31. 12. 2014

Po roce a půl jsme ukončili projekt iMetodika spolufinancovaný Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky. Děkujeme všem pedagogům, kteří se podíleli na splnění cílů projektu a přejeme žákům i učitelům čerpajících z výsledků projektu, aby pro ně byly materiály hodnotným přínosem ve vzdělávání.


1. 1. 2015

Tak to je pan Tříďáček! Jeden z mnoha soutěžících v naší soutěži tříd ZŠ speciální a 1. stupně ZŠ praktické. Úkolem bylo vyrobit panáčka z odpadového materiálu. Sešlo se jich mnoho, jeden hezčí než druhý, nebylo snadné vybrat vítěze. Podívejte se sami do našeho stánku u autobusové zastávky, tam se koná jejich přehlídka. Všechny třídy moc chválíme!


10. 1. 2015

Ve 3.D stále slavíme! Těsně po Vánocích oslavil náš kamarád Roman velké 18. narozeniny a hned po novém roce Petra hezkých 23. Přejeme oběma VŠECHNO NEJLEPŠÍ!


18. 1. 2015

Jelikož byla většina žáků VIII.C před Vánocemi nemocná, nechal jim Ježíšek dárečky pod stromečkem až do ledna, kdy si je mohli s radostí otevřít. Kromě pár maličkostí našli žáčci mezi dárky i pískoviště s kouzelným pískem, takže si můžou hrát, i když venku prší. Za dárek děkujeme a určitě ho při výuce využijeme. :-)


19. 1. 2015

V pondělí 19.1. proběhla ve třídě VI.C ukázková hodina matematiky. Žáci ukázali rodičům, jak ve škole pracují, a že i matematika může být pro ně hrou. Protože se děti velmi snažily, čekalo je na závěr malé překvapení - sladká odměna. Občerstvení bylo přichystáno i pro rodiče.


19. 1. 2015

Ačkoliv je VIII.C opět ve velkém oslabení, nic nám to nebrání v tom, abychom si troufli na vaření. Žáčci jsou pracovití a šikovní, a tak šla tvorba palačinek velice rychle. Stačilo zvážit, přisypat, zamíchat a mohlo se lít na pánev. Pak už jen marmeláda a bylo to. :-)


27. 1. 2015

V naší tělocvičně máme nové nářadí. Je to zařízení pro cvičení smyslové integrace. Můžeme se na něm pohoupat, zatočit, posilovat, příjemně relaxovat nebo procvičit hbité prstíky. Někteří žáci II. D v sobě objevili skrytý talent pro rovnováhu. Nebojte se a zkuste to také. Je to velká legrace.


28. 1. 2015

Naše škola uspořádala první ročník v nohejbalu. Turnaje se zúčastnilo pět týmů. Naší školu reprezentovali žáci z 8.A - Lukáš Pompa, Jan Hess, Patrik Linhart a Patrik Krosčen. Chlapci se umístili na krásném druhém místě. Všem gratulujeme a přejeme hodně sportovních úspěchů.


28. 1. 2015

Pololetní vysvědčení je tady a studenti z 3.D dostávají své první středoškolské hodnocení. Mezi důležité předměty patří i Příprava pokrmů a takto to zvládáme... Pochutnali jsme si moc a nezbylo vůbec nic! Najděte si svůj recept na projektu iMetodika a zkuste to také.


11. 2. 2015

Děkujeme koordinátorovi PPP Mgr. Václavě Břečkové za předání odborných informací a osobních zkušeností na školení s tématem: Poruchy autistického spektra. Těšíme se na další plánované setkání zaměřené na poruchy chování.


12. 2. 2015

V II.C se dnes vydařila hodina pracovního vyučování - děti se moc snažily a s velkým nasazením a jedním přiklepnutým palečkem vytvořily krásnou ježčí rodinku.


13. 2. 2015

V hodině tělesné výchovy si žáci 5.A a 6.A vyzkoušeli nové nářadí. Naše tělocvična vypadala jako tenisová akademie. Postupně si vyzkoušíme všechno zakoupené nářadí.


13. 2. 2015

Také děti z MŠ speciální si užívají cvičení na novém nářadí v tělocvičně školy. Houpání v závěsném vaku nebo v kruhu s nácvikem držení rovnováhy se líbí i těm nejmenším dětem.


17. 2. 2015

Děti z II.C připravily pro své maminky odpočinkovou hodinu v naší krásné relaxační místnosti. Maminky jsme přenesli do letního slunečného dne na pláži u moře a nechyběla ani voňavá masáž a plážový drink. Děkujeme všem zúčastněným maminkám, bylo nám s nimi dobře.


19. 2. 2015

Na konci týdne proběhlo ve speciální mateřské škole karnevalové veselí. K vidění zde byli piráti, námořníci, čarodějnice, rytíři i princezny. Kromě soutěží, tanečků byla i ochutnávka masopustních koblížků, které pro děti připravila paní Špinková, které velmi děkujeme.


23. 2. 2015

Milé děti, ve spolupráci se SPMP vás srdečně zveme k návštěvě Matějské pouti. Den pro zdravotně postižené se koná 23. března. Již nyní rozdáváme přihlášky. Přednost mají členové SPMP.


23. 2. 2015

Vážení členové SPMP Kolín, srdečně Vás zveme na členskou schůzi, která se bude konat ve čtvrtek 26. 2. 2015 ve 2. patře školy ve třídě II.A od 14 hodin. Vzhledem k transformaci na pobočný spolek SPMP ČR je nutné schválení členů předsednictva a dozorčí komise.


23. 2. 2015

Podívejte se na VÝSTUPY PROJEKTU Zdravé zoubky“. Děti si vyzkoušely, jak správně pečovat o chrup a vysvětlily si důležitost pravidelných prohlídek u zubního lékaře. Získané vědomosti si ověřily na interaktivní tabuli. Na závěr shlédly pohádku „Jak se dostat Hurvínkovi na zoubek“. Děkujeme společnosti dm Drogerie markt s.r.o. za poskytnutí materiálů a dárků.


25. 2. 2015

Blíží se březen - Měsíc knihy. Opět, jako každý rok, začínáme chodit do knihovny. Ujala se nás velice milá paní knihovnice a vše nám vysvětlila a ukázala.


26. 2. 2015

Při letošních "Zimních hrách pro radost" se žáci VI. C vžili do role "asistentů" - pomáhali při soutěžích dětem z mateřské školy speciální.


26. 2. 2015

350 soutěžících z 22 družstev se přijelo pobavit na 8. zimní paralympiádu. Že nebyl sníh? To nám vůbec nevadilo. Děti lyžovaly, stavěly sněhuláky či iglú, koulovaly se a hrály hokej. Pro handicapované děti vše připravili naši pedagogové za podpory města Kolína, společnosti PST CLC a dalších lidí, kterým osud druhých není lhostejný. Moc jim děkujeme.


2. 3. 2015

Těšíme se na nové kamarády a kamarádky v naší mateřské škole, kteří s námi budou od příštího školního roku podnikat samé zajímavé věci Něco málo uvidíte na fotografiích, které jsou vystavené nedaleko naší školy. Kamarádi a kamarádky, nezapomeňte se k nám přijít zapsat spolu se svými rodiči! Zápis je již 23. března 2015 od 12 do 16 hod.


4. 3. 2015

Chceme předcházet nemocem, a proto vaříme zdravě. V hodině pracovních činností jsme si připravili vajíčkovou pomazánku a pomazánku z makrel. Použili jsme hlavně čerstvou zeleninu-papriku, rajče, salát, jarní cibulku. Na přípravu čaje jsme vyzkoušeli čerstvý zázvor a citron. Vše mám moc chutnalo. Zkuste to také. Zdraví všechny zdravá 8. A


5. 3. 2015

O hodině pracovních činností si žáci 5.A vyzkoušeli ve skupinách postavit svůj vlastní domeček. Všichni si potom představovali jak budou do budoucna bydlet. Všem žákům se práce povedla. Stavění domečků si chtějí zase znovu vyzkoušet.


9. 3. 2015

Ze zahraniční stáže ve speciální mateřské škole pro děti s tělesným a kombinovaným postižením se vrátila zpravodajka Maruška a Pavel. Své postřehy jsme se pokusili shrnout v krátké prezentaci, kterou nabízíme ke stažení. Některé nápady stojí určitě za to, abychom se pokusili je pro děti, rodiče i učitele také realizovat.


12. 3. 2015

Jelikož nás brzy čeká Světový den vody, žáci VIII.C se pustili do výroby obrázku, kterým by si tento živel přiblížili. A jelikož jsme ve třídě samí romantici :-), vybrali jsme si lesní bystřinu, která nám navodila pocit lesní pohody a klidu. Při práci jsme pracovali nejen s barvami (mnozí z nás ji měli téměř všude), ale i s přírodním materiálem, což nás ještě více přiblížilo přírodě.


12. 3. 2015

Firma TPCA podpořila částkou 5000Kč a reklamními předměty SPMP. Z této částky pořídíme nové doplňky pro děvčata z kroužku břišních tanců. Velké díky patří nejen firmě TPCA, ale i paní Fialové, která se ujala jednání.


14. 3. 2015

Volby do školské rady se budou konat 13.4.2015 v budově školy ve třídě 1. A v době 13.00 – 14.00 hodin. Lhůta pro podání návrhů na kandidáty zástupce pedagogických pracovníků a zákonných zástupců na členství v školské radě je do 24.3.2015.


16. 3. 2015

Do VIII.C zavítal pejsek, co pejsek, přímo hafan, ale děti se vesměs nebály a s novým kamarádem se rychle seznámily. Pes Indy se přišel za dětmi podívat v rámci canisterapie. Děti si s ním pohrály, pojmenovávaly části jeho těla, hladily ho a krmily piškoty, některé si na něj dokonce lehly a poslouchaly jeho dech a tlukot srdce. Na závěr nás pejsek pozdravil mohutným štěkotem.


17. 3. 2015

První a druhá třída si naplánovaly společný projekt "VÍTÁNÍ JARA". Práci jsme si rozdělili na úkoly ve třídě a v přírodě. Naučili jsme se hodně jarních kytiček, které se nám hodili při písničce "Uvíjíme věneček ze všech jarních kytiček....". Akce se zdařila, jaro jsme přivolali. Přejeme všem, aby si ho ve zdraví užívali s námi.


19. 3. 2015

Protože se blíží duben - Měsíc bezpečnosti, 18.3. proběhla na naší škole beseda na téma "Dopravní výchova a bezpečnost na našich silnicích." Povídali jsme si o možném nebezpečí v dopravě, vyzkoušeli jsme si připoutávání bezpečnostními pásy, správné přecházení vozovky i zvýraznění oděvu člověka za šera pomocí reflexních pásků.


20. 3. 2015

I u nás na škole jsme zřídili improvizovaná pozorovací stanoviště a pod odborným dohledem učitelů sledovali poslední zatmění slunce v tomto desetiletí. Navíc se nám podařilo přírodní úkaz i zaznamenat a to v 10.25 tedy okolo 40% zakrytí. Jak se Vám líbí naše foto?


23. 3. 2015

Zápis do speciální mateřské školy se koná v pondělí 23. 3. 2015 od 12-16 hodin. K zápisu přijďte se svým dítětem, vezměte s sebou rodný list dítěte, občanský průkaz, doporučení lékaře a doporučení školského poradenského zařízení. Pro podrobnější informace a dotazy volejte na tel.číslo 724 126 334. Těšíme se na vás.


24. 3. 2015

Dnes naši studenti z Praktické školy dvouleté navštívili Zahradnické centrum Kolín. Pan Jaša nám vysvětlil, co čeká zahradníka na jaře za povinnosti. Ve skleníku jsme se naučili pracovat se zeminou a sít semena zeleniny, která nám teď pohlídají šikovné zahradnice a příští měsíc se těšíme na další práci!


24. 3. 2015

V pondělí 23.3. naše škola vyjela na Matějskou pouť. I my, žáci VI.C, jsme se této akce zúčastnili. Prošli jsme "Mořským světem", kde jsme obdivovali pestrobarevné ryby. Trochu strachu nám nahnali žraloci a jedovaté ryby. Povozili jsme se na mnoha atrakcích, počasí nám přálo a krásný den plný zážitků jsme završili chutným občerstvením.


24. 3. 2015

Při příležitosti Světového dne vody a krásného jarního počasí si žáci II.C užili den plný aktivit zaměřených na poznávání přírody. Výsledkem celodenní práce je rozšíření vědomostí a k tomu krásná nástěnka, kde si děti mohou ještě jednou připomenout, co se naučily.


25. 3. 2015

Tentokrát žáci VI.C na hodině vaření připravovali bramboráky. Bylo potřeba oškrábat a nastrouhat brambory, zahustit těsto, přidat dostatek soli, česneku a majoránky a mohlo se smažit. Všem se bramboráky opravdu povedly. A na závěr vzpomínka na Krkonošské pohádky: "Ten bramborák je moc bramborovej!"


30. 3. 2015

V rámci patronátu MŠ speciální a 1. třídy ZŠ praktické dnes proběhlo velikonoční tvoření. Děti zdobily vyfouknutá vajíčka různými technikami, vyráběly zápichy kuřátek a šneky z kynutého těsta a přitom se dozvěděly spoustu věcí o tradicích, které provází Velikonoce.


31. 3. 2015

Třídy I.C a VII. C navštívily v rámci projektu "Škola základ života...a co dál?" dílny SOŠ a SOU Stavební Kolín. Žáci si vše nejen důkladně prohlédli, ale také prakticky vyzkoušeli náročnost vybraných profesí. Moc děkujeme všem učitelům odborného výcviku za jejich ochotu a trpělivost! Žáci si den hezky užili.


1. 4. 2015

Světový den porozumění autismu. Naše škola se připojila k akci a vyjádřila svou podporu a sounáležitost formou společného celoškolního projektu, který proběhl 31. 3. 2015. Děti se svědomitě připravovaly a při společném setkání v tělocvičně vytvořily mapu světa rozkvetlou květinami s písmenem A.


1. 4. 2015

Dnes jsme měli ve škole projektový den Velikonoce. Povídali jsme si o tradicích, dotvářeli velikonoční dekorace pro rodiče a celkově jsme si celý den užili. Součástí byla i soutěž o nejhezčí vajíčko a nejoriginálnějšího beránka. Porota to neměla snadné, ale ty nejlepší přeci jen našla. Vítězné i všechny ostatní výtvory zdobí prostory školy.


1. 4. 2015

Světovému dni porozumění autismu jsme věnovali velkou pozornost a velmi nás potěšila podpora našich kolegyň z marketu Billa. Sem chodí naši středoškoláci pomáhat doplňovat a rovnat zboží každý týden. Všichni se jim věnují a učí je tak praktickým dovednostem přímo v reálném prostředí. Proto nám udělalo velkou radost, že jsme je mohli pozvat k nám!


2. 4. 2015

Ve světový den porozumění autismu se rozsvítila modře i prosklená kopule Expobanky na Václavském náměstí, aby se v jejím slavnostním světle předaly ceny Apla Aplaus, na kterou nás nominovala maminka Matyáška ze speciální MŠ paní Ing. Petra Horáková. I když jsme nezvítězili, všechny nás moc těší spokojenost rodičů a je velkým povzbuzením do další práce.


3. 4. 2015

Semínka našich studentů v Zahradnickém centru se pomalu mění v krásné sazeničky.......


4. 4. 2015

Dnes Je Den mrkve. Povídali jsme si o tom, proč je zdravá, ochutnávali jsme a i malovali. Mrkvička se hodí ke všemu.


8. 4. 2015

Dnes naše kamarádka Pavla slaví 18. narozeniny. Byly chlebíčky, dort a šampaňské, oslavenkyni přejeme všechno nejlepší!


8. 4. 2015

Nákupem nábytku a doplňků v obchodním domě IKEA za 150 tis Kč jsme úspěšně zakončili projekt podpořený 504 hlasy přátel speciální MŠ. Děti i učitelé jsou nadšení a děkují všem, kteří hlasovali, montovali a hlavně sponzorovi IKEA. Dostalo se na nákup skříní všech velikostí, pohovky na přebalování, peřinek, ložního povlečení a spousty krásných doplňků.


9. 4. 2015

Díky dotaci od firmy TPCA jsme mohli děvčatům z kroužku břišních tanců při SPMP Kolín pořídit krásné doplňky (čelenky, nátepníčky a rolničkové ozdoby na nohu). Jako luxusní bunus máme i stříbrná orientální křídla. Paní Pavlínka Švarcová již s dívkami nacvičuje choreografii na květnovou Abilympiádu v Pardubicích. Děvčatům už teď držíme palce.


9. 4. 2015

Žáci 9.A při hodině hudební výchovy nazpívali a nahráli videoklip písně 18 rokov. Klávesy: Ivan Žemba, kytara: Mirek Pompa, bicí: Tomáš Surmaj a Kateřina Gašparová, zpěv: Michal Holub, Jan Mikita, Adéla Žembová, Lucie Danková. Vstupenky na koncertní turné lze zakoupit v ředitelně školy.


13. 4. 2015

Hezké počasí nás vylákalo z družiny na školní hřiště, které jsme pomocí kříd vyzdobili obrázky. Téma obrázku byly jarní motivy. A protože se nám obrázky povedly, čekala nás i sladká odměna.


14. 4. 2015

Děti z MŠ speciální zažily opravdu velké dobrodružství. Byly totiž na letišti Václava Havla v Praze. Projít přísnou bezpečnostní kontrolou a vidět zblízka vzlétat a přistávat opravdová dopravní letadla, to byl silný zážitek. Dozvěděly se také spoustu nových a zajímavých informací. Exkurzi zajistila maminka Matyáška - paní ing. Petra Horáková a my jí tímto moc děkujeme.


15. 4. 2015

Třídy VIII. C a II.C navštívily v rámci projektu "Škola základ života...a co dál?" organizaci Mela o.p.s., která nabízí podporu a pomoc lidem s mentálním nebo kombinovaným postižením. Žáci se seznámili s pracovními činnostmi, které klientům umožňují být součástí přirozeného sociálního prostředí. Moc děkujeme za vřelé přijetí a paní Vejvodové za zprostředkování.


16. 4. 2015

Je čtvrtek po školním vyučování a my se v družině po obědě scházíme na školním dvoře. Dnes jsme procvičovali dopravní výchovu. Počasí nám přálo a dopravní soutěže s jízdou na koloběžkách jsme zvládli na výbornou.


16. 4. 2015

Na naší škole probíhá projekt "Škola, základ života .... a co dál", proto žáci třídy VI.C navštívili středisko Diakonie v Kolíně. Občerstvili jsme se v Zahrádce pod věží a při další domluvené návštěvě si prohlédneme keramickou dílnu.


16. 4. 2015

Jaro je konečně tady, i naše třída VI.C krásně "rozkvetla". O hodině VV jsme vyzkoušeli různé druhy výtvarných technik, od použití voskových pastelek, přes kresbu tuší až po "vyškrabování" a namalovali jsme spoustu květin.


19. 4. 2015

V pátek navštívili někteří žáci 1. C a 1.D GASK v Kutné Hoře. Společně s mladou výtvarnicí Marií Novotnou vyzkoušeli tvořit neobvyklou grafickou technikou velký plakát plný dinosaurů. Naše dílo zatím není zcela dokončeno, ale brzy se vám pochlubíme na těchto stránkách.


21. 4. 2015

Při dnešních hodinách věcného učení si žáci VIII.C zopakovali, jakou zeleninu můžeme pěstovat na záhoncích či na poli. Vytvořili jsme si veliký plakát, na nějž jsme si kromě zeleniny vylepili i ovocné stromy. Žáčci byli pracovití a dílo se nám, myslíme, povedlo. :-)


23. 4. 2015

Žáci VI.C dnes navštívili Městský společenský dům v Kolíně a zúčastnili se akce Den Země. Prohlédli jsme si různé přírodniny, dřeviny, fotografie, živá zvířátka, která jsme si mohli i pohladit a dokonce jsme si i vyzkoušeli, jak je těžké získat od krávy mléko.


23. 4. 2015

Dnes žáci VIII.C pozvali do školy svoje rodiče. Během velkých příprav se krájelo, mazalo, připravovalo, až bylo pohoštění hotové. Děti poté ukázaly maminkám a tatínkům relaxační místnost a následně i svou práci s tabletem. Během posledních minut si žáci s rodiči vytvořili rámeček se svou fotkou. Za návštěvu ještě jednou moc děkujeme.


23. 4. 2015

Pánská jízda s Gábinou prolezla Kokořínsko křížem krážem za čtyři jarní dny plné slunce. Skály a údolí jsme zdolali po lanech i po čtyřech. Mezi největší zážitky patří krmení drzé sýkorky z ruky, nebo setkání s vydrou. (Tomáš ji neviděl, tak se ho neptejte). FOTO ZDE


23. 4. 2015

Také děti ze speciální MŠ navštívily výstavu uspořádanou ke Dni země. Nejvíce nás zaujala domácí zvířata - prasátka, telátka, ale třeba i králíčci, které jsme si mohli pohladit nebo úplně malinké kuřátko. Vyzkoušeli jsme si také, jaké to je dojit krávu a prověřili jsme si naše znalosti z různých oblastí environmentální výchovy. Děkujeme pořadatelům za vstřícný přístup a dárečky.


24. 4. 2015

Žáci 1.C včera navštívili v Městském společenském domě v Kolíně - výstavu ke Dni Země. Viděli dřeviny, přírodniny, hospodářská zvířátka i výra velkého. Zúčastnili jsme se soutěží a sbírali jsme razítka za, které jsme dostali odměny. Nejdelší zastávka byla u střelnice na divoká prasata.


27. 4. 2015

Studenti Praktické školy opět vyrazili do Zahradnického centra, kde se učili správně přesazovat sazeničky zeleniny. Pan zahradník si nás také vyzkoušel z poznávání bylinek, znalosti nemáme vůbec špatné. Tak uvidíme, jak nám to poroste!


28. 4. 2015

Žáci 3.A a 4.A si prohlédli v rámci projektu Škola základ života..a co dál?, práci zedníků při zateplování domu. Byli seznámeni s ochrannými prostředky, které musí pracovníci používat, osahali si materiál, se kterým je během práce manipulováno. Na závěr pokládali žáci nejrůznější dotazy, aby si tak ucelili své informace. Ještě cestou ze školy si o zážitcích vyprávěli.


30. 4. 2015

Čarodějnické odpoledne. Ve čtvrtek 30. dubna se družinové děti proměnily v čarodějnice a čaroděje. Probíhal čarodějnický program, jehož součástí bylo hraní různých her a tancování.


30. 4. 2015

Také děti z MŠ speciální si poslední dubnový den užily čarodějnický rej na zahradě školy. Malí čarodějové a čarodějky si s chutí zasoutěžili, opekli vuřtíky a nakonec spálili i skoro opravdovou čarodějnici. Děkujeme kamarádům ze SŠ speciální za připravené soutěže a doufáme, že už nás čekají jen dny plné sluníčka.


6. 5. 2015

Tématem úterního semináře pro rodiče byl Nácvik pracovního chování u dětí s autismem. Kromě teoretických informací si rodiče mohli vyslechnout osobní zkušenosti jedné z maminek. Seminář ukončily praktické ukázky strukturovaných úkolů.


7. 5. 2015

Ke DNI MATEK jsme ve školní družině tento týden vyrobili kytičku pro maminku. Doufáme, že udělají všem maminkám velikou radost.


11. 5. 2015

Jarní sluníčko po deštivém dnu vylákalo 1.D na veřejnou zeleň ke kinu. O tyto záhony se staráme již několik let. Vykopáním pampelišek a vytrháním trávy jsou záhony krásně upravené a zpříjemňují tak prostředí města.


12. 5. 2015

V rámci projektu "Škola základ života...a co dál" se děti z 1.A a 2.A seznámily s povoláním instalatéra. Podívali se, jak se spojují trubky na odpad, vodu i topení. Vyzkoušely si ohýbání, stříhání a řezání trubek. Ukázku si děti pěkně užily, ale zjistily, že to je těžká práce a ještě musí sníst spoustu polévky, aby na to měly dost síly. Děkujeme pánům instalatérům, že se dětem věnovali.


12. 5. 2015

Pásmo básniček, písniček, country tanečku a veršovanou pohádku o zajíčkovi si připravily děti z MŠ pro své maminky. Poté následovala prohlídka dětmi oblíbené relaxační místnosti s promítáním fotek. Společné odpoledne ukončilo posezení u kávy a koláče.


13. 5. 2015

Žáci VI.C se zúčastnili projektu "Co dělám doma rád/a?" v programu Recyklohraní. Povídali jsme si, jak pomáháme s domácími pracemi a sestavili jsme tabulku s pořadím jejich oblíbenosti - překvapivě zvítězilo mytí nádobí! Na závěr jsme zapojili svoji fantazii a namalovali netradiční domácí pomocníky.


15. 5. 2015

Takto umí pěstovat studenti z 3.D. Zaseli jsme semínka a právě teď máme ve třídě úplný prales. Každý z naší třídy si odnáší na svůj balkón nebo zahrádku rajčátko a chilli papričky. Už se těšíme, až budeme sklízet!


17. 5. 2015

Krásné čtyři dny plné sluníčka, her, dobrodružství, cvičení, relaxace a vycházek prožili žáci 1. D v penzionu U Kováře v malebné vesničce Rohozec. A že se nám pobyt povedl, se můžete přesvědčit při prohlížení fotografií.


19. 5. 2015

Dnes nás navštívila paní učitelka ze "ZDRAVÉ PĚTKY". Dověděli jsme se, že 5 je kouzelné číslo. Máme 5 prstů, měli bychom jíst 5 jidel denně. Jednotlivé potraviny se dělí do 5 skupin podle toho, jak jsou zdravé a kolik bychom jich za den měli sníst. Nebylo to lehké, ale poučné a zábavné.


19. 5. 2015

Víte, jak kvete borovice? Stačí se podívat na výstavu nahosemenných rostlin do 7.A. A co teprve kouknout pod mikroskop na pylová zrna jehličnanů. Paráda. Hodinu přírodopisu jsme si opravdu užili.


20. 5. 2015

Dnes byli ve škole hasiči. Ale nebojte se, nehořelo u nás. Měli jsme přednášku o tom, jak se chovat v případě požáru. Pan hasič se nám ukázal i v zásahovém obleku - někteří se ho trošku báli, ale nakonec si s ním podali ruku úplně všichni.


21. 5. 2015

Víte, že se z novinového papíru dají vyrobit elegantní klobouky? 7.A se to podařilo. Ještě jsme je nabarvili a ozdobili květy.


21. 5. 2015

Díky rodičům Veselým se děti ze speciální mateřské školy vypravily na další výlet a navštívily Oboru Žleby. Měly možnost vidět vzácné bílé jeleny, daňky, divočáky a zajímavé sokolnické ukázky. Ještě jednou moc děkujeme za krásný zážitek.


22. 5. 2015

I-Pady využíváme nejen jako odměnu pro děti s autismem, ale i při nácviku pracovních dovedností. Děti se hravou formou učí barvy, tvary, počítání, ale i komunikaci. Je zřejmé, že práce na i-Padech je velmi oblíbená :-)


26. 5. 2015

Dnes jsme navštívili potřetí Zahradnické centrum Kolín. Pan zahradník byl na nás připravený a hned jsme dostali úkol - osázet truhlíky letničkami. Zkusili jsme si přichystat nový samozavlažovací truhlík, pracovat se substrátem i hnojivem a hlavně vybrat vhodné rostliny. Truhlíky nám budou zdobit školu až do konce léta.


27. 5. 2015

Květen nám trošku nepřeje. Na dnešní den jsme si naplánovali ve 3.D grilování na zahradě, ale počasí nestálo za nic. A protože říkáme, že studenti si musí umět poradit, tak jsme si poradili a takto krásně to dopadlo......


28. 5. 2015

I přes nepřízeň počasí se žáci VI.C postarali o přidělený záhonek na školním pozemku. Vše jsme řádně vypleli, zryli a uhrabali. Do připravené půdy jsme zasázeli ředkvičky a hrášek. Nakonec jsme vše zalili. A teď už se jen těšíme na bohatou úrodu!


28. 5. 2015

Po účasti na okresním kole v lehké atletice jsme zvítězili i na krajském kole, které pořádalo město Kladno. Ve čtyřboji obsadili místa na stupni vítězů chlapci na prvním místě a děvčata na druhém místě. Chlapecké družstvo bude Středočeský kraj a naši školu reprezentovat na republikovém kole. Držíme palce 10. -12. 6. 2015 v Ústí nad Orlicí.


28. 5. 2015

V rámci projektu Škola základ života ... a co dál? Navštívila třída 7.A zahradnictví Hortis a Starkl v Čáslavi. Nejvíce se nám líbily japonské zahrady s jezerem a zlatými rybami a kamenný oblouk připomínající hvězdnou bránu. Exkurzi jsme zakončili zmrzlinou. Všem doporučujeme se tam podívat.


3. 6. 2015

Děvčata z kroužku "Břišní tance" se účastnila abilympiády v Pardubicích. Vystoupila s úplně novým programem a jejich představení se u obecenstva setkalo s velkým úspěchem. Podívejte se na foto.


3. 6. 2015

Tak to jsou ONI! Finalisté soutěže "Coolinaření s Albertem". Andrea, Filip a Eva jedou v sobotu na finále ČR a v Praze budou předvádět své kuchařské umění v souboji s týmy z celé republiky. Zástěry nám ušila p. Kratinová ze společnosti MELA. Doufáme, že nám přinesou štěstí.


4. 6. 2015

"Zdravá 5" zavítala i do třídy 7.A. Ve školní kuchyni jsme si připravili zdravá jídla - ovocný salát s bílým jogurtem, rajče s mozzarellou a mátovou limonádu s limetkou. Nejvíce nám chutnala rajčata s mozzarellou. Už se těšíme, až si příští týden uvaříme další zdravé dobroty.


4. 6. 2015

9. letní Hry pro radost - Pod záštitou pana místostarosty M. Kašpara a za přispění mnoha sponzorů se konaly Hry pro radost více než 350 handicapovaných dětí. Přijeli k nám z 16 škol a zařízení, přivezli sluníčko a dobrou náladu a všichni si společně zasoutěžili a pěkně se pobavili. Děkujeme všem, kteří nám s organizací pomáhají, a těšíme se na další setkání.


4. 6. 2015

V pondělí 1.6. se od rána ze zahrady naší školy ozýval smích. Byl totiž Den dětí a přijeli skauti z Kutné Hory, kteří si pro nás připravili spoustu soutěží a her. Zatloukali jsme hřebíky, házeli na terč, skákali v pytli, navlékali korálky, ale také jsme si mohli nechat namalovat obličej - poznáte tři tygříky? Za milou návštěvu děkujeme skautíkům i Radce Kukralové.


4. 6. 2015

9. letní Hry pro radost si užily také děti z MŠ speciální. Velice se snažily ve všech disciplínách. Dokonce Matýsek Glozík získal bronzovou medaili za slalom ! Moc gratulujeme.


5. 6. 2015

Naše další OSMNÁCTKA! Letos jen slavíme a slavíme. Pavel je již také plnoletý a my mu přejeme zdraví, štěstí, lásku a spoustu splněných přání! VŠECHNO NEJLEPŠÍ!


5. 6. 2015

Také do MŠ speciální zavítala paní lektorka s programem ,,Zdravá pětka". Zopakovali jsme si podle potravinové pyramidy, co je zdravé a kterému jídlu a pití bychom se měli raději vyhýbat. Protáhli jsme si tělo při poslechu písniček, protože ke zdravému životnímu stylu patří také pohyb a na závěr jsme ochutnali zdravé ,,dobroty" od paní lektorky.


7. 6. 2015

Náš tříčlenný tým ve složení Andrea Szakaczová, Eva Tynklová a Filip Trachta vybojoval v sobotu 1. místo v celostátní kulinářské soutěži "Coolinaření s Albertem". Kromě obrovské radosti, drobných dárků si děti vysoutěžily i profesionální kurz vaření s opravdovým šéfkuchařem. Děkujeme všem, kteří nám fandí a přikládáme pár fotografií.


12. 6. 2015

"Pěvecký sbor" 7.C dnes posílily maminky. Zpívalo se, hrálo na nástroje, rytmizovalo, vládla příjemná nálada. Odměnu, jahodový koláč, si zasloužili opravdu všichni! Moc děkujeme za návštěvu a budeme se těšit na další setkání nejen při hudební výchově.


17. 6. 2015

Hádejte, kdo jsme? Tygr Tony,sova Rasmus, kohout Richard, opičák William,pes Ted a vlk Denis. Najdete nás ve II. C, kde se pilně chystáme na prázdniny.


17. 6. 2015

Krásný výlet vlakem do Mirakula - země plné her, zábavy, stromů, zvířat a dětské fantazie, podnikly děti ze tříd II.C a VIII.C. Počasí bylo krásné a park tak plný různých lákadel, atrakcí a zvířátek, že děti nevěděly, kam dřív skočit. Domů se nám nechtělo, ale únava byla veliká. Doporučujeme rodičům jako nápad na prima den s dětmi.


18. 6. 2015

Rok se s rokem sešel a znovu je tu bojová hra Chytrý datel. Žáci z 6.A a 7.A si ověřili své znalosti z přírodopisu a dějepisu. Na 1. místě se umístila Izabela Lakatošová z 6.A, která vyhrála hlavní cenu plyšovou opici. O 2. místo se podělily žákyně ze 7.A Sabina Čonková a Kateřina Fedáková a 3. místo patří Dominiku Sahulkovi z 6.A. Všem výhercům gratulujeme.


19. 6. 2015

Akční odpoledne pro milovníky školy, kteří by ve škole i nejraději spali, jsme splnili na 100%. Svaly jsme zocelili a adrenalin vyplavili na lezecké stěně. Zbytek energie jsme vyběhali při strhujícím finále ve florbale. A poté již uložili všechny co přežili do spacáku a splnili jejich sen o strašidelné noci ve škole.


19. 6. 2015

Dnes zažili žáci VIII.C překvapení. Namísto výuky českého jazyka nás navštívil kamarád Pavel ze III.D, který dětem přečetl pohádku o Krtečkovi a paraplíčku. Navíc si pro děti připravil omalovánky Krtečka, kterými jim udělal obrovskou radost! Nutno dodat, že žáci celou dobu vydrželi pohádku poslouchat. Takže Pavle, mockrát děkujeme!!! :)


19. 6. 2015

Ve školní družině jsme vyráběli letní zahrádku a vláček Motoráček. Využili jsme odpadový materiál. Papírovou krabici a houpačku jsme sestavili z jednotlivých kousků. Práce s materiálem nás bavila a těšíme se na další výrobky.


23. 6. 2015

Tradiční palačinkový turnaj v kopané proběhl opět bouřlivě. O míč byl velký boj a družstva nedala svoji kůži lacino. Na fotce je zachycen souboj mezi hráči Českého Brodu a Kolína. Ač byl ve vzduchu cítit adrenalin, hra probíhala v duchu fair play a hráči se rozešli jako nejlepší kamarádi! Děkujeme paní uklízečkám, palačinky byly výborné!


25. 6. 2015

Dnešní výlet do IQ parku v Liberci se opravdu vydařil. Plno poznatků z učiva a zajímavostí jsme si vyzkoušeli na různých modelech a zařízeních. O zážitky nebyla nouze a o některé se rádi podělíme. Foto je v oddělení 8. A


25. 6. 2015

Stalo se již tradicí, že poslední vystoupení děvčat z kroužku Břišní tance je věnováno rodičům, rodinným příslušníkům a kamarádům. Ne jinak tomu bylo i v letošním školním roce. Pod vedením paní Pavlíny Švarcové předvedly tanečnice vystoupení, za které si zasloužily velký potlesk.


26. 6. 2015

Žáci VI.C vyrazili na zámek Žleby, kde byl připraven celodenní program. V zámecké oboře jsme shlédli krmení bílých jelenů. Adrenalinovým zážitkem byla ukázka výcviku volně puštěných dravců, kteří prolétali těsně nad našimi hlavami. Po obědě jsme prošli královské komnaty a prohlédli si zámeckou kuchyni, kde se natáčela pohádka Kouzla králů.


26. 6. 2015

Čtvrtek nám zavoněl prázdninovou pohodou. Škola a SPMP uspořádali téměř celoškolní výlet do ZOO Praha. Vypravili jsem tři autobusy plné nedočkavých dětí. Počasí nám přálo, na vlastní oči jsme viděli tygry, lvy, slony, žirafy, zebry a další cizokrajná zvířata.


26. 6. 2015

Také třídy 3.A a 4.A vyrazily ve čtvrtek na výlet. Vlakem jsme dojeli do Velkého Oseku, kde jsme zažili plno srandy u zvířátek, dali si výbornou zmrzlinu, a tak si užívali krásného slunečného dne.


30. 6. 2015

Radostně oznamujeme zprávu o obdržené podpoře z Evropského sociálního fondu (ESF) pro projekt Jazykové kurzy a stínování pro pedagogy. Projekt byl podpořen z OP VK, který je spolufinancován ESF a státním rozpočtem České republiky. V rámci projektu budou učitelé vysláni na jazykový kurz na Maltu a do zahraničních škol.


30. 6. 2015

Děti ze speciální mateřské školy se společně s pedagogy rozloučily se školním rokem plavbou po Labi. Přejeme všem našim kamarádům pěkné slunečné dny a na viděnou opět v září.


30. 6. 2015

VIII.C se loučí se školním rokem 2014/2015. KRÁSNÉ PRÁZDNINY!!!!!


30. 6. 2015

Všem žákům, rodičům i pedagogům přejeme sluníčko a pohodu po celé léto. Odpočiňte si a naberte nové síly do dalšího roku. Po prázdninách se na Vás už zase budeme těšit! Foto