border

Archiv aktualit

2008-2009, 2009-2010, 2010-2011, 2011-2012, 2012-2013, 2013-2014, 2014-2015, 2015-2016, 2016-2017, 2017-2018, 2018-2019, 2019-2020

1. 9. 2015

Ve speciální mateřské škole už to opět žije. Přivítali jsme mezi sebou nové kamarády a těšíme se na spoustu příjemně strávených chvil.


1. 9. 2015

Vítáme ve škole sedm nových přírůstků do 1.A třídy. Velkým překvapením je, že jsou to samé holčičky. Cestou vzdělávání je povede paní učitelka Mgr. Anna Balíková a její pravou rukou bude asistentka Radka Kukralová. Všem žákům i učitelům přejeme hodně úspěchu a radosti při cestě do školy i ze školy.


2. 9. 2015

V září jsme ve školní družině přivítali nové kamarády- prvňáčky. Protože bylo pěkné počasí, hodně času jsme strávili na školním hřišti, kde jsme hráli seznamovací hry, honičky, pohybové a míčové hry.


3. 9. 2015

Po prázdninách je potřeba opět stmelit kolektiv, a proto jsme vyrazili na cvičení v přírodě. Třídy 7.A a 8.A se vydaly naučnou stezkou v Borkách až k Alíkovu. Během cesty proběhla bojovka děvčat proti chlapcům o nejvyšší stavbu z přírodního materiálu. Kdopak asi vyhrál? Gratulujeme vítězkyním a chlapci, vy se polepšete.


14. 9. 2015

Výuku dějepisu jsme zahájili zábavnou formou. Abychom si ověřili, co známe z nižších ročníků, zahrála si "tlupa" ze 7.B na život v pravěku - dorozumívali jsme se posunky a skřeky, "lovili mamuta" a "rozdělávali oheň".


15. 9. 2015

V pondělí začal nový kroužek nazvaný Překvápko. Prvním z řad překvapení se stala hra na slavné osobnosti. Jako mají např. v Americe chodník slávy, tak si i děti z naší školy vyrobily své sádrové odlitky rukou. Někteří žáci sice měli ze začátku strach, že by jim sádra mohla na rukou zůstat, nakonec se ale všichni nechali přesvědčit a svůj odlitek si vytvořili.


16. 9. 2015

Malí vědci zahájili svá bádání a pozorování. Seznámili se s pojmem filtrace a vyzkoušeli si oddělit vodu od černého nebo hnědého uhlí a ..... povedlo se.


17. 9. 2015

Podzimní práce jsou v plném proudu, tak i žáci 7.B využili posledních slunečných dní k úpravě svého záhonu na školním pozemku. Vše jsme vypleli, zryli a uhrabali. Půdu jsme připravili k zimnímu odpočinku, abychom se příští rok mohli těšit opět na bohatou úrodu.


17. 9. 2015

Teplo babího léta jsme využili tmelením třídních kolektivů hodinou Tv ve člunech na Labi. Především žáci 4.-7. třídy si užili vodáckého života i s donesením lodí k vodě, nafouknutí a hlavně synchronizace práce s šesti pádly! 2.A a MŠ to také neměli jednoduché. Vždyť ono jen se zout a vlézt do lodě suchou nohou je věc složitá. Výlet si prostě zasloužili.


18. 9. 2015

9.A má za sebou svou první laboratorní práci z chemie na téma Směsi a jejich dělení. Sice jsme nedokázali destilovat nápoj nesmrtelnosti, ale filtrace se povedla na jedničku s hvězdičkou stejně dobře jako malým vědcům.


21. 9. 2015

Žáci 7.B se zase jednou vypravili do kuchyně. Protože nás tlačil čas, potřebovali jsme "ukuchtit" jídlo rychlé, dobré a přitom samozřejmě levné. Toasty se šunkou a sýrem se zdály být tím pravým ....


21. 9. 2015

Krásnou pohádku - ,,Princové jsou na draka" shlédly děti z MŠ v Městském divadle v Kolíně. Představení bylo plné veselých písniček a líbilo se i všem malým neposedům :-)


21. 9. 2015

Plavbou člunem po Labi si děti z MŠ speciální krásně užily slunečný zářijový den. Někteří námořníci se plavili poprvé, jiní už věděli, co nás čeká, ale nadšení jsme byli všichni. Plavba s naším kapitánem Pavlem je prostě vždy velkým zážitkem :-)


22. 9. 2015

Dnes se žáci ze tří tříd (II.C, VI.C a VII.C) setkali ve školní kuchyni. V plánu byla dýňová polévka a palačinky. Nutno dodat, že žáci pomáhali, kde mohli -- loupali zeleninu, krájeli, míchali, přidávali... a nakonec téměř všechno i snědli. :-) To je jen známka toho, jak dobře si to dokázali uvařit! ;-)


22. 9. 2015

Žáci ze VI.C. se v pondělí vydali na první divadelní představení v tomto školním roce. Hra se jmenovala "Princové jsou na draka" a děti si s krásnou princeznou Lenkou a šikovným (ne hloupým) Honzou mohly zazpívat známé a tolik oblíbené písničky, jako Statistika nuda je, Dělání, Kdyby se v komnatách a další. :-)


22. 9. 2015

Další lekce předplavecké průpravy začaly dětem z MŠ speciální. Tentokrát pod novým vedením začaly děti navštěvovat kolínský plavecký bazén. Moc jsme se všichni těšili, vodu si užíváme a doufáme, že se něco nového naučíme :-)


22. 9. 2015

Děti z MŠ speciální využily slunečného a větrného dne a vyšláply si na kopec ,,Viničák", kde pouštěly draky. A draci létali pěkně vysoko. Cestou jsme si nasbírali přírodniny a do školky jsme přišli příjemně unavení.


23. 9. 2015

Malí vědci oprášili po prázdninách mikroskopy. Dnes zkoumali rozdíly mezi nohou včely a mouchy, podívali se na sosáček motýla nebo spočítali, kolik má pavouk na hlavě očí. Hodina bádání rychle utekla a my se těšíme na příští středu.


24. 9. 2015

Třída 8.A oslavila příchod podzimu voňavě a barevně. Upekli jsme kynuté koláče s broskvemi a švestkami. S ovocným čajem chutnaly opravdu výborně.


25. 9. 2015

9.A zvládla druhou laboratorní práci z chemie zase na jedničku. Tentokrát pracovali žáci ve skupinách. Na pracovní listy psali vše, co si pamatují z předchozích hodin a samostatně zvládli popsat a provést krystalizaci, destilaci, usazování a filtraci.


29. 9. 2015

Nádherné počasí, bezva kamarádi, krásné výlety, sportování, soutěžení, hry, karneval, diskotéka, výborné jídlo a další a další aktivity zažili naši žáci na rehabilitačním pobytu na Benecku. Podívejte se na fotky a příští rok můžete jet s námi :-).


1. 10. 2015

Žáci si ověřili své dovednosti a znalosti v Oblastním kole dopravní soutěže. Plnili úkoly z jízdy zručnosti a museli obstát ve znalostech při poskytování první pomoci. Z pravidel provozu na pozemních komunikacích byli hodnoce- ni podle vyplněných testů, ale museli se také zapojit do běžného silničního provozu! Naši mladší soutěžící získali 2. místo a celkově vyhrála Věra z 9.A


1. 10. 2015

Pestrý podzim v 8.A vesele pokračuje. Tentokrát jsme si ze zavařovacích sklenic, toaletního papíru a vody vyrobili vázy. Trocha barev a pomoc spolužáků z 9.A vykouzlila náladu pravého podzimu.


8. 10. 2015

Třída 6.C se již plně věnuje podzimním tématům. Nejen že se děti naučily krásně podzimní básničku, ale dnes si i vytvořily výzdobu na dveře -- malovaly houby, barevné listí i šišky.


8. 10. 2015

Žáci II.C se dnes pustili s maximálním nasazením do práce a v hodinách pracovního vyučování řezali, brousili, vrtali, zatloukali a natírali tak dlouho, až vyrobili do třídy stojánek na tužky a pro paní učitelky věšák na klíče. Děti, moc děkujeme.


8. 10. 2015

Větrného počasí využily děti ze školní družiny k pouštění draků. Tato odpolední akce přinesla dětem spoustu zážitků a užily si spoustu legrace.


9. 10. 2015

Tento týden navštívil naši školu vodník Pačísek. Přivzal si s sebou ještě kamarádku vílu Mílu a Žabku. Pohádka se dětem moc líbila, nechyběla legrace ani písničky. Děkujeme za návštěvu!


13. 10. 2015

Dospělost nám pomalu klepe na dveře a my přemýšlíme, co bude dál. Proto žáci 8.A a 9.A navštívili burzu škol. Představily se nám známé i méně známé učební obory. Jen si vybrat ten správný - kuchař, cukrář, opravář, zedník nebo aranžér????? Nechte se překvapit.


14. 10. 2015

Projektové dopoledne s tématem Dne zvířat a Dne stromů uspořádaly třídy IX.A s II.C. Žáci se vzájemně více poznali a velmi pěkně spolupracovali. Společně nahlédli do světa velryb a mytologie Indiánů, kde se dozvěděli trochu více i o sobě. Žáci II.C děkují starším kamarádům, že je ve své třídě mile přijali a pomohli jim vytvořit krásnou velrybu.


15. 10. 2015

Ani v letošním školním roce nezapomněly děti z MŠ speciální na opuštěné a nalezené pejsky z kolínského útulku ,,Alíkov". Přestože počasí zrovna moc nepřálo, statečně došly až do útulku, aby pejskům přinesly granule, piškoty a jiné laskominy. Děkujeme zaměstnancům útulku za milé přijetí a rodičům dětí za dárečky pro čtyřnohé kamarády.


18. 10. 2015

Třídy I. C a VII. C se v rámci projektového dne „podívaly“do Jižní Ameriky. Žáci se mimo jiné podrobně seznámili s životem lenochoda, společně se vyprávělo, malovalo, ale také zpívalo i tančilo. Ještě teď nám všem zní v uších hit „Šuby, duby Amerika“!


21. 10. 2015

Na škole jsme začali hrát školní ligu v kopané. Po prvních vzájemných zápasech vede tabulku třída 7.A. Na druhém místě se drží třída 8.A. Podrobné výsledky i rozpis dalších utkání si můžete prohlédnout v tabulce zápasů.


21. 10. 2015

Při výrobě projektu ke Dni stromů a ke Dni zvířat se sešly třídy 4.A a 6.C. Starší kamarádi mladším dětem pomáhali, zapojovali je do činnosti a celkově se o ně moc hezky starali. Výsledkem je spojení dvou stromů, které jsou spojeny rukama a na kterých jsou fotografie s různými náladami, které děti vytvořily před objektivem fotoaparátu.


21. 10. 2015

Děti, které chodí na kroužek Překvápko, dokončily výrobu svých sádrových odlitků. Stejně jako mají hollywoodské hvězdy své obtisky rukou na chodníku slávy, tak je máme i my, jen ne na chodníku, ale ve skleněné vitríně ve 2. patře školy. Kromě odlitků jsme si v pondělí zkusili vyrobit hračky, se kterými si hráli rodiče, když byli malí ("Nebe, peklo, ráj", "Kelímek s korálkem").


21. 10. 2015

V 9.A proběhla při hodině přírodopisu "poznávačka" vyvřelých hornin. Žáci si zopakovali jak vypadají a k čemu se používají znělec, čedič a žula. Hodina byla o to zábavnější, že jsme si mohli uvedené horniny prohlédnout a osahat.


21. 10. 2015

Dnes jsme s malými vědci čarovali v kuchyni. Neviditelným inkoustem jsme si napsali dopisy a namalovali obrázky. Potom jsme naše výtvory dali péct do trouby a bylo kouzlo. Zázrakem se objevilo, co jsme před tím vytvořili. A v čem je tajemství? Místo inkoustu jsme použili šťávu z citrónu.


21. 10. 2015

V pondělí se děti z MŠ speciální sešli s prvňáčky a čekal na ně veliký úkol - společně vydlabat a ozdobit dýně. A že se jim to povedlo! Každé ráno nás na chodbě školy vítají osvícení dýňáci. Jedno z dýňových strašidel je dokonce tak velké, že se do něj vejde i naše Maruška.


22. 10. 2015

Žáci 7.B a 8.A si užili dvě úvodní hodiny dnešního dne. Projektový den ptactva a stromů pojali jako praví a nefalšovaní přírodovědci. V úvodu si zopakovali, jací ptáci žijí v Evropě a přiřadili jim vlastnosti lidí. Společně pak vytvořili soví strom s pestrobarevným listím.


22. 10. 2015

Děti ze školní družiny si vyzkoušely podzimní ochutnávku ovoce a zeleniny se zavázanýma očima. Snažily se rozpoznat podle čichu a chuti o jaký druh ovoce či zeleniny jde.


2. 11. 2015

Překvápko se dnes proměnilo na tým vědců, kteří během kroužku vynalezli a vytvořili domácí teploměr. Nejdříve se zdálo, že nám pokus nevyjde, ale nakonec se vše vydařilo a teplotu vody jsme zdárně změřili. :-)


5. 11. 2015

Dnešní hodinu matematiky jsme v 7.B pojali zábavnou formou. Hráli jsme různé matematické hry a soutěže a na závěr jsme pracovali s I-Pady, abychom si výuku zpestřili a učivo prohloubili. Všem se nám hodina moc líbila!


5. 11. 2015

Třída VI.C se vydala ve čtvrtek dopoledne do dílen. Jejím cílem bylo seznámení se s prostředím dílny. Dalším úkolem děti prošly také velice dobře -- už ví, jak a čím se zatloukají hřebíky a jak se dají ze dřeva vytáhnout. Hlásíme, že mise byla splněna! :)


7. 11. 2015

Připravili jsme při pracovních činnostech pro mladší žáky nebo i pro ty nejmenší z naší MŠ loutky na hraní. Jsou to loutky klapací. Rychlým pohybem nahoru hlavička loutky povyskočí a při dopadu na tělíčko to vydá zvuk, klapnutí. Doufáme, že dárek od "deváťáků" udělá radost.


13. 11. 2015

Dnes se sešly třídy 2.C a 6.C, aby vytvořily projekt na Den bez aut. Děti se dozvěděly, jak vypadá příroda a svět kolem nás, když jezdí moc aut, které vydávají výfukové plyny, a když továrny produkují moc kouře, a jak by to mohlo vypadat, kdybychom zaparkovali auta do garáží a do přírody vyrazili pouze na kole nebo třeba pěšky.


13. 11. 2015

I žáci 7.B se zapojili do projektu Den bez aut. Řekli jsme si něco o historii aut, o tom, jak se lidé přepravovali dříve a dnes a vytvářeli jsme i modely vozidel budoucnosti.


19. 11. 2015

Prostřeno v II.C. Dnes děti navařily, nasmažily a namíchaly výborný obídek. Nezapomněly ani na čerstvý zeleninový salát, protože každý ví, že jíst zeleninu je nejzdravější. Krásně upravený stůl u všech povzbudil tu správnou chuť k jídlu a tak si všichni přidali, někteří i 3x, viď Péťo. :)


20. 11. 2015

Jaký je život za mřížemi? Jaká je vězeňská strava? Proč jste skončil ve vězení? A mnoho dalších a dalších otázek měli možnost žáci 7., 8. a 9.ročníků položit na besedě z pracovníky a odsouzenými z věznice Jiřice. Otázek bylo tolik, že vyměřený čas téměř nestačil.


25. 11. 2015

To, že se blíží Vánoce, jsme dnes mohli poznat podle vůně, která se linula ze školní kuchyně. Děti z MŠ speciální totiž pekly perníčky. Všechny děti moc bavilo vykrajovat a někteří šikulové dokonce zvládli uválet i placku. Už se těšíme, až je budeme moci ochutnat.


26. 11. 2015

8.A a 9.A jeli na den otevřených dveří do SOU v Kutné Hoře. Přivítali nás s otevřenou náručí. Nejvíce nás zaujal obor kosmetička, zedník a sklář. Dokonce jsme si mohli sami vyfoukat sklo.


27. 11. 2015

Mezi nejoblíbenější hry u dětí patří hra na pana doktora. Tentokrát nebyl pacientem medvídek, panenka, ale opravdový čtyřnohý kamarád Indy. Díky pravidelné canisterapii se děti již psa nebojí a učí se, jak se o něj starat.


29. 11. 2015

Takto soustředěně jsme my, žáci 9. A, pracovali při pracovních činnostech, kdy jsme se snažili o výrobu vánočních ozdob z drátů a z korálků. S výsledky našeho snažení se pokusíme zpříjemnit vánoční výzdobu naší školy.


30. 11. 2015

Třída 9. A vyrobila v rámci projektu při pracovních činnostech poličky ve tvaru vánočních stromků, aby se na nich mohly představit výrobky-dárečky mnoha mladších spolužáků. Jeden "poličkový" stromek je ve stánku poblíž naší školy ozdobený výrobky, které je možno zakoupit 11. prosince v naší škole při Dni otevřených dveří.


1. 12. 2015

I my, žáci 7. B se těšíme na Vánoce. Předvánoční čas jsme vyplnili výrobou adventních svícnů. Na společném díle jsme se podíleli všichni a posuďte sami - výsledek stál za to !


1. 12. 2015

8.A se pustila do projektu v hodinách pracovních činností. Výrobky ze dřeva už máme skoro hotové, a proto jsme přemýšleli, co budeme vyrábět dál. Plast a kov byla výzva. Vyrobili jsme lekníny a použili oba druhy materiálu. Posuďte sami, zda se nám to povedlo.


1. 12. 2015

Zde je od žáků 9. A slíbená ozdoba z drátků a z korálků. Je to výrobek malý, ale naučili jsme se při jeho výrobě několika důležitým postupům a hlavně také trpělivosti a pečlivosti. Děvčata ozdobila velkou sklenici a vyrobila malé adventní aranžmá, kterým bychom chtěli všechny vánočně naladit.


4. 12. 2015

Čtvrtý výrobek na projekt v rámci pracovního vyučování je dokončen. 8.A si na internetu našla vánoční stromeček z alobalu. Z naší třídy se doslova kouřilo, když jsme mačkali alobal a lepili jednotlivé koule do tvaru kužele. Všechny čtyři výrobky vám nyní na fotografii představujeme - obrázek ze dřeva, stojan na ubrousky z kolíčků, leknín z alobalu a plastu a alobalový vánoční stromeček.


4. 12. 2015

Mikuláš v doprovodu čertů přišel na návštěvu za dětmi do mateřské školy. Děti čertům zatancovaly čertovský taneček a poté jsme čerty poslali do školy, neboť ve školce nejsou žádná velká zlobidla. Mikuláš rozdal dárečky a poté se s námi vyfotil.


7. 12. 2015

Přijďte k nám v pátek 11. prosince na Den otevřených dveří, který je spojen s prodejem vánočních výrobků. Malá ukázka toho, co chceme nabídnout našim návštěvníkům, je ve stánku nedaleko naší školy. Na návštěvníky čeká ještě spousta dalších překvapení, která k Vánocům jistě patří.


8. 12. 2015

Při pracovních činnostech zkouší žáci 7.B pracovat s různými materiály. Pro adventní čas jsme vyrobili svícen ze dřeva a kovu a anděla, jehož základem je také dřevo. Zimní náladu nám navodila výroba tučňáka z plastu. A v novém roce můžeme šetřit do kasičky ve tvaru plastového prasátka pro štěstí.


9. 12. 2015

Nevíme, jak Vy, ale my už jsme napsali Ježíškovi o dárky... aby na nás v 6.C nezapomněl! :-)


9. 12. 2015

V hodině Informatiky žáci ztvárnili zážitek ze setkání s Mikulášem. Využili k tomu svých dovedností s aplikací "malování" a nástrojem "výplň". Ukázka je od žáka Vlasty Khaila, 11 let.


10. 12. 2015

Naši sportovci nezahálí ani v předvánočním čase. Přijali jsme pozvání na turnaj v přehazované do Českého Brodu. Naší školu reprezentovali žáci z I.D. Po velkém boji obsadili krásné třetí místo. Gratulujeme, přejeme příjemné a pohodové vánoce.


10. 12. 2015

Přípravy na Vánoce jsou ve třídě 7.B v plném proudu. Třídu jsme si krásně vyzdobili, napsali jsme dopis Ježíškovi, vyrobili jsme adventní svícen a vánoční přáníčka a také ozdobený stromeček už u nás našel své místo! Moc se těšíme !


11. 12. 2015

Školní družina se vypravila na zimní procházku podél Labe. Na této výpravě jsme přikrmovali labutě a kachny. Procházka se nám povedla a těšíme se v Novém roce na další akce.


14. 12. 2015

V pátek 11. 12. proběhl v budově naší školy vánoční prodej výrobků, které děti samy vytvořily. Návštěvníci mohli kromě zakoupení vánočních dárků zavítat i do adventní dílničky, kde si mohli nějakou drobnost vlastnoručně vyrobit.


14. 12. 2015

Dnes se spojily třídy II.C a VI.C, aby se pečlivě připravily na blížící se Vánoce. Děti si napekly cukroví, až se stoly prohýbaly. Navíc zvládly i přípravu dýňové polévky, to aby jim během pečení nevyhládlo. Podívejte se na fotku a posuďte sami, zda se jim to povedlo. ;-)


15. 12. 2015

Dne 11.12.2015 navštívil naši školu starosta Kolína pan Mgr. Bc. Vít Rakušan. Žáčkům z první, druhé, třetí třídy a dětem z MŠ přečetl vánoční příběh o narození Ježíška. Žáci pro něj měli na oplátku malý dárek.


15. 12. 2015

Dnes opět po čase proběhla návštěva studentů z 3.D u mladších kamarádů v 6.C. Student Roman přišel dětem zpříjemnit dopoledne a přečetl jim vánoční příběh oblíbené loutky Hurvínka. Kamarádi pěkně poslouchali a za odměnu dostali omalovánku.


16. 12. 2015

Včerejší den strávili žáci 7.B a 8.A při společném projektu - vytvářeli další vánoční výzdobu třídy a vyráběli poslední dárečky. Všichni se aktivně zapojili a práce se nám dařila. Navzájem jsme se inspirovali a nakonec podarovali tím nejlepším, co se nám podařilo vyrobit. Přijďte se podívat!


16. 12. 2015

Dnes bylo mimořádné vaření! Sešli se studenti z 2.D a 3.D a trénovali na Vánoce. Byly řízky, bramborový salát a bramborová kaše a samozřejmě svátečně prostřený stůl. Všem se práce povedla a moc nám chutnalo!


17. 12. 2015

Dnes jsem si ve 3.A užili předvánoční atmosféru i s rodiči. Uspořádali jsme pro ně besídku, při které jsme je provedli od Mikuláše, přes Vánoce až ke Třem králům. Všechny děti byly skvělé, nikdo básničku nezapomněl. K Vánoční pohodě přispěl Ivan hrou na kytaru. Přejeme všem lidem dobré vůle klidné Vánoce a krásný nový rok 2016.


17. 12. 2015

Děti z MŠ speciální si připravily pro své rodiče vánoční besídku spojenou s dílničkou. Setkání proběhla celkem tři - zvlášť pro třídu Sluníček, Berušek a Ježků. Děti předvedly rodičům, co se naučily, společně si vyrobily lucerničky, sněhuláčky, svíčky. Odpoledne u kávy a cukroví se moc vydařila a my se těšíme na další společná setkání v novém roce.


17. 12. 2015

Do MŠ speciální zavítal Ježíšek a přinesl dětem bohatou nadílku. Děkujeme tímto všem rodičům a příznivcům školky za finanční i věcné dárky. Moc si toho vážíme. Přejeme všem klidné a pohodové Vánoce a do nového roku hlavně zdraví, štěstí a spokojenost.


18. 12. 2015

Vánočním koncertem na schodech školy vyvrcholila adventní příprava na přicházející Vánoce. Zazpívali nám žáci školy pod vedením Lídy Mezihorákové a Evy Mikšovské. Atmosféra Vánoc uprostřed hudby, vůní stromečků a cukroví je prostě k nakousnutí. Přejeme Vám všem za naši školu Krásné Vánoce a do roku 2016 zdraví a lásku...


5. 1. 2016

8.A si v hodinách pracovních činností zopakovala první pomoc při poraněních v domácnosti. Jsou z nás opravdoví specialisté, kteří si poradí s opařením, odřeninou, říznutím i zlomenou rukou.


6. 1. 2016

My tři králové jdeme k vám, štěstí, zdraví neseme vám... Tato píseň se rozezněla po škole dnešního rána. Děti ze 3.A sice nepřišly z daleka, ale popřály kamarádům z jiných tříd i učitelům do nového roku hodně štěstí, zdraví a dlouhá léta.


7. 1. 2016

Hurá sníh!!! Děti z II. a VI.C využily sněhovou nadílku a v hodině TV si zadováděly na "školním svahu". Akce pokračovala sněhovou bitvou na školním dvoře a postavením mini sněhuláka, který přežil pod palbou pouhé tři minuty.


7. 1. 2016

"Děti sáňky vytahují, na kopeček pospíchají. Jedou dolů z kopečka, jak by měly kolečka." Touto básničkou jsme začali dnešní den v českém jazyce. V jejím duchu jsme pokračovali i o tělocviku. Musíme si přeci užít sněhovou nadílku, dokud nějaká je. Takže tři, dva, jedna....START.


8. 1. 2016

I žáci 7. B vyrazili za sněhem, kterého si v Kolíně užijí tak málo. Pořádně jsme si venku zaběhali, soutěžili o nejlepšího sněhuláka a svedli pořádnou sněhovou bitvu. Promrzlí jsme se pak rádi vrátili do tepla školy.


11. 1. 2016

Uf, to "CVIČENÍ PO VÁNOCÍCH" byla, ale dřina! Aby ne... vždyť jsme museli setřást spoustu cukroví, čokolád a dalších dobrot, které nám maminky o Vánocích nachystaly. Ohromě jsme si to užili, protože paní učitelka Bínová a pan učitel Malina nám přichystali prima program. Už jste hráli "člobrdo" s lidskými figurkami? Klidně přijďte, my vás to naučíme.


13. 1. 2016

Malí vědci dnes zkoumali, jak se pohybuje teplá a studená voda. Při pokusu jim pomáhal barevný led. Led plaval na hladině vody a postupně tál. Studená barevná voda klesala ke dnu a čistá teplá voda se držela při hladině. Vědecký závěr zní - studená voda je těžší než teplá.


14. 1. 2016

V hodinách pracovního vyučování využili žáci II.C nového vybavení školní dílny a vyrobili krásné krmítko. Brzy se bude hodit, mají prý přijít tuhé mrazy a ptáčci budou potřebovat přikrmit. Děkujeme za pomoc i kamarádovi, který nám při práci moc pomohl.


20. 1. 2016

V tomto mrazivém období si v MŠ povídáme, jak můžeme pomoci zvířátkům přečkat zimu. A od slov nemáme daleko k činům. Děti doma nasušily spoustu pečiva, a tak jsme mohli vyrazit k řece Labi a nakrmit hladové kachny a labutě. Z dlouhé procházky jsme se vrátili vymrzlí, ale s dobrým pocitem.


21. 1. 2016

V hodinách anglického jazyka využíváme veškerých dostupných materiálů pro rozvoj komunikačních dovedností žáků. Poprvé jsme se v 7. B seznámili i s novou didaktickou pomůckou - obrázkovým albem se základní slovní zásobou. Začali jsme s pozdravy a představováním se. A těšíme se na příští hodinu, kdy si zopakujeme názvy školních pomůcek.


21. 1. 2016

Pro budoucí prvňáčky jsme připravili malé dárky, aby se jim v naší škole líbilo. Doufáme, že malé dárečky, schované ve sněhulácích a také u panáčků a panenek, vykouzlí úsměvy na tvářích žáčků, kteří se přijdou zapsat do prvního ročníku.


22. 1. 2016

V hodinách fyziky v 7. B získáváme základní poznatky o zvuku a jeho zdrojích. Pomocí I-PADů jsme si individuálně vyzkoušeli rozeznávání zvuků a soutěžili jsme, kdo pozná nejvíce různých druhů hudebních nástrojů.


22. 1. 2016

Žáci 7. B se v hodinách pracovních činností seznámili s novým vybavením dílny a aktivně se zapojili do prací ve vedlejší keramické dílně. Pomalu se připravujeme na Velikonoce, takže námětem naší práce byli zajíčci, ptáčci, kuřátka a beránci.


27. 1. 2016

Malí vědci dnes cestovali v čase. Prohlédli si sbírku zkamenělin. Nejvíce je zaujala zkamenělina trilobita. Poté se přesunuli do doby kamenné a vyrobili si vlastní kamenné nástroje.


27. 1. 2016

Již podruhé se sešli rodiče dětí s PAS, tentokrát aby se seznámili s nácvikem funkční komunikace. Kromě teoretické části byly připraveny videoukázky komunikace pomocí komunikačních karet a komunikačního proužku.


28. 1. 2016

Relaxační kroužek v den předávání vysvědčení přespal ve škole. Během jednoho večera toho děti prožily spoustu: pohádkovou stezku, bobříka odvahy, pyžamovou přehlídku nebo polštářovou bitvu. Vše bylo proloženo chvilkami relaxace a samozřejmě také pořádnou baštou. Všichni si odnesli krásné zážitky a už nyní se těšíme na další překvapení.


1. 2. 2016

Nastává čas, kdy si volíme svá budoucí povolání. Rozhodujeme se, na jaká učiliště nastoupíme po ukončení naší školy. Abychom mohli vybírat, byli jsme na návštěvách v mnohých učilištích v okolí Kolína. Také se někteří zástupci učilišť přijeli představit k nám. A uvedení do obrazu, jaké je to v učilišti v Mladé Boleslavi, bylo také zajímavé a lákavé.


2. 2. 2016

V pondělí shlédly děti z MŠ speciální představení v Městském divadle Kolín s názvem Devatero pohádek. Společně s poštmistrem Kolbabou se vydaly na dobrodružnou a veselou cestu pohádkovým světem. Představení se líbilo a herci byli odměněni velikým potleskem.


4. 2. 2016

Naše škola se dostala do zájmu evropského filmu! Část celovečerního filmu u nás natočili filmaři z Francie. Hlavními hrdiny se stali žáci 2.A, kteří ukázali jak krásně čtou a píšou. Žáci 8.A předvedli své praktické dovednosti v kuchyni a děti ze školky ukázaly svou radost ze života na zahradě. Děkujeme učitelům za pěknou reprezentaci naší práce!


5. 2. 2016

V hodině přírodopisu žáci 7. B probírali lidské tělo, kostru a jednotlivé kosti. Prakticky jsme si ukázali, jak ošetřit zlomeniny a jiné úrazy či poranění.


5. 2. 2016

Naše město Kolín je pro nás velkou inspirací, a to především v hodinách výtvarné výchovy. Takto se nám podařilo zachytit jeho kouzlo různými výtvarnými technikami. A protože nastává čas karnevalů, představujeme masky, které jsme vyrobili. Krásný masopust všem přeje 9. A.


15. 2. 2016

V hodině pracovních činností si 7. B vyzkoušela jednoduchou montáž a demontáž při práci se stavebnicí. Všem se nám práce dařila a vytvořili jsme mnoho druhů zajímavých modelů. Po práci jsme samozřejmě všechny součástky správně uložili na patřičné místo do krabic.


15. 2. 2016

Děti si během kroužku Překvápko zkusily zahrát na zedníka a z VLASTNORUČNĚ vyrobeného "písku" si postavily hradby i další tvary (mušli, mořského koníka, želvu), které donesené bábovičky nabízely. Žáci si s pískem vyhráli a práce je velice bavila. Na závěr jsme si i pěkně zazpívali :) Výsledky můžete spatřit ve vitríně v 2. patře.


15. 2. 2016

I v druhém pololetí navštěvují žáci 6.C solnou jeskyni. Kromě odpočinku na lehátku za doprovodu relaxační hudby mohou využívat i různé hračky, jako traktory a auta na přesýpání písku, nebo se potěšit pohledem na akvárium plné rybiček. Pro žáky je to příjemné zpestření školních dnů.


16. 2. 2016

8.A oslavila Valentýna výrobou dřevěného srdce. Z kartonu jsme vystříhli srdíčka, větve jabloní rozřezali na kolečka a novými tavnými pistolemi jsme vytvořili dřevěnou mozaiku.


17. 2. 2016

V rámci primární prevence dnes proběhla beseda s lektorem České společnosti AIDS pomoc, z.s. panem Jettmarem. Našim dospívajícím žákům a studentům přednášel o HIV a AIDS. Žáci se dověděli o závažnosti a nebezpečnosti tohoto onemocnění.


17. 2. 2016

Malí vědci dnes zkoumali sílu statické elektřiny. Nafouknutý balónek jsme třeli vlněným kulichem. Potom už jen stačilo nasypat na talířek sůl a kuličky pepře a balónek přiblížit. Neviditelná síla donutila koření, aby se přilepilo k balónku.


18. 2. 2016

Žáci 7.B se zapojili do projektu Recyklohraní. Plnění prvního úkolu spočívalo ve vyhledávání informací o velmi využívaném spotřebiči, jakým je varná konvice. Všichni jsme se aktivně zapojili a dozvěděli jsme se mnoho zajímavého.


18. 2. 2016

Dnešní den patřil karnevalovému veselí. K vidění tu byla spousta masek - kouzelníci, víly, berušky, kovboj, policista, rytíř, strašidlo a mnoho dalších. Na jednotlivých stanovištích plnily děti úkoly a potom se již tancovalo a hodovalo.


19. 2. 2016

Přípravy na Velikonoce jsou v plném proudu! Třída 7. B se pustila do výroby keramických beránků, zajíčků a vajíček s velkým zaujetím. I když jsme měli "burel" tzv. všude, práce se nám dařila.


19. 2. 2016

Chcete-li potkat dobré lidi, navštivte obec Tři Dvory u Kolína. Žije tam parta Třídvoraček. Nejen, že jsou příkladně aktivní, ale myslí i na druhé a naše děti od nich dostaly již opakovaně sponzorský dar na potřeby a speciální pomůcky. Moc děkujeme a přejeme jim mnoho elánu do dalších aktivit.


23. 2. 2016

Třída 1.A se zapojila do projektu ,,Veselé zoubky", proto jsme se dnes učili, co je pro ně zdravé. Také už víme, jak se o zoubky správně starat. Shlédli jsme pohádku a na závěr sami vytvořili ústa se zoubky. Projektové vyučování nás moc bavilo.


24. 2. 2016

Žáci z autistické třídy se dnes zúčastnili fyzioterapie pod vedením pana Maliny. Děti si vyzkoušely různé balanční cviky formou hry, do všech aktivit a činností se zapojily s velkou chutí. Těšíme se na další návštěvu.


25. 2. 2016

Žáci VI.C pomalu přivolávají jaro; na okno jsme si dali několik truhlíků se semínky různých bylinek, a také si nechali klíčit fazole, takže až se jaro zeptá, co jsme dělali v zimě, myslím, že budeme moci s klidným svědomím říct, že jsme se na něj dostatečně připravili.


25. 2. 2016

Žáci VI.C se v hodinách pracovního vyučování vydali do kuchyně. Jejich cílem byla příprava toastů dle vlastní chuti. Každé z dětí si pokrm připravilo samo a na učitelku zbylo jen toast zapéct. Děti si na nich moc pochutnaly.


25. 2. 2016

Karnevalový rej masek za zvuku hudby a veselých her dnes vypukl ve školní tělocvičně. Obzvláště nás pobavila přítomná babička Ješetová, Obelix, Mimoňové, piráti, klaun, kominík, Kubánka, žabák a zebra, kočičky a kocourci, myšička a Shrek, sova, princezny, policista, vězeň, dýňák, břišní tanečnice, kuchařka, indián.


25. 2. 2016

V rámci týdenního bloku ,,Ten dělá to a ten zas tohle" jsme si v MŠ speciální vyzkoušeli, jaké to je být opravdovým pekařem. Vyrobili jsme si čepice a pustili se do pečení housek, rohlíčků a šneků z kynutého těsta. Práce nám šla pěkně od ruky a nakonec jsme si moc pochutnali.


26. 2. 2016

Tak jako každý rok, i letos jsme si v pátek uspořádali ve školní družině dětský karneval. Po představení masek se všichni pustili do tance a zábavných soutěží o krásné ceny. Tento den byl pro děti příjemným zpestřením ve školní družině. Příští rok si karneval určitě zopakujeme.


26. 2. 2016

Nominované dívky a chlapci úspěšně reprezentovali naší školu na okresním florbalovém turnaji v Kouřimi. Chlapci jednou porážkou obsadili 3. místo z šesti celků. Dívky všechno vyhrály a ze čtyř týmů jim zaslouženě patřilo 1. místo. Gratulujeme.


29. 2. 2016

Poslední únorový den a zároveň přestupný rok jsme oslavili nejenom učením, ale i dobrým jídlem. Při vaření jsme se v 7.B tentokrát zaměřili na zdravou stravu. Naším úkolem bylo vymyslet recept, který by splňoval zásady správné výživy. Připravili jsme kuřecí směs s bylinkami, zeleninou a rýží a provoněli jsme celou školu. Jak je vidět, všem nám moc chutnalo!


2. 3. 2016

Pondělní kroužek Překvápko jsme si pracovně nazvali "BB", neboli Barevné bláznění. Děti si během hodiny a půl zkusily zahrát na profesionální malíře a vytvořily si abstraktní obrazy -- samozřejmě na plátno, jako správní umělci!!! Děti se do práce pustily s takovou vervou, že nutno dodat: kam se hrabe Picasso!!!


3. 3. 2016

500 rohlíků, 400 koláčů, 400 limonád, 7 pekáčů buchet, 6 šišek salámů spořádalo 401 účastníků 10. zimních her pro radost. Soutěžilo se v zimních, sportovních disciplínách, s jediným cílem zvítězit sám nad sebou! Děkujeme za podporu městu Kolín, firmě PST CLC, sodovkárně Vavruška a pekařství Hankovec. A tady jsou FOTKY! Těšte se.


9. 3. 2016

Také v letošním školním roce jsme si v MŠ speciální připomněli, že březen je měsícem knihy a oslavili jsme tento svátek návštěvou knihovny. Prohlédli jsme si spoustu zajímavých knížek, povídali si s paní knihovnicí, které jsme na rozloučenou nakreslili hezké obrázky.


10. 3. 2016

Čekání na cokoli může být někdy zdlouhavé. Třeba i na Velikonoce. A tak se žáci 4.A rozhodli tento čas zkrátit pečením velikonočního beránka. A potom už jen čekali, jak to dopadne.


10. 3. 2016

Děti z MŠ speciální navštívily hudební představení Divadélka Kůzle a jeho ozvučené kapely Kůzle Hu.Sou. v Městském kulturním domě v Kolíně. Představení ,,Odpovědi na otázky" bylo zaměřeno jako prevence nebezpečí na internetu. Děti byly do programu zapojeny otázkami a úkoly, ale hlavně si společně zatancovaly a zazpívaly.


11. 3. 2016

Na Praktické škole dvouleté se učíme spoustu důležitých věcí. Třeba i pečovat o miminko. Naši chlapi se nejprve styděli, ale nakonec výměnu plenky zvládli úplně všichni!


11. 3. 2016

Dnes proběhlo v naší tělocvičně školní kolo mladších žáků ve florbale. Turnaje se zúčastnili žáci tříd 3.A, 4.A a 5.A. Všichni hráli s vysokým nasazením a hlavně FAIR PLAY. Gratulujeme k výkonu a budeme držet palce v okresním kole.


14. 3. 2016

Žáci 7. B se také zúčastnili pravidelné návštěvy kolínské městské knihovny. Přednáška nové paní knihovnice se nám velice líbila, navštívili jsme i výstavu fotografií o Skotsku a dozvěděli se novinky o záchranné stanici Ekocentrum Huslík.


15. 3. 2016

V rámci předvelikonoční přípravy na pletení pomlázky se žáci 3.A pustili do houstiček z kynutého těsta. Protože nám šla práce skvěle od ruky, nadělali jsem housek na dvě bohaté svačinky pro celou třídu. Samotné houstičky byly výborné a namazané jahodovou marmeládou zcela neodolatelné. Škoda, že z fotky necítíte tu vůni.


16. 3. 2016

Příprava na Velikonoce je v plném proudu. Na Jidášky jsme se moc těšili a takhle se nám povedly. To bude svačinka!


17. 3. 2016

Naše škola uspořádala florbalový turnaj pro žáky 3., 4. a 5. tříd. Na Okresní kolo přijali pozvání žáci ze ZŠ Pečky, Český Brod, Býchory a Kouřim. V chlapecké kategorii zvítězili naší žáci z 5.A. Dívky obsadily 2. a 3. místo. Sportovci byli oceněni medailemi a věcnými cenami. Je to veliký úspěch. Gratulujeme. Fotky z akce


19. 3. 2016

Nezapomínejme, že cesty k životní spokojenosti a naplněnosti mohou být různé. Posilujme v dětech silné stránky a dbejme na to, aby se jim dostalo adekvátního vzdělávání, které odpovídá jejich potřebám. Spokojenost našich dětí a jejich uplatnění nezajistí maturita, ale pocit, že jsme na správném místě, kde můžeme realizovat své dovednosti.


21. 3. 2016

Žáci 7.B si v hodině angličtiny povídali o velikonočních zvycích ve Velké Británii. Zaujal nás "Pancake Day", kdy se v celé zemi připravují palačinky, což jsme si hned vyzkoušeli.


21. 3. 2016

Plno barev, vůní, chutí, setkávání se s přáteli, dobrá nálada..to vše patří ke svátkům jara-Velikonocům. Třída 1.A se na tyto svátky velmi těší. Chtěli jsme si navodit příjemnou atmosféru i ve škole. Proto jsme se rozhodli, že upečeme společnými silami velikonočního beránka a kytičky z lineckého těsta. Vše se nám moc povedlo.


22. 3. 2016

Jelikož se nám mílovými kroky blíží Velikonoce, i my v Překvápku jsme se pustili do velikonočních příprav -- pověděli jsme si něco o tradicích a pak jsme si společnými silami (a že jich bylo potřeba!) upletli pomlázky. Takže my už jsme připraveni... Hody, hody, doprovody... :)


22. 3. 2016

7. B je zapojena do školního programu Recyklohraní. Dnes jsme dokončili poslední bod soutěže "V rámci bádání zahájíme pátrání". Sestavili a vyzkoušeli jsme solární troubu, která pomocí slunečních paprsků dokáže ohřát vodu!


22. 3. 2016

VELIKONOČNÍ JARMARK se letos obzvlášť vydařil. Děti, žáci, studenti i paní učitelky a páni učitelé společnými silami vyrobili spoustu krásných velikonočních dekorací. Použili jsme mnoho rozličných materiálů:keramiku, papír, textil, rouno, dýhu, kov, dřevo. Srdečně děkujeme všem, kteří nás koupí výrobků podpořili a přejeme Veselé Velikonoce.


23. 3. 2016

Školní parlament svolal tradiční velikonoční sjezd zajíců. Každá třída si připomněla Velikonoce a oslavu zakončila nastrojením jednoho žáka do zaječího kožíšku. Sjezdem zajíců jsme mohli vybrat toho nejžravějšího s nejhezčíma ušima. Posuďte sami.


23. 3. 2016

Ani 6.C nezůstala pozadu a jako přípravu na Velikonoce si žáci upekli třeného beránka. Beránek se povedl a voněl tak, že málem nestihl vychladnout. Dětem moc chutnal. Celá 6.C přeje veselé Velikonoce a bohatou pomlázku!


23. 3. 2016

Nadešel čas velikonočních prázdnin. Čeká nás doma spoustu práce s úklidem, barvením vajíček, pletením pomlázky a pečením beránka. Nesmíme ale zapomenout i odpočívat. Za třídu 7.A Vám společně s naším velikonočním zajíčkem přejeme hezké svátky jara.


23. 3. 2016

Je nejvyšší čas začít tvořit výtvarná díla. 22. ročník výtvarné soutěže pro osoby s mentálním postižením RADOST se nemilosrdně blíží. Vernisáž výstavy je plánována na čtvrtek 28. 4. od 11 hodin v MSD v Kolíně. Letošní ročník přináší několik novinek, máte se na co těšit. Pozvánky i propozice jsou již rozeslané, neváhejte a tvořte!


23. 3. 2016

"Mohu tě namasírovat?" Právě touto otázkou začali žáci 1.A nácvik aktivizačního cvičení pod názvem MISP. (Massage in Schools Programme). Vzájemné masáže se jim moc líbily a po Velikonocích už se těší na pokračování.


31. 3. 2016

Po prázdninách se malí vědci vrhli naplno do dalšího bádání. Tentokrát pozorovali chemickou reakci kyseliny citronové a jedlé sody. Při reakci vznikl oxid uhličitý, který uhasil svíčku v nádobě.


1. 4. 2016

Silný zážitek ze spojení sil a naladění duší ve společném rytmu to byly "Adamovy bubny". Akce při které žáci i učitelé veškerou energii vynaloží do dunících úderů. Kdo nezažil, nepochopí... Podívejte se alespoň na fotky a videa!


1. 4. 2016

Silný zážitek ze spojení sil a naladění duší ve společném rytmu to byly "Adamovy bubny". Akce při které žáci i učitelé veškerou energii vynaloží do dunících úderů. Kdo nezažil, nepochopí... Podívejte se alespoň na fotky a videa!


4. 4. 2016

Kousek jarní přírody jsme si přenesli do třídy 7.B. Na trhu jsme vybírali z obrovského množství všelijakých druhů různobarevných kytiček. Mezi narcisy, sedmikráskami, petrklíči a tulipány jednoznačně zvítězily macešky. Všichni jsme se práce se zasazováním aktivně zúčastnili a povedlo se!


4. 4. 2016

Děti z MŠ speciální navštívily divadelní představení ,,Hrátky s čertem“. Známá pohádka děti zaujala nápaditým obsahem i zpracováním. Zážitek z pohádky byl umocněn zajímavě řešenou scénou, čertovskými kouzly či barevnými efekty. I přes celkem dlouhý pohádkový příběh vydržela pozornost dětí až do úplného konce.


4. 4. 2016

Světový den porozumění autismu byl již v sobotu, ale naše škola nechtěla zůstat pozadu a proto se nás dnes přes sto sešlo v modrém oblečení v tělocvičně naší školy. Připomenuli jsme si, že to co naši kamarádi a přátelé s autismem potřebují nejvíce je především porozumění a podpora.


4. 4. 2016

V hodinách tělesné výchovy se zaměřujeme na všechny druhy sportů. V této hodině jsme s žáky 8. A a 9. A vyzkoušeli skok vysoký. Žáci techniku skoku stále zdokonalovali a proto se laťka stále posouvala vzhůru na 140cm. Tuto hodinu si rádi znovu zopakujeme.


5. 4. 2016

Jelikož už se udělalo krásné počasí, rozhodly se děti z Překvápka, že náš šedivý dvůr vyzdobí jarními motivy. Pustily se do toho s vehemencí sobě vlastní a za chvilku už byl dvůr plný kytiček, sluníček, ptáčků a motýlků. Navíc si i zasportovaly při různých hrách (skákání přes gumu, Honzo, vstávej, Cukr, káva ad.).


5. 4. 2016

Celá 6.C děkuje panu učiteli Ješetovi a jeho žákům za výrobu pomůcek do hodiny. Už jsme je otestovali a jsou skvělé!!! Děkujeme!!! :)


5. 4. 2016

To, že se na jaře vracejí ptáci z teplých krajin ví u nás z prvouky každý prvňáček. Ale třeťákům to nestačí. Ti se pustili do vytváření vlastního hejna. Dva týdny stříhali, vymýšleli originální "etnovzory", barvili a lepili. Výsledný efekt vidíte sami. Snad i Vám přinese pohled na veselé barvy prima jarní náladu, stejně jako nám.


7. 4. 2016

Teplého jarního počasí využili žáci 7. B k tomu, aby zryli a osázeli přidělený záhon na školním pozemku. Teď už jenom pravidelně zalévat a určitě se brzy dočkáme bohaté úrody!


7. 4. 2016

Dnes třídy 3.A a 7.C zakončily maraton návštěv v Městské knihovně Kolín. Paní knihovnice Klára byla úžasná. Provedla nás po dětském oddělení, seznámila nás se systémem půjčování knih, poradila nám, jak si najít tu správnou knihu nejen v počítači, ale i v policích. Zabrali jsme se do knížek a k odchodu nás musely paní učitelky přemlouvat.


8. 4. 2016

Naše škola pořádá 28.4. již 22. ročník výtvarné soutěže RADOST. Obrázky se měly odevzdat do 10.4., proto děti z II.C tvořily s maximálním nasazením, aby stihly dokončit svůj obraz "Let balonem". Při práci jim vydatně pomohl kamarád Martin z 6.A, který je autorem města. Martine děkujeme :)


12. 4. 2016

Anglická slovíčka procvičujeme v 7.B zábavnou formou - s chutí si zazpíváme i zacvičíme!


12. 4. 2016

Děvčata ze 7.B se mají! Chlapci ukázali, že jsou zdatní nejen ve školní dílně a na pozemcích, ale i při vaření. Pro dívčí část třídy připravili lehký těstovinový salát podle vlastního receptu.


12. 4. 2016

Jaro je tady. V 8.A jsme si procvičili péči o pokojové rostliny a z truhlíků na oknech už pomalu vykukují sazeničky rajčat a paprik.


14. 4. 2016

Duben je měsíc bezpečnosti. Na naší škole jsme uspořádali soutěž v koloběžkách. Soutěž byla rozdělena na jízdu zručnosti, znalost dopravních předpisů a poskytnutí první pomoci. Všichni žáci k soutěži přistoupili zodpovědně a vyzkoušeli si znalosti získané ve škole. Všichni se těšíme na další rok, kdy si závody a znalosti opět vyzkoušíme.


15. 4. 2016

Krásný den plný radosti ze svých výkonů prožili žáci ze speciálních tříd na Jarním turnaji v kuželkách, který pořádali kolegové z Kostelce nad Černými lesy. Chlapci si přivezli diplom, medaile a pohár za první místo. Dívky dostaly za třetí místo z 12-ti družstev i věcné ceny. Byl to velký úspěch a motivace pro ostatní.


15. 4. 2016

Policejní fena Ikona nám pročmuchala celou školu a byla úspěšná! Našla výbušninu, i když byla pořádně schovaná. Naštěstí to vše byla jen cvičná akce pro policisty pražského letiště Václava Havla, kterým děkujeme za hezkou přednášku o své práci a práci čmuchacího odborníka německého vlčáka.


15. 4. 2016

9.A zkoumala v hodině chemie vlastnosti ropy a uhlí. Ropa žáky zaujala nejvíce. Zjistili, že má hnědozelenou barvu, někomu voní a jinému zapáchá. Ropa se přilepí na vše, co se jí dotkne, je mastná a dá se velmi špatně umýt, proto je pro živočichy a rostliny tak nebezpečná.


19. 4. 2016

Dnešek byl pro 1.A významný den. Poprvé jsme četli z opravdové knihy. Všichni jsme měli radost z toho, jací už jsme velcí čtenáři. Baví nás poznávat nové věci, přečíst si spoustu zajímavostí a dozvídat se nové a nové informace. Čtení nás baví!


20. 4. 2016

Třídy 2.C a 6.C se dnes vypravily na výstavu ke Dni Země. Hned u vchodu se potkaly s medvědy od Kolína. Ale zvířátek bylo k naší radosti na výstavě více -- prasátka, telátka, kůzlátka. Navíc si děti mohly vyzkoušet podojit krávu a za různé soutěžní úkoly dostaly krásné ceny, ze kterých se radují ještě teď. :-)


21. 4. 2016

Tak jako každý rok jsme s velkým zájmem navštívili s dětmi z MŠ speciální výstavu o životním prostředí. Dětem se zde nejvíce líbila především živá zemědělská zvířata. Učí se je poznávat, vidí, jak se chovají a co jedí. Citlivě se zde děti učí o ekologii včetně toho kam a jak ukládat různé odpadky.


22. 4. 2016

I 7. B navštívila Den země, pořádaný v Městském společenském domě v Kolíně. Vše jsme si pozorně prohlédli, pořádně si zasoutěžili a nakonec jsme získali i zajímavé odměny.


26. 4. 2016

Dnes byli všichni studenti z Praktické školy dvouleté na exkurzi. Hasičský záchranný sbor v Kolíně nás velice mile přivítal, vyslechli jsme si spoustu zajímavých informací a mohli si i posedět ve skutečném hasičském autě. Skvělý den a to nejen pro kluky!


26. 4. 2016

Dnes si žáci 7. B vyzkoušeli umění studené kuchyně. Připravovali jsme chlebíčky a jednohubky, učili jsme se správně krájet a čistit zeleninu, všechno úhledně poskládat a ozdobit. Nakonec jsme si samozřejmě na všem pochutnali!


27. 4. 2016

Malí vědci tentokrát zavítali do světa savců. Z kabinetu přírodopisu jsme si přinesli vycpanou ondatru, hranostaje, lasičku, sysla a tygří tlapu. Společně jsme pozorovali jejich znaky a povídali si o nich.


28. 4. 2016

Celý týden probíhají exkurze na stanici hasičského záchranného sboru. I žáci 7. B si přišli vyzkoušet, jak obtížné je, hadici s proudící vodou jenom podržet. Prohlédli jsme si vybavení jednotlivých vozů a zažili jsme opravdový výjezd hasičů.


28. 4. 2016

22 let se sjíždíme, abychom společně oslavili a zahájili vernisáž výtvarné výstavy RADOST. Výstava byla vždy celostátní, ale letos i s mezinárodní účastí. Navíc byla oživena hrou po pamětihodnostech města Kolína a zábavným dopolednem v kulturním domě. Moc jsme se bavili! A vy, kdo jste tam nebyli, se můžete podívat alespoň na video z akce.


28. 4. 2016

22 let se sjíždíme, abychom společně oslavili a zahájili vernisáž výtvarné výstavy RADOST. Výstava byla vždy celostátní, ale letos i s mezinárodní účastí. Navíc byla oživena hrou po pamětihodnostech města Kolína a zábavným dopolednem v kulturním domě. Moc jsme se bavili! A vy, kdo jste tam nebyli, se můžete podívat na výstavu u nás ve škole.


29. 4. 2016

Čarodějové i čarodějnice dnes měli sraz v naší škole. Pod vedením studentů ze 3. D se museli vypořádat s řadou kouzelnických úkolů. Počasí nám přálo a tak se povedl i oheň s následným opékáním uzenin. Moc děkujeme třídě 3. D za skvělou organizaci i zábavu :-).


4. 5. 2016

Ani déšť a chladné počasí nás neodradilo od jarního turistického výletu do Prachovských skal. Po prohlídce hradu Valdštějn jsme se vydali svižnou chůzí až na Sedmihorky. Po cestě jsme ještě stihli i šipkovanou s druháky. Do autobusu jsme dorazili unavení, ale plní zážitků.


5. 5. 2016

I přes nepříznivé počasí jsme si včerejší výlet do Českého ráje užili - navštívili jsme hrad Valdštejn, kde jsme se dozvěděli něco z jeho historie, nahlédli jsme do hladomorny a "mordovací" místnosti. Kondičku si žáci 7. B prověřili výstupem na skálu Hlavatici, odkud jsou krásné výhledy na okolní krajinu. Viděli jsme Turnov, hřeben Kozákov a v dálce i Jizerské hory.


6. 5. 2016

Třída 7.A se při pracovních činnostech vrhla do boje s vlnou. Chvílemi to vypadalo, že se do toho pěkně zamotáme, ale nevzdali jsme to. Odměnou nám byly krásné výrobky - bambuláčci. Posuďte sami.


6. 5. 2016

Všem maminkám přejeme k jejich nedělnímu svátku VŠECHNO NEJLEPŠÍ!


6. 5. 2016

Fotbalové mužstvo v čele s kapitánem Věrou Netopilovou vybojovalo dvě výhry a jednu remízu v turnaji 12 družstev dětských domovů, které se konalo v Ovčárech. Nutno dodat, že většina účastníků je starších a o hlavu větších! Navíc naše kapitánka svým neohroženým a přesto jemným, dívčím způsobem boje vybojovala cenu fair play!


10. 5. 2016

Skvělé sportovní výkony na školním kole v lehké atletice podali žáci druhého stupně naší školy. Na stupních vítězů se umístili 1. Strmisková Simona, 2. Lattová Klaudie, 3. Demeterová Tereza a z chlapců 1. Linhart Patrik, 2. Hanuš Václav a 3. Rákoš Tomáš. Vítězům blahopřejeme a zároveň jim budeme držet palce v okresním kole ve čtvrtek 12. 5.


13. 5. 2016

Ti, kteří mají rádi pohyb a atletiku zvlášť, si přijeli zazávodit do Kolína na Okresní kolo v atletickém víceboji. S potěšením jsme sledovali pozoruhodné výkony jednotlivců, kteří si to mezi sebou rozdali o postup do Krajského kola. 19.5.2016 pojedou do Kladna atleti i atletky naší školy. Gratulujeme.


17. 5. 2016

Navštívili jsme Otevřený klub CÉČKO. Jejich akce s názvem "Hrou proti AIDS" se nám moc líbila. Zahráli jsme si, připomněli důležité informace a byli jsme moc pochváleni za znalosti, které máme. Fajn úterý!


18. 5. 2016

Děti z kroužku Překvápko se odhodlaly k těžké a složité věci; rozhodly se, že si vlastnoručně vyrobí domácí (recyklovaný) papír! Jelikož je to věc složitá na čas i přípravu, část si děti splnily již toto pondělí - natrhaly si na kousky starý papír a noviny, a také si vyrobily rám na síto, na kterém se papír bude vyrábět. O dalším průběhu a výsledku vás budeme informovat! :-)


18. 5. 2016

Žáci 6.C v pátek naposledy navštívili solnou jeskyni, kterou navštěvovali od začátku školního roku. Děti zde odpočívaly, ale také si mohly hrát s různými hračkami, či pozorovat rybičky v akváriu. Tímto bychom chtěli poděkovat paní majitelce, která na nás byla vždy moc hodná a usměvavá a chtěli bychom jí popřát, ať má hodně spokojených návštěvníků!


19. 5. 2016

Naše škola se stává mezinárodně slavnou. Tento týden jsme prezentovali svoji činnost paním učitelkám z Polska. Všem se u nás moc líbilo a odjížděly zpět domů se spoustou fotografií, zážitků a inspirací.


19. 5. 2016

Taneční skupina BELLY dostala krásný dárek. Nádherné vějíře a sukně. Dívky hned začaly nacvičovat nové představení, které budou prezentovat již 15. 6. od 14. 30 hodin v tělocvičně naší školy. Přijďte se podívat, jak jim to sluší :-)


19. 5. 2016

Po úspěšné účasti ve školním a okresním kole ve čtyřboji lehké atletiky naši sportovci postoupili do krajského kola, které pořádalo město Kladno. Chlapecké družstvo ve složení Lukáš Pompa, Patrik Linhart a Václav Hanuš obsadili první místo družstev. Dívky obsadily páté místo. Všem sportovcům gratulujeme a přejeme mnoho dalších sportovních úspěchů.


19. 5. 2016

Z žáků 8.A se stávají zkušení zahradníci. Letos jsme se pustili do pěstování rajčat a paprik. Vše jsme si připravili pěkně od začátku - výsev, přepichování, přesazování a dnes nás čekalo sázení sazenic na školním pozemku. Teď už jen poručíme větru, slunci a dešti a těšíme se na úrodu.


20. 5. 2016

V pátek měly třídy 1.A a 2.A netradiční vyučování, které se nekonalo ve škole. Vyrazili jsme společně na ostrov. Sebou jsme si nesli spoustu materiálů, které souvisely s tématem JARO, kterému se již delší čas věnujeme. Zde jsme si poté zopakovali vše, co bychom měli umět, vypracovali úkoly a ještě jsme si stihli chvilku pohrát.


20. 5. 2016

Zkombinovali jsme různé druhy materiálu a pomůcek a vytvořili užitečnou věc! Chodníček z dílny 3.D je pomůcka pro rozvoj a podporu motoriky a smyslového vnímání, která je pro malé i velké a bude v naší v relaxační místnosti.


24. 5. 2016

Třída 6.C děkuje panu učiteli Ješetovi a jeho žákům za bezvadné pomůcky, které pro nás připravili!!!!!


25. 5. 2016

Žáci a paní učitelky ze speciální školy v Kutné Hoře se dnes přijeli podívat do naší školy na výstavu Radost. Při své návštěvě toho ale stihli mnohem víc. Zahráli si s kamarády v rehabilitační třídě a nejvíce se všem líbilo v našem snoezelenu.


25. 5. 2016

Celý pedagogický sbor zažil na vlastní kůži, co je to Tvořivá škola. Pod vedením Mgr. Renaty Nogolové jsme pronikli do činnostních postupů výuky a učili se je začleňovat do vyučovacích hodin.


29. 5. 2016

Četa o síle 4 mužů: Věry, Petra, Kamila, Dana a velení Poručíka Míry a Majora Pavla, se aktivně účastnila bojů 9. ročníku Boganova Poháru - Vylodění v Normandii 1944. Obojživelná akce spojeneckých vojsk se odehrála na krvavých plážích Chotěšic. Mužstvo prokázalo odvahu, sílu, vytrvalost a jedinečnou týmovou spolupráci!


29. 5. 2016

Četa o síle 4 mužů: Věry, Petra, Kamila, Dana a velení Poručíka Míry a Majora Pavla, se aktivně účastnila bojů 9. ročníku Boganova Poháru - Vylodění v Normandii 1944. Obojživelná akce spojeneckých vojsk se odehrála na krvavých plážích Chotěšic. Mužstvo prokázalo odvahu, sílu, vytrvalost a jedinečnou týmovou spolupráci!


30. 5. 2016

Děti z MŠ speciální navštívily kolínské hasiče.Vyzkoušely si, jaké to je v nafukovací dlaze, prohlédly si hasičské auto zevnitř a nakonec si vyzkoušely hasit na cíl. Návštěva u hasičů byla pro děti velkým zážitkem.


30. 5. 2016

Ukázka ze školních masáží probíhajících pod vedením certifikované instruktorky MISP Mgr. Radky Dostálové ve spolupráci s třídními učiteli na ZŠ, MŠ a PŠ Kolín. Masáže podporují prevenci šikany, zlepšení komunikace, naplnění potřeby kontaktu, redukci agresivity... Nás to baví a co Vás?


31. 5. 2016

Žáci 7.B uplatnili svou zručnost a kreativitu při hodinách pracovního vyučování a pracovních činností. Z keramické hlíny jsme vytvořili spoustu nových výrobků a už se těšíme na jejich využití.


31. 5. 2016

Třída 7.A se poprvé zúčastnila orientačního běžeckého závodu v přírodě - Kouřimské stezky. Čekalo nás 10 kontrolních stanovišť (např. střelba ze vzduchovky, jízda na kole, postřeh, poznávání rostlin atd.). V cíli jsme se setkali nakonec všichni, i když jsme měli 1 bludišťáka.


1. 6. 2016

Stalo se již tradicí, že oddíl Junák-český skaut, z.s., Kutná Hora připravuje pro naše žáky program k MDD. Dnes se z nás stali lovci mamutů a celé dopoledne jsme se snažili mamuty ulovit. Za naše výkony nám paní Renata Janovská parádně namalovala obličej. Moc nám to slušelo.


1. 6. 2016

Třídy 4., 5., 6. a 7.A se rozhodly oslavit Mezinárodní den dětí společně. Celý den soutěžily v 5 sportovních disciplínách: fotbalu, líném fotbalu, stolním tenisu, stolním fotbalu a taneční podložce. Odměnou všem byly sladké bonbony, tatranky a polárkové dorty.


2. 6. 2016

Na MDD se třída 7. B vydala na výlet. Prošli jsme naučnou stezkou kolem pískovcových skal podél potoka Polepky a zastavili se u vodopádů. Cestou jsme plnili různé úkoly. Výlet jsme zakončili prohlídkou pivovaru v Polepech, kde jsme se dozvěděli mnoho zajímavostí ohledně výroby piva.


2. 6. 2016

Den dětí oslavily třídy 8.A a 9.A společně výletem pod trosky hradu Lichnice. Procházka podél řeky Doubravy byla moc krásná. Ač chvílemi pršelo, nic nám radost z pěkného výletu nezkazilo.


3. 6. 2016

Na konci školního roku -- i relax musí být (v 6.C)!!! :-)


7. 6. 2016

I ve druhém pololetí školního roku navštěvují děti z MŠ speciální lekce předplavecké průpravy. Dovádíme, hrajeme si, potápíme se, splýváme a někteří z nás už téměř plavou. Vody se vůbec nebojíme a moc se nám v bazénu líbí.


8. 6. 2016

Kluci si naplno užívali Palačinkového turnaje - fotbalový turnaj mladších žáků, který uspořádala naše škola. Kluci vítězili nejen u stolu, ale také na hřišti. Krásného dne si přijeli s nimi užít žáci a žákyně z Českého Brodu, Peček a Kouřimi. Gratulujeme všem sportovcům, kteří se rádi pohybují.


8. 6. 2016

Dnes zavítali malí vědci do podmořského světa. Každý si vytvořil svou vlastní ponorku a také vyzkoušel její funkci v umyvadle. Všechny ponorky prošly technickou kontrolou - potopily se i vynořily.


12. 6. 2016

V rámci seznamování s integrovaným záchranným systémem navštívily děti z MŠ speciální stanici Rychlé záchranné služby v Kolíně. Děti si prohlédly vybavení sanity a vyzkoušely si, jaké je to sedět na lehátku i za volantem vozu. Už víme, že ,,155 - doktor jede hned".


13. 6. 2016

V pondělí jsme si v MŠ speciální zahráli na opravdové kuchaře a připravili jsme si jídlo, které nám všem velmi chutná - kuřecí řízečky. Děti si je samy naklepaly, obalily, paní kuchařka je osmažila a potom se po nich jen zaprášilo.


14. 6. 2016

Žáci navštěvující kroužek Překvápko se včera sešli na poslední setkání v tomto školním roce. Řekli jsme si, že si ten konec školního roku pěkně osladíme, a taky že ano -- udělali jsme si zmrzlinové poháry!!! Děti si navíc připravily krásné ovocné špízy, takže to vypadalo i pro oko moc hezky.


14. 6. 2016

Navíc děti z Překvápka dostaly za absolvování kroužku diplomy, snad je potěšily. :-)


14. 6. 2016

Vybraní žáci 3.A a 4.A si jeli zahrát minigolf do Peček. I když to hráli poprvé, zvládli to na výbornou. A zdálo se, že i s chutí. A cestou zpátky si užili i trochu pohybu, takže domů přijeli klidní, unavení a spokojení.


14. 6. 2016

Nejen znalosti, ale i rychlosti bylo zapotřebí k tomu, aby třídy 6.A a 7.A uspěly v soutěži "Chytrý datel". Na zahradě se ukrývalo 16 kontrolních stanovišť s otázkou z dějepisu nebo přírodopisu. V orientaci jim pomáhala mapa. Nejúspěšnější byl s 15 body žák 7.A Dominik Sahulka.


15. 6. 2016

S kroužkem břišních tanců jsme se pro letošní školní rok rozloučili vystoupením pro rodiče. Děvčata se na to hezky ustrojila do nových sukní a tváře skryla za vějíře z pavích per. Děkujeme Pavlínce za trpělivost a těšíme se po prázdninách.


15. 6. 2016

Přijali jsme milé pozvání manželů Bartošových a vypravili jsme se vlakem do Velkého Oseka. Pan Bartoš nás pozval do ateliéru, kde vznikla spousta krásných fotek, na které se moc těšíme. Děkujeme za příjemně strávené dopoledne.


16. 6. 2016

Předškoláčci Kubíčci, Esterka a Janička za podpory všech dětí ve školce předvedli rodičům tance se zpěvem a zarecitovali básničky. Jejich šikovnost potvrdil i pozvaný král, který je pasoval na školáky. Vystoupení dětí pokračovalo v příjemném setkání rodičů a učitelek u ohně s opečenými vuřty. Děkujeme za hezkou atmosféru!


17. 6. 2016

Po včerejší, úspěšné, závěrečné zkoušce bylo dnes na kolínské radnici absolventům Radce, Járovi a Láďovi slavnostně předáno vysvědčení z oboru dvouleté školy praktické. Věříme, že se naplní přání paní ředitelky Vavrincové a život přinese studentům štěstí v osobním i pracovním životě.


20. 6. 2016

Představením pohádky o Palečkovi žáci 2.A slavnostně představili svoji šikovnost v dramatizaci. Pocit úspěchu si také zažili při předvedení svých čtenářských dovedností, na které se těšili nejen rodiče, ale i paní ředitelka. Žákům přejeme hodně radosti ze čtení a paní učitelce Lisé radost z žáků!


21. 6. 2016

Dnes naše škola uspořádala přátelské fotbalové utkání po vzoru Euro 2016. Naše pozvání přijali sportovci z Býchor. Utkání se zúčastnili i chlapci z naší střední školy od pana učitele z 2.D, Jaromír Loužil a Dominik Vacík. Zápas se hrál v dobrém tempu. Vše proběhlo s pravidly Fair play. Všem žákům přejeme hezké prázdniny.


22. 6. 2016

Takhle si žije 2.C a 6.C na konci školního roku. Grilování!!! Mňam! :-)


23. 6. 2016

Závěr školního roku 7. B oslavila výletem na zříceninu hradu Lichnice. Prošli jsme si Třemošnici a vydali se na strmý výstup k 750 let starému Žižkovu dubu. Zavítali jsme i na vyhlídku z Dívčího kamene, ke kterému se váže pověst o kruté princezně Miladě.


23. 6. 2016

Školní výlet 7. B ukončila dobrým obědem na zahrádce hotelu Lichnice. Všichni jsme si vybrali podle svého a moc jsme si po náročném výšlapu zaslouženě pochutnali.


23. 6. 2016

Poslední hodiny pracovního vyučování třída 7.A strávila v kuchyni. Vařilo se na přání a co že to bylo? Kebab. Jen se podívejte, jak krásně se nám to povedlo. Ani se to vše do housky nevešlo. Chutnalo to výborně, protože nic nezbylo.


24. 6. 2016

Žáci II. stupně ukončili sportovní sezónu školního roku na 22. ročníku turnaje ve vybíjené, který se uskutečnil v Českém Brodě. Chlapci a dívky s úsměvem a pohodou obsadili 3. místo. Gratulujeme a přejeme jim a ostatním nádherné prázdniny.


24. 6. 2016

11. letní Hry pro radost měly jako tradičně velkou účast. Počasí nám přálo, děti soutěžily v běhu, skoku dalekém a hodu do dálky. Pro chvíle oddechu byl přichystán skákací hrad, občerstvení a hlavně dostatek tekutin. I přes veliké horko jsme všichni závodili s obrovským nasazením.


24. 6. 2016

Výlet za delfíny, relax ve snoezelenu, zmrzlinový pohár a čokoládová fontána! Tak to byl páteční den v 1. C. Moc nás to bavilo a děkujeme spolužákům z 1. D a paní učitelce za pozvání na čokoládové hody.


26. 6. 2016

MŠ speciální se vypravila do ZOO Dvůr Králové nad Labem. Děti pozvaly na výlet i své rodiče a sourozence. Společná akce se povedla na jedničku s hvězdičkou. Výlet jsme si všichni náramně užili a už plánujeme, kam se podíváme na začátku dalšího školního roku.


27. 6. 2016

Naše škola prezentovala výrobky dětí na Žehušických slavnostech. Jsme rádi, že práce žáků vzbudila zájem široké veřejnosti a všem tímto děkujeme!


27. 6. 2016

BUĎ PŘIPRAVEN! Tak tímto heslem se řídí třídy 7., 8. a 9.A. Zúčastnili jsme se školení první pomoci od Českého červeného kříže. Už víme, jak pomoci při krvácení, bezvědomí a jak se chovat, když hrozí poranění páteře. Děkujeme panu Bc. Janu Veselému za trpělivost a milý přístup.


28. 6. 2016

Nácvikem poplachu začalo dnešní cvičení v přírodě. Potom se třídy 7. a 8.A propluly na člunech po Labi - motor selhal, tak musely nastoupit naše svaly. Krásný den jsme završili procházkou k Hradišťku a osvěžující koupelí.