AktualityVideo

18. 1. 2018

Žáci 6.C si dnes procvičovali zručnost ve školních dílnách. Hlavním cílem práce bylo zatloukání hřebíků. Sami se podívejte, jak byly děti šikovné a co pěkného si vyrobily.

16. 1. 2018

Rozvoj alternativní komunikace je pro nás v tomto roce hlavním úkolem, a proto ve škole proběhl seminář pod odborným vedením Mgr. Jany Šarounové. Další kroky budou následovat. Snažíme se tím žákům pomoci k co největší samostatnosti.

16. 1. 2018

Blíží se konec prvního pololetí. I kluci ve 3.C se snaží vylepšit si známky, aby bylo vysvědčení co nejlepší.

9. 1. 2018

Děti ze 6.C dostaly od třídního Ježíška puzzle se šmouly. Nyní si mohou o přestávkách a v některých hodinách pracovního vyučování hrát, tříbit svoji jemnou motoriku, rozvíjet zrakové vnímání a logiku. Zatím je to baví, snad jim jejich zápal vydrží... :-)

8. 1. 2018

Dnes se ve 3.C vařil vuřtguláš. Kluci pomáhali a byli moc šikovní. Než se nám přísady správně povařily, zkrátili jsme si čekání čtením pohádek.

22. 12. 2017

Juhuu, prý už nic nedostaneme, když jsme byli na vánočním výletě. Asi jsme byli fakt hodní. Tak v tom budeme příští rok pokračovat. Přejeme i Vám radostné Vánoce a do nového roku hodně štěstí, zdraví a pohody.

21. 12. 2017

Krásné a šťastné Vánoce přejí andělé ze 4.A :) Andělky také :)

20. 12. 2017

Učitelé vyzvali žáky k florbalovému utkání. Žáci nastoupili s cílem učitele porazit. Učitelé vběhli na hřiště v plné výstroji k pobavení diváků. Obě skupiny prožili hodinu plné zábavy. Učitelé ukázali, že to nejen učí, ale že to také umí.

18. 12. 2017

Venku konečně napadl sníh a počasí slibuje "Bílé Vánoce". Děti ve škole při nemocnici mohou bílou nadílku jen závistivě sledovat z okna. Aby jim léčení rychleji ubíhalo, vytvořily si imaginární zimu přímo na oddělení dětské chirurgie.

15. 12. 2017

Třídy 3.A, 4.A a 5.A se vypravily na vánoční výlet do Kutné Hory. Žáci zvládli procházku starým městem, svačinku u sv. Barbory, nádhernou vánoční výstavu obrázků Aleny Ladové v muzeu Hrádek i kreativní hernu v GASKu. Na třetí adventní víkend odcházíme příjemně naladěni.

14. 12. 2017

Vánoční besídka se stala příležitostí pro premiéru nového videoklipu písně "Prosinec", který nazpívali a natočili sami žáci 5.A pod vedením paní učitelky Mgr. Martiny Šimákové. Slavnostní uvedení filmu bylo za účasti herců, režisérky, recitátorů, sólisty na housle a rautu z vlastnoručně napečeného cukroví. Gratulujeme k úspěchu!

14. 12. 2017

Už se nám pomalu blíží čas, kdy se budou muset naši absolventi rozhodnout, čím budou. Abychom jim usnadnili rozhodování, vyrazili jsme na exkurze do Chroustovic, Čáslavi, Nymburka a Městce Králové. Nyní tedy ví, s čím se mohou ve svém budoucím povolání setkat - např. cukráři, kuchaři, opraváři atd.

14. 12. 2017

Dnes čekalo děti z MŠ speciální jejich poslední plavání v tomto kalendářním roce. Moc jsme si poslední lekci před Vánoci užili a dostali jsme také mokré vysvědčení, se kterým jsme se poté mohli pochlubit rodičům. Tímto děkujeme všem zaměstnancům Vodního světa v Kolíně, kteří se o nás starali a měli s námi velkou trpělivost. Budeme se těšit opět v lednu. :-)

13. 12. 2017

Dnes děti z MŠ speciální navštívily divadelní představení s názvem „České vánoce Josefa Lady”. Byl to vánoční příběh, ve kterém zaznělo mnoho koled, shlédli jsme řadu krásných kulis a tím jsme se naladili na blížící se Vánoce. :-)

13. 12. 2017

Tak jsme byli zase plavat. Naše plavecké schopnosti můžete zhlédnout zde.

13. 12. 2017

Kluci ze 3.C se dnes vydali na nákup. Potraviny vybírali pečlivě, protože jsou velcí gurmáni.Však už se těší až budou zapečené tousty hotové.

12. 12. 2017

Třída 5.A se usilovně připravuje na vánoční besídku pro rodiče. Žáci již celý listopad pilně nacvičují literárně hudební pásmo. Dnes se s vervou sobě vlastní pustili do pečení cukroví. S lehkostí zvládli tři sladké druhy a jeden slaný. Milí rodiče, máte se na co těšit. Kromě naší klasiky máme připavený opravdu skvělý bonus. Ale pssst, to až ve čtvrek.

11. 12. 2017

Ve Futuru probíhá soutěž o nejoriginálnější vánoční stromeček. Zapojila se i naše škola. Velvyslanci se staly třídy 2.C a 5.A, které společnými silami stromeček ozdobily. Do 15.12. máte možnost pro naši školu hlasovat. Podpořete nás v soutěži o hodnotné ceny.

7. 12. 2017

Dnes jsme měli možnost s dětmi z MŠ speciální vyzkoušet MOTREN, léčebný pohybový přístroj, který je poháněn elektromotorem, umožňuje pasivní i aktivní cvičení. Za účelem efektivní pohybové léčby je vybaven mnoha programy, funkcemi a vyhodnocením cvičení.

7. 12. 2017

Dnes se k nám ke 4.D opět připojila rehabilitační třída p. uč. Vlkové a babičkám a dědečkům připravila perníčky. My středoškoláci jsem jim pomohli se zdobením a stačili jsme i vyrobit zimní sněhuláky. Byla to hezká práce.