border

Aktuality

aktuality BOx
aktuality

21. 6. 2019

Dnes jsme absolvovali poslední lekci předplavecké průpravy v kolínském bazénu. Protože jsme byli celé pololetí moc šikovní, mohli jsme dnes za odměnu jezdit na tobogánu a na konci lekce jsme dostali mokré vysvědčení. Děkujeme všem plavčíkům a plavčicím za trpělivost, laskavý a kamarádský přístup. Jste opravdu báječní. Těšíme se na shledání opět v září :-)
boxBottom
aktuality BOx
aktuality

21. 6. 2019

Dnes jsme naposledy v tomto školním roce navštívili dětské centrum Rimava. Návštěvu jsme si, jako vždy, velmi užili. Děkujeme panu Mgr. Votroubkovi a jeho kolegyním za ochotu a laskavý přístup k dětem. Budeme moc rádi, když se k vám v příštím školním roce zase podíváme a přejeme krásné a pohodové prázdniny :-)
boxBottom
aktuality BOx
aktuality

11. 6. 2019

Dnešní výlet do Poděbrad se vydařil. Jeli jsme vlakem, prošli jsme se po kolonádě a v přístavišti už na nás čekal parník, kterým jsme dopluli až na soutok Labe s Cidlinou. Plavba parníkem byla pro nás velkým zážitkem. Stihli jsme si ještě pohrát na dětském hřišti a pochutnat si na zmrzlině. Do školky jsme se vrátili unavení, ale s úsměvem na tváři.
boxBottom
aktuality BOx
aktuality

4. 6. 2019

Dnes odpoledne jsme pozvali do školky rodiče, abychom jim ukázali něco z toho, co jsme se během roku naučili. Předvedli jsme pásmo tanečků, říkanek s pohybem a písniček. Rodiče od nás dostali pro radost kytičku, kterou jsme vyrobili z keramické hlíny. Všichni jsme se moc snažili a vystoupení se nám povedlo na jedničku.
boxBottom
aktuality BOx
aktuality

14. 5. 2019

Srdečně Vás zveme k zápisu do MŠ, který proběhne v úterý 14.5. od 13. do 16. hodiny. Informace k zápisu.
boxBottom
aktuality BOx
aktuality

30. 4. 2019

Také děti z MŠ speciální slavily den čarodějnic. Nezalekli jsme se počasí a vyrazili jsme na čarodějnický pochod v kloboucích a maskách. Zvládli jsme nejen opékání vuřtíků v přírodě, ale také soutěže a hry. Nakonec nám i svítilo sluníčko a celé čarodějnické dopoledne jsme si pěkně užili :-)
boxBottom
aktuality BOx
aktuality

17. 4. 2019

Také v MŠ jsme si připomněli tradici Velikonoc a seznamovali jsme se s lidovými zvyky. Ukázali jsme si opravdovou pomlázku, na kterou jsme vázali mašle, naučili jsme se koledy a malovali vajíčka. Rodičům jsme namalovali krásné velikonoční přání.
boxBottom
aktuality BOx
aktuality

16. 4. 2019

Děti z MŠ navštívily kolínské hasiče. Prohlédli jsme si celou stanici, svezli jsme se v opravdovém hasičském voze a stříkali jsme stříkačkou. Bylo to super dopoledne plné zážitků. Moc děkujeme všem úžasným hasičům a paní Mgr. Krutské za ochotu a skvělý přístup k dětem. Rádi za rok zase přijdeme :-)
boxBottom
aktuality BOx
aktuality

9. 4. 2019

Děti z MŠ navštívily divadelní představení Kubula a Kuba kubikula v kolínském divadle. S postavami z pohádky a příběhy jsme se seznámili už ve školce. Se zaujetím jsme potom sledovali osudy medvídka Kubuly a medvědáře Kuby kubikuly. Byli jsme vzornými diváky, kteří vědí, jak se mají v divadle chovat.
boxBottom
aktuality BOx
aktuality

18. 3. 2019

Ve školce už se těšíme se na jaro. Na to, až se nebudeme muset teple oblékat, až vysvitne sluníčko a my konečně vyrazíme na dětské hřiště. Abychom si to čekání na jaro zkrátili, zasázeli jsme si do truhlíku před školku petrklíče :-)
boxBottom
aktuality BOx
aktuality

15. 3. 2019

Březen je měsícem knihy, a proto děti z MŠ speciální navštívily Městskou knihovnu v Kolíně. Povídali jsme si s paní knihovnicí o tom, jaké knihy známe a kdo nám doma čte. Poznávali jsme postavy z pohádek a také jsme malovali obrázky. Paní knihovnice nám ukázala i tajné chodby a sklepení, které hlídal pohádkový drak :-)
boxBottom
aktuality BOx
aktuality

8. 2. 2019

Páteční dopoledne se ve školce neslo v duchu karnevalového veselí. Děti v maskách tancovaly, soutěžily nebo skákaly na trampolíně. Kamarádi, kteří byli nemocní, si karnevalové veselí užijí na společném karnevale se školáky :-)
boxBottom
aktuality BOx
aktuality

28. 1. 2019

Děti z MŠ speciální navštívily kolínské divadlo, kde shlédly příběh známých pohádkových postaviček Pata a Mata. Oba kutilové se vydali na cestu různými dopravními prostředky a užili si přitom spoustu dobrodružství. Dětem se představení velmi líbilo, oba herecké protagonisty odměnily velkým potleskem.
boxBottom
aktuality BOx
aktuality

15. 1. 2019

Ve školce si tento týden povídáme o ptactvu a zvířatech v zimě. Už víme, že někteří ptáci odlétají na zimu do teplých krajin a jiní u nás zůstávají. A v Kolíně na řece Labi jsme si prohlédli labutě a kachny, kterým jsme zároveň přinesli něco do zobáčku :-)
boxBottom
aktuality BOx
aktuality

20. 12. 2018

Ježíšek v MŠ speciální byl štědrý a dětem udělal velkou radost. Děkujeme všem rodičům za spolupráci, přejeme krásné Vánoce a do nového roku hlavně zdraví a spoustu splněných přání :-)
boxBottom
aktuality BOx
aktuality

11. 12. 2018

Dnes byl v MŠ speciální slavnostní den. Hezky jsme se oblékli, přichystali cukroví a kávu a čekali na své rodiny, které se přišly podívat na naši vánoční besídku. Snažili jsme se moc a byli jsme odměněni velkým potleskem. V závěru odpoledne jsme s rodiči společně tvořili, povídali si a hráli u vánočního stromečku :-)
boxBottom
aktuality BOx
aktuality

6. 12. 2018

Protože se blíží vánoční besídka pro rodiče, ve speciální školce nezahálíme. Poctivě zkoušíme pásmo básniček a říkanek, vyrábíme přání a dárečky, ale také připravujeme pohoštění. Dnes jsme slepovali linecké cukroví, které jsme napekli minulý týden.
boxBottom
aktuality BOx
aktuality

5. 12. 2018

Také děti ze speciální školičky navštívil Mikuláš se svou družinou - čerty a andělem. Děti si pro ně připravily básničky, a protože slíbily, že budou hodné, Mikuláš jim nadělil spoustu dárků. Děkujeme za milou návštěvu a nadílku.
boxBottom
aktuality BOx
aktuality

3. 12. 2018

Děti z MŠ speciální navštívily kolínské divadlo, kde shlédli představení Čertův švagr. Pohádka plná veselých písniček se dětem líbila a inspirovala je k malování čertovských obrázků :-)
boxBottom
aktuality BOx
aktuality

27. 11. 2018

Dnes děti z MŠ speciální opět po delší době navštívily dětské centrum Rimava. Užili jsme si hodinku dovádění na nejrůznějších atrakcích. Nejvíce se nám líbil tobogán a klouzačky. Děkujeme za pozvání, po Vánocích rádi přijdeme znovu na návštěvu :-)
boxBottom