31. 3. 2020

Ani děti z MŠ nezahálí. I v době, kdy nemohou do školky, malují, vyrábějí, cvičí, chodí na zahradu nebo na procházky. Jsme moc rády, že jste všichni v pořádku a zdraví a těšíme se na další poslané fotky a milé zprávy z vašich domovů.

26. 2. 2020

Jelikož máme ve školce tento týden téma "Povolání", zahráli jsme si na pekaře. Oblékli jsme si zástěrky a potom jsme upletli a ozdobili houstičky. Houstičky se nám moc povedly a všem pekařům moc chutnaly :-)

20. 2. 2020

Také děti z MŠ speciální si užily sportovní dopoledne na Hrách pro Radost. Vyzkoušeli jsme si všechny sportovní disciplíny, postavili jsme iglů i sněhuláka. Moc se nám líbila rozcvička s Františkem i další setkání s maskotem her. Do školky jsme se vrátili unavení, ale plní zážitků.

14. 2. 2020

Protože máme ve školce srdičkové pravidlo a protože byl Valentýn, vyrobili jsme si velké valentýnské srdce. Jsme tu všichni kamarádi a máme se moc rádi :-)

12. 2. 2020

Dnes přišli do školky motýlci, kostlivci, Spider man, beruška, rytíři, piráti, víly a spousta dalších bytostí...proč? No protože byl karneval :-) Soutěžili jsme, tancovali a užili jsme si tak krásné dopoledne. Děti vyhrály drobné dárky a dostaly diplomy za povedené masky.

10. 2. 2020

Děti z MŠ speciální navštívily divadelní představení v Městském divadle Kolín s názvem Pyšná princezna. Vítr nás neodfoukl, herci přijeli a představení tak mohlo začít. Známá pohádka byla obohacená o spoustu hezkých písniček a představení tak zaujalo i ty největší neposedy.

15. 1. 2020

Celý týden si ve školce povídáme o tom, jaké známe ptáčky, kteří z nich na zimu odlétají do teplých krajin a kteří u nás přezimují. Poznáváme je na obrázcích i venku na procházkách. Dnes jsme se šli podívat na vodní ptáky, kteří žijí na řece Labi. Abychom jim pomohli přečkat zimu, přinesli jsme jim i něco do zobáčku.

20. 12. 2019

V pátek nás ve školce navštívil Ježíšek a nadělil dětem spoustu nových hraček do školky. Děkujeme rodičům za věcné i finanční dary. Přejeme všem krásné a klidné Vánoce a těšíme se na všechny děti zase 6.1.2020. Kolektiv MŠ.

12. 12. 2019

Děti z MŠ se v letošním kalendářním roce rozloučily s rodiči vánočním pásmem říkanek, písniček a tanečků. Společně s rodiči jsme si vyrobili svícínek z jablíčka, poseděli jsme u kávy, čaje a cukroví :-)

5. 12. 2019

Dnes do školky přímo z pekla přiletěli dva čerti a společně s andělem a Mikulášem sledovali, jestli jsou děti ve školce hodné. Přednesli jsme básničku, dostali jsme nadílku a čerti si nakonec nikoho z nás neodnesli :-)

4. 12. 2019

Také ve školce již vrcholí přípravy na Vánoce. S dětmi pilně nacvičujeme pásmo na besídku a postupně si zdobíme prostory školky. V pondělí jsme napekli linecké cukroví, kterým pohostíme rodiče na besídce :-)

27. 11. 2019

Naši MŠ speciální navštívila nová kamarádka Mája. Společně s ní si budeme pravidelně procvičovat piktogramy, které ve školce používáme, abychom si lépe porozuměli. Naučili jsme se i jeden nový piktogram - "svačina"!

25. 11. 2019

Děti z MŠ speciální navštívily divadelní představení s názvem Velká dobrodružství malého brouka.V příběhu jsme poznali hmyzí obyvatele louky a zjistili jsme, že v pohádce vždy vítězí dobro nad zlem. Představení plné veselých písniček se nám velmi líbilo :-)

11. 11. 2019

Také do MŠ přijel Martin na bílém koni. Děti si ráno poslechly pohádkový příběh a potom si společně vyrobily velkého koně. Další den jsme si koníčka ještě výtvarně ztvárnili. A za okny opravdu začal padat sníh...:-)

5. 11. 2019

Celý týden probíhá v MŠ v duchu halloweenského veselí. Povídali jsme si o halloweenu i o dušičkách, tematicky vyrábíme a tvoříme, ale také zpíváme a cvičíme. Dnes ráno přišly děti ve strašidelných převlecích, dlabali jsme dýně a moc se nám to líbilo :-)

31. 10. 2019

Společný výlet do ZOO Chleby se nám velmi vydařil. Přesto, že ráno bylo velmi chladné, brzy vysvitlo sluníčko. Viděli jsme spoustu zvířat, vyslechli jsme si mnoho zajímavých informací o jejich způsobu života a také jsme si na některé z nich mohli sáhnout. Zkusili jsme si nakrmit kozy nebo daňky. A nakonec jsme si zařádili na dětském hřišti :-)

22. 10. 2019

Také děti ze školky se zúčastnily turnaje ve hře, která se jmenuje Boccia. Rozdělili jsme se na 2 družstva a hra mohla začít. Pan trenér a kapitán Tomáš nám radil a pomáhal. Házení míčků nebo jejich posílání ze speciálního stojanu nás moc bavilo. Prý jsme byli moc šikovní a obě družstva byla po nerozhodném výsledku vítězná :-)

18. 10. 2019

Děti z MŠ speciální navštívily Dětské centrum Rimava. Náhradní program za zrušené plavání nemohl být lepší. Vyřádili jsme se na průlezkách a tobogánu, ti menší z nás se klouzali do míčkového bazénku. Děkujeme za vstřícnost a ochotu vedení DDM :-)

16. 10. 2019

Jelikož máme ve školce týden s názvem "Zdraví nás baví", ukazovali jsme si, jak vypadají zdravé a zkažené zoubky. Z letáků jsme pak vystřihovali a třídili potraviny na ty, které našim zoubkům prospívají a které je kazí. Moc se nám to líbilo :-)

14. 10. 2019

V letošním školním roce jsme poprvé navštívili kolínské divadlo. Zhlédli jsme pohádku "O princezně, která ráčkovala". Přišli jsme do školky hezky oblečení a v divadle jsme seděli jako myšky. Pohádka plná veselých písniček se nám líbila a těšíme se na další návštěvu divadla.