ÚVOD 9 Školní TV

Školní TV

Zdraví je náš klíč!

Žáci tříd 5.D a 7.D střední školy spolu s učiteli mají důvod k oslavě 👍. Umístili se totiž na krásném třetím místě v protikuřácké soutěži, která byla vyhlášena pod záštitou ministra zdravotnictví České republiky. Tvorba videa nás všechny moc bavila 🏋️‍♂️

Tělocvik hravě

Hodina ve známení hry s míči. Nejprve jsme se rozehřáli tříděním míčků a během s velkým míčem. Na závěr jsme si vyzkoušeli, jak se asi tak obří míč chytá a hází.

Vzhůru ke hvězdám

Vesmírné téma nás provázelo všemi předměty. Závěrečná výprava do Hvězdárny a planetária Hradec Králové byla odměnou za skvělou práci studentů 5.D a žáků z 3.C.

Našim maminkám

V neděli mají svátek všechny maminky. Tak si poslechněte náš dáreček pro vás.

Florbal

V okresním kole ve florbale se utkalo 6 týmů z Českého Brodu, Kolína, Peček a Uhlířských Janovic. Konečně jsme zúročili náš tvrdý trénink a zvítězili!

Den Downova syndromu

Celá škola se zapojila do ponožkové výzvy. Ponožky otočené patami k sobě symbolizují příčinu tohoto onemocnění: poruchu chromozomu ve tvaru písmene X. Každá třída se krásně zapojila a vybarvila puclíky, které připomínají zmíněné chromozomy. Nechyběla ani na každé nožce jiná ponožka.

Barevné tvarohraní

Tvary vidíme všude kolem nás. Na výletě v galerii GASK jsme si zahráli na kubistické malíře a poskládali jsme své postavy. Moc se nám tvoření líbilo! A výzva pro vás, kolik je ve videu bílých obrysů kruhu? 

Karneval

Tradiční masopustní karneval doplněný tancem a nápaditými hrami po chodbách školy nám připravily paní učitelky Terezka a Radka. Děkujeme!

Masopust

Středoškoláci z 5.D a 7.D se svými pedagogy zpestřili den babičkám a dědečkům v Domově seniorů svým masopustním rejem.

Sv. Valentýn

Svátek sv. Valentýna jsme oslavili společně v tělocvičně vystoupením žáků na školní akademii. Podívejte se s námi na ukázku tanečních, pěveckých a jiných dovedností.

Deskohrátky

Kdo si hraje nezlobí! V rámci školní akce „Deskohrátky“ jsme si zahráli Bingo a spoustu deskových her. Ve videu můžete vidět, jak jsme si to užili s úsměvem na tváři.

Bílá vločka

Píseň věnovaná zimě. Dnes si žáci připravili píseň Bílá vločka na ozvučné kameny.

Klíčovou dírkou

Studenti se v hodině přírodovědy seznámili s ekosystémem louka. Třídili obrázky a vymýšleli, k čemu louka slouží, hledali dle kódů názvy travin a pojmenovávali hmyz. Práce se jim moc povedla!

K+M+B 2024

Tři králové a hvězda z 1.C prošli školou, zazpívali a popřáli zdraví a štěstí všem žákům, učitelům i Vám!

Vánoční besídka

Ve čtvrtek se konala besídka mateřské školky a třídy 2.A. Děti si připravily krásné pásmo básniček,písniček,divadla a taneček. Podívejte se,jak jim to šlo.

Naše plíce

V rámci opakování dýchací soustavy jsme si vytvořili model plic. Mohli jsme si tak vyzkoušet a podívat se, jakou práci plíce odvádějí.

Výlet do Kouřimi

Pojďte s námi…Cestovali jsme za kouzlem Vánoc do překrásné Kouřimi. Děti si nazdobily perníčky a prohlédli jsme si vyzdobené chaloupky. Nechyběly koledy a úsměvy všech dětí.

Vánoční koleda

Dnes jste mohli vidět a hlavně slyšet naše žáky na náměstí v Kolíně.Pilně nacvičovali vánoční písně,které zde předvedli.

Boom taneček

Tak takhle se umíme rozvlnit. Nechali jsme se strhnout hudbou a pěkně si společně zatančili.

Čertovská polka

Podívejte se na malé čertíky z 3.C, kteří trénují na příchod Mikuláše, čerta a anděla, aby dostali dobroty.

Sv. Martin na koni

Středoškoláci napekli tvarohové rohlíčky, osedlali koně a vyrazili. Moc jim to slušelo!

Ježek

Jak vypadá život ježka na podzim? Nevíte? Tak se podívejte,jak to vymodelovali naši žáci.

Žijeme společně

Žáci 6.-9. ročníku nás provedli projektovým dnem zaměřeným na poznání Vietnamu, Kanady a Grónska.

Děkujeme učitelům za přípravu!

Putování za dýněmi

Úžasným školním autem jsme se vydali do Dýňového světa, viděli jsme mnoho druhů dýní, našli jsme cestu v přírodních bludištích, společně jsme tvořili a hlavně, výlet a cestu jsme si moc užili!

Radost v Praze

Výtvarná díla přinesla Radost i do Prahy. Vernisáž proběhla v Paláci YMCA. Naši mladí výtvarníci byli osobně přítomni. 😁

Vernisáž

Zveme Vás na celostátní výstavu výtvarných prací žáků s mentálním postižením, kterou již po stopadesáté 😁 pořádá SPMP ve spolupráci se školou. Obrázky jsou opět plné nápadů a originálních provedení! Děkujeme všem učitelům a dětem!

Rehabilitační pobyt

Podzim jsme přivítali společně v Českém ráji. Navštívili jsme Frýdštejn, rozhlednu Kopaninu, Zlatou stezku k Pantheonu a spluli kousek Jizery.

Poslední týden

Poslední týden školy jsme si užili naplno. Vyzkoušeli jsme nový sport discgolf,plnili úkoly na letní stezce,hráli deskové hry,tvořili rekord ve stavění z kostel lega,malovali na tabuli,relaxovali a tvořili větu pomocí těl.Bylo toho prostě spoustu.Můžete se podívat na malou ukázku našich zážitků a začít si užívat letní prázdniny.

Atletika

Dnes se žáci zúčastnili školního kola v atletice. Skákali jsme do dálky, běhali a házeli. Sluníčko svítilo sice více, ale my jsme si to i tak užili.

Programování

Blíží se nám konec školního roku, tak jsme si trochu pohráli. A s čím? S beruškami Blue-Bot. Zkoušeli jsme dostat berušku na mapě z bodu A do bodu B. Nasmáli jsme se u toho. Teď už víme, jak programovat robota.

Canisterapie

Blíží se konec školního roku, a tak bychom chtěli poděkovat pejskovi Bubovi a Káje za skvělé canisterapie. Podívejte se, jak nám učení s pejskem jde.

Učíme se venku

Sluníčko nám tak hezky svítilo do třídy, že jsme se rozhodli hodinu anglického jazyka strávit na školní zahradě. Procvičili jsme si slovní zásobu hrou a učení bylo hned záživnější.

Dotykový monitor

Představujeme nového pomocníka ve výuce:). Můžeme hledat barvičky, stejné obrázky i poslouchat zvuky a melodie. Učení si užíváme s úsměvem:). Moc děkujeme za krásnou interaktivní pomůcku!

Násobilkový turnaj

Na naší škole proběhl fotbalový turnaj v násobilce mezi týmy Rudolf a Real Madrid. Žáci násobili a dělili čísly od 2 do 6. Utkání bylo napínavé a dopadlo výhrou pro tým Rudolf.

Pohádkový strom

Čtrnáctý strom pohádkovníku zasadili mladí zahradníci z praktické školy na naší školní zahradě. Budeme se o něj pečlivě starat a jednou si v jeho stínu i číst pohádky. Děkujeme za spolupráci Městské knihovně Kolín, AVE, vedení města Kolín, panu senátoru Kárníkovi a studentům za veselý hudební program.

Canisterapie s tanečkem

Skvělá choreografie, procítění, pohyb v rytmu… Přejeme Vám hluboký umělecký zážitek při zhlédnutí tanečku z canisterapie. Účinkují žáci 3.C a věrný přítel člověka Buba.

Vánoce ve škole

Vánoce ve škole jsme si dnes krásně užili.Zahráli jsme si nové hry, řešili jsme tajenku vánoční stezky a zazpívali jsme si koledy.

110 let školy

Připomenutím porodních bolestí ze zápisů v kronice otce a zakladatele naší školy Františka Kopáčka jsme začali prohlídku budovy. Vzácní hosté z dlouhé řady přátel školy nahlédli do současné výuky. I ve svém věku je škola plná energie a její duševní zdraví rozhodně neodpovídá jejímu vnějšímu fyzickému stavu. Na dárek v podobě nového kabátu si prý bude muset počkat do dalších narozenin. Děkujeme všem gratulantům, bylo to krásné setkání!

Vánoční besídka 1.A

I přes onemocnění Josefa, anděla a krále dopadl vánoční příběh opět šťastně a Ježíšek se za zpěvu koled narodil. Děkujeme dětem i paním učitelkám, bylo to krásné!

Výtvarná soutěž Radost

Škola ve spolupráci s SPMP uspořádala další ročník výtvarné soutěže pro žáky s mentálním postižením.

Hry pro radost

Blíží se nám zima a to je čas ohlédnout se za létem. Hezké vzpomínky si můžeme připomenout filmem, který zachytil štěstí a legraci na 19. hrách pro radost.

Zvířátka v nesnázích

V rámci programu „Zvířátka v nesnázích“ jsme se dozvěděli, co vše může zvířatům ublížit, jak se zachovat, když najdeme zraněné zvíře a další užitečné informace. Společně jsme si v Ekocentru vyzkoušeli mnoho zajímavých aktivit.

Relaxace

Dnes jsme se vydali relaxovat do snoezelenu. Potápěli jsme se s rybkami. Nejvíc se nám líbil delfín a Nemo.

Den Země

Den Země jsme oslavili na naší zahradě,kde jsme plnili mnoho zajímavých úkolů.

Šetříme vodou

V rámci projektu „Šetříme vodou“ jsme vytvořili video o tom,jak jsme šetřili vodu u nás ve třídě.

Downův syndrom

Dnes je den lidí s Downovým syndromem. Najdou se ponožky na všechny nožky naší stonožky?

Skip to content