ÚVOD 9 Školní TV

Školní TV

Florbal

V okresním kole ve florbale se utkalo 6 týmů z Českého Brodu, Kolína, Peček a Uhlířských Janovic. Konečně jsme zúročili náš tvrdý trénink a zvítězili!

Den Downova syndromu

Celá škola se zapojila do ponožkové výzvy. Ponožky otočené patami k sobě symbolizují příčinu tohoto onemocnění: poruchu chromozomu ve tvaru písmene X. Každá třída se krásně zapojila a vybarvila puclíky, které připomínají zmíněné chromozomy. Nechyběla ani na každé nožce jiná ponožka.

Barevné tvarohraní

Tvary vidíme všude kolem nás. Na výletě v galerii GASK jsme si zahráli na kubistické malíře a poskládali jsme své postavy. Moc se nám tvoření líbilo! A výzva pro vás, kolik je ve videu bílých obrysů kruhu? 

Karneval

Tradiční masopustní karneval doplněný tancem a nápaditými hrami po chodbách školy nám připravily paní učitelky Terezka a Radka. Děkujeme!

Masopust

Středoškoláci z 5.D a 7.D se svými pedagogy zpestřili den babičkám a dědečkům v Domově seniorů svým masopustním rejem.

Sv. Valentýn

Svátek sv. Valentýna jsme oslavili společně v tělocvičně vystoupením žáků na školní akademii. Podívejte se s námi na ukázku tanečních, pěveckých a jiných dovedností.

Deskohrátky

Kdo si hraje nezlobí! V rámci školní akce „Deskohrátky“ jsme si zahráli Bingo a spoustu deskových her. Ve videu můžete vidět, jak jsme si to užili s úsměvem na tváři.

Bílá vločka

Píseň věnovaná zimě. Dnes si žáci připravili píseň Bílá vločka na ozvučné kameny.

Klíčovou dírkou

Studenti se v hodině přírodovědy seznámili s ekosystémem louka. Třídili obrázky a vymýšleli, k čemu louka slouží, hledali dle kódů názvy travin a pojmenovávali hmyz. Práce se jim moc povedla!

K+M+B 2024

Tři králové a hvězda z 1.C prošli školou, zazpívali a popřáli zdraví a štěstí všem žákům, učitelům i Vám!

Vánoční besídka

Ve čtvrtek se konala besídka mateřské školky a třídy 2.A. Děti si připravily krásné pásmo básniček,písniček,divadla a taneček. Podívejte se,jak jim to šlo.

Naše plíce

V rámci opakování dýchací soustavy jsme si vytvořili model plic. Mohli jsme si tak vyzkoušet a podívat se, jakou práci plíce odvádějí.

Výlet do Kouřimi

Pojďte s námi…Cestovali jsme za kouzlem Vánoc do překrásné Kouřimi. Děti si nazdobily perníčky a prohlédli jsme si vyzdobené chaloupky. Nechyběly koledy a úsměvy všech dětí.

Vánoční koleda

Dnes jste mohli vidět a hlavně slyšet naše žáky na náměstí v Kolíně.Pilně nacvičovali vánoční písně,které zde předvedli.

Boom taneček

Tak takhle se umíme rozvlnit. Nechali jsme se strhnout hudbou a pěkně si společně zatančili.

Čertovská polka

Podívejte se na malé čertíky z 3.C, kteří trénují na příchod Mikuláše, čerta a anděla, aby dostali dobroty.

Sv. Martin na koni

Středoškoláci napekli tvarohové rohlíčky, osedlali koně a vyrazili. Moc jim to slušelo!

Ježek

Jak vypadá život ježka na podzim? Nevíte? Tak se podívejte,jak to vymodelovali naši žáci.

Žijeme společně

Žáci 6.-9. ročníku nás provedli projektovým dnem zaměřeným na poznání Vietnamu, Kanady a Grónska.

Děkujeme učitelům za přípravu!

Putování za dýněmi

Úžasným školním autem jsme se vydali do Dýňového světa, viděli jsme mnoho druhů dýní, našli jsme cestu v přírodních bludištích, společně jsme tvořili a hlavně, výlet a cestu jsme si moc užili!

Radost v Praze

Výtvarná díla přinesla Radost i do Prahy. Vernisáž proběhla v Paláci YMCA. Naši mladí výtvarníci byli osobně přítomni. 😁

Vernisáž

Zveme Vás na celostátní výstavu výtvarných prací žáků s mentálním postižením, kterou již po stopadesáté 😁 pořádá SPMP ve spolupráci se školou. Obrázky jsou opět plné nápadů a originálních provedení! Děkujeme všem učitelům a dětem!

Rehabilitační pobyt

Podzim jsme přivítali společně v Českém ráji. Navštívili jsme Frýdštejn, rozhlednu Kopaninu, Zlatou stezku k Pantheonu a spluli kousek Jizery.

Poslední týden

Poslední týden školy jsme si užili naplno. Vyzkoušeli jsme nový sport discgolf,plnili úkoly na letní stezce,hráli deskové hry,tvořili rekord ve stavění z kostel lega,malovali na tabuli,relaxovali a tvořili větu pomocí těl.Bylo toho prostě spoustu.Můžete se podívat na malou ukázku našich zážitků a začít si užívat letní prázdniny.

Atletika

Dnes se žáci zúčastnili školního kola v atletice. Skákali jsme do dálky, běhali a házeli. Sluníčko svítilo sice více, ale my jsme si to i tak užili.

Programování

Blíží se nám konec školního roku, tak jsme si trochu pohráli. A s čím? S beruškami Blue-Bot. Zkoušeli jsme dostat berušku na mapě z bodu A do bodu B. Nasmáli jsme se u toho. Teď už víme, jak programovat robota.

Canisterapie

Blíží se konec školního roku, a tak bychom chtěli poděkovat pejskovi Bubovi a Káje za skvělé canisterapie. Podívejte se, jak nám učení s pejskem jde.

Učíme se venku

Sluníčko nám tak hezky svítilo do třídy, že jsme se rozhodli hodinu anglického jazyka strávit na školní zahradě. Procvičili jsme si slovní zásobu hrou a učení bylo hned záživnější.

Dotykový monitor

Představujeme nového pomocníka ve výuce:). Můžeme hledat barvičky, stejné obrázky i poslouchat zvuky a melodie. Učení si užíváme s úsměvem:). Moc děkujeme za krásnou interaktivní pomůcku!

Násobilkový turnaj

Na naší škole proběhl fotbalový turnaj v násobilce mezi týmy Rudolf a Real Madrid. Žáci násobili a dělili čísly od 2 do 6. Utkání bylo napínavé a dopadlo výhrou pro tým Rudolf.

Pohádkový strom

Čtrnáctý strom pohádkovníku zasadili mladí zahradníci z praktické školy na naší školní zahradě. Budeme se o něj pečlivě starat a jednou si v jeho stínu i číst pohádky. Děkujeme za spolupráci Městské knihovně Kolín, AVE, vedení města Kolín, panu senátoru Kárníkovi a studentům za veselý hudební program.

Canisterapie s tanečkem

Skvělá choreografie, procítění, pohyb v rytmu… Přejeme Vám hluboký umělecký zážitek při zhlédnutí tanečku z canisterapie. Účinkují žáci 3.C a věrný přítel člověka Buba.

Vánoce ve škole

Vánoce ve škole jsme si dnes krásně užili.Zahráli jsme si nové hry, řešili jsme tajenku vánoční stezky a zazpívali jsme si koledy.

110 let školy

Připomenutím porodních bolestí ze zápisů v kronice otce a zakladatele naší školy Františka Kopáčka jsme začali prohlídku budovy. Vzácní hosté z dlouhé řady přátel školy nahlédli do současné výuky. I ve svém věku je škola plná energie a její duševní zdraví rozhodně neodpovídá jejímu vnějšímu fyzickému stavu. Na dárek v podobě nového kabátu si prý bude muset počkat do dalších narozenin. Děkujeme všem gratulantům, bylo to krásné setkání!

Vánoční besídka 1.A

I přes onemocnění Josefa, anděla a krále dopadl vánoční příběh opět šťastně a Ježíšek se za zpěvu koled narodil. Děkujeme dětem i paním učitelkám, bylo to krásné!

Výtvarná soutěž Radost

Škola ve spolupráci s SPMP uspořádala další ročník výtvarné soutěže pro žáky s mentálním postižením.

Hry pro radost

Blíží se nám zima a to je čas ohlédnout se za létem. Hezké vzpomínky si můžeme připomenout filmem, který zachytil štěstí a legraci na 19. hrách pro radost.

Zvířátka v nesnázích

V rámci programu „Zvířátka v nesnázích“ jsme se dozvěděli, co vše může zvířatům ublížit, jak se zachovat, když najdeme zraněné zvíře a další užitečné informace. Společně jsme si v Ekocentru vyzkoušeli mnoho zajímavých aktivit.

Relaxace

Dnes jsme se vydali relaxovat do snoezelenu. Potápěli jsme se s rybkami. Nejvíc se nám líbil delfín a Nemo.

Den Země

Den Země jsme oslavili na naší zahradě,kde jsme plnili mnoho zajímavých úkolů.

Šetříme vodou

V rámci projektu „Šetříme vodou“ jsme vytvořili video o tom,jak jsme šetřili vodu u nás ve třídě.

Downův syndrom

Dnes je den lidí s Downovým syndromem. Najdou se ponožky na všechny nožky naší stonožky?

Slavíme narozeniny

Rádi společně slavíme narozeniny našich kamarádů. Dnes slavil Jéňa a pro kamarády si připravil překvapení.

Loučení

Externích psích kamarádů máme více. Ale Channy je NÁŠ úplně první pes. Proto loučení s ním je smutné. Všechny děti se s ním přišly rozloučit a dát mu své poslední pac. Na další svoji misi do psí školy dostal spoustu piškotků, za které rozdával psí pusinky.

„Pěknej cirkus!“

Vstupte dál do našeho cirkusu, právě začíná krocení divé zvěře. Máte jedinečnou možnost vidět drezuru kočkovitých šelem. Prasknete smíchy nad nešikovností šaška Jáji. Budete se válet v křečích, až Vám principál a tanečnice představí všechny vystupující…

Mudrci ze 4.A

I našemu „domu a chlévu“ přišli požehnat, zazpívat a (svěcenou) školní křídou nadepsat K+M+B. Moc děkujeme žákům i paní učitelkám za tříkrálové křížky a věříme, že ochrání naše „hospodářství“ proti zlým kouzlům, neštěstím a pohromám. 😀

Těšíme se na Vánoce

Co to cinká, co to voní, kouzlo Vánoc jako loni.

Ohlédnutí za prosincem a posledním školním dnem před prázdninami. 

Vánoční koncert

Radost ze setkání a společného zpěvu koled přebil zimu školního dvora, kde jsme letos z opatrnosti uspořádali vánoční koncert. Děkujeme všem účinkujícím!

Skip to content