ÚVOD 9 Školní TV

Školní TV

Učíme se venku

Sluníčko nám tak hezky svítilo do třídy, že jsme se rozhodli hodinu anglického jazyka strávit na školní zahradě. Procvičili jsme si slovní zásobu hrou a učení bylo hned záživnější.

Dotykový monitor

Představujeme nového pomocníka ve výuce:). Můžeme hledat barvičky, stejné obrázky i poslouchat zvuky a melodie. Učení si užíváme s úsměvem:). Moc děkujeme za krásnou interaktivní pomůcku!

Násobilkový turnaj

Na naší škole proběhl fotbalový turnaj v násobilce mezi týmy Rudolf a Real Madrid. Žáci násobili a dělili čísly od 2 do 6. Utkání bylo napínavé a dopadlo výhrou pro tým Rudolf.

Pohádkový strom

Čtrnáctý strom pohádkovníku zasadili mladí zahradníci z praktické školy na naší školní zahradě. Budeme se o něj pečlivě starat a jednou si v jeho stínu i číst pohádky. Děkujeme za spolupráci Městské knihovně Kolín, AVE, vedení města Kolín, panu senátoru Kárníkovi a studentům za veselý hudební program.

Canisterapie s tanečkem

Skvělá choreografie, procítění, pohyb v rytmu… Přejeme Vám hluboký umělecký zážitek při zhlédnutí tanečku z canisterapie. Účinkují žáci 3.C a věrný přítel člověka Buba.

Vánoce ve škole

Vánoce ve škole jsme si dnes krásně užili.Zahráli jsme si nové hry, řešili jsme tajenku vánoční stezky a zazpívali jsme si koledy.

110 let školy

Připomenutím porodních bolestí ze zápisů v kronice otce a zakladatele naší školy Františka Kopáčka jsme začali prohlídku budovy. Vzácní hosté z dlouhé řady přátel školy nahlédli do současné výuky. I ve svém věku je škola plná energie a její duševní zdraví rozhodně neodpovídá jejímu vnějšímu fyzickému stavu. Na dárek v podobě nového kabátu si prý bude muset počkat do dalších narozenin. Děkujeme všem gratulantům, bylo to krásné setkání!

Vánoční besídka 1.A

I přes onemocnění Josefa, anděla a krále dopadl vánoční příběh opět šťastně a Ježíšek se za zpěvu koled narodil. Děkujeme dětem i paním učitelkám, bylo to krásné!

Výtvarná soutěž Radost

Škola ve spolupráci s SPMP uspořádala další ročník výtvarné soutěže pro žáky s mentálním postižením.

Hry pro radost

Blíží se nám zima a to je čas ohlédnout se za létem. Hezké vzpomínky si můžeme připomenout filmem, který zachytil štěstí a legraci na 19. hrách pro radost.

Zvířátka v nesnázích

V rámci programu „Zvířátka v nesnázích“ jsme se dozvěděli, co vše může zvířatům ublížit, jak se zachovat, když najdeme zraněné zvíře a další užitečné informace. Společně jsme si v Ekocentru vyzkoušeli mnoho zajímavých aktivit.

Relaxace

Dnes jsme se vydali relaxovat do snoezelenu. Potápěli jsme se s rybkami. Nejvíc se nám líbil delfín a Nemo.

Den Země

Den Země jsme oslavili na naší zahradě,kde jsme plnili mnoho zajímavých úkolů.

Šetříme vodou

V rámci projektu „Šetříme vodou“ jsme vytvořili video o tom,jak jsme šetřili vodu u nás ve třídě.

Downův syndrom

Dnes je den lidí s Downovým syndromem. Najdou se ponožky na všechny nožky naší stonožky?

Slavíme narozeniny

Rádi společně slavíme narozeniny našich kamarádů. Dnes slavil Jéňa a pro kamarády si připravil překvapení.

Loučení

Externích psích kamarádů máme více. Ale Channy je NÁŠ úplně první pes. Proto loučení s ním je smutné. Všechny děti se s ním přišly rozloučit a dát mu své poslední pac. Na další svoji misi do psí školy dostal spoustu piškotků, za které rozdával psí pusinky.

„Pěknej cirkus!“

Vstupte dál do našeho cirkusu, právě začíná krocení divé zvěře. Máte jedinečnou možnost vidět drezuru kočkovitých šelem. Prasknete smíchy nad nešikovností šaška Jáji. Budete se válet v křečích, až Vám principál a tanečnice představí všechny vystupující…

Mudrci ze 4.A

I našemu „domu a chlévu“ přišli požehnat, zazpívat a (svěcenou) školní křídou nadepsat K+M+B. Moc děkujeme žákům i paní učitelkám za tříkrálové křížky a věříme, že ochrání naše „hospodářství“ proti zlým kouzlům, neštěstím a pohromám. 😀

Těšíme se na Vánoce

Co to cinká, co to voní, kouzlo Vánoc jako loni.

Ohlédnutí za prosincem a posledním školním dnem před prázdninami. 

Vánoční koncert

Radost ze setkání a společného zpěvu koled přebil zimu školního dvora, kde jsme letos z opatrnosti uspořádali vánoční koncert. Děkujeme všem účinkujícím!

Náhled do hodin

Čas od září do prosince rychle uběhl. Naučili jsme se mnoho nového a připravili jsme náhled do hodiny matematiky, anglického jazyka a pracovního vyučování. Pojďte se s námi podívat, co všechno jsme již zvládli.

AAK

Chceme, aby i žáci se závažným postižením řeči měli možnost, jak vyjádřit svá přání, pocity, potřeby… Piktogramy, které děti učí klaun Jája, jsou osvědčenou cestou v augmentativní a alternativní komunikaci.

Radost 27

Srdečně Vás zveme na celostátní výstavu výtvarných prací dětí a osob s mentálním postižením. Děkujeme všem učitelům v republice, kteří přichází s novými nápady a s radostí věnují svůj čas dětem!

Snoezelen

Přijměte pozvání a nahlédněte s námi na kouzelné hodiny v terapeutické místnosti.

Skip to content