ÚVOD 9 AKTUALITY SŠ

Aktuality SŠ

Světadíly

Světadíly

Zkoumali jsme na mapě povrch jednotlivých světadílů. Pohoří, nížiny, hory jsme zkusili zachytit pastelem. Studentům se práce moc povedla! Zaslouží pochvalu!

Ekosystém les

Ekosystém les

Studenti ze 4.D v rámci přírodovědy využili své šikovnosti a vytvořili model lesa. Poznali tak lesní patra a doplnili zvířátka z modelíny. Skvělá práce!

Roboti v informatice

Roboti v informatice

V rámci informatiky jsme se učili o vyhledávání tras na mapách. Při orientaci na mapě je potřebné znát pojmy dopředu,dozadu,vlevo a vpravo. Proto jsme si půjčili Blue-Bot a vyzkoušeli,zda se dostame z oslíka na stromeček.

Zdobení stromečku

Zdobení stromečku

Dnes jsme si o matematice každý vyzkoušel ozdobit svůj vlastní stromeček, abychom natrénovali na příští týden. Rozlišovali jsme tvary, počty, porovnávali jsme. Každý stromeček byl originální. 🙂

Potravní pyramida

Potravní pyramida

Seznámili jsme se s jednotlivými patry potravní pyramidy, propojili jsme je s barvami a pomocí hudby jsme opakovali složité názvy jednotlivých pater. Od rozkladačů po predátory. Ale zvládli jsme to!

Kostlivci

Kostlivci

V hodině rodinné výchovy se učíme o opěrném systému člověka.Jak se to naučit nejlíp? Přece vytvořením si svého kamaráda kostlivce,který nás bude provázet biologií člověka.

Projekt Profesor III

Projekt Profesor III

Na škole probíhá dlouhodobý projekt průběžného vzdělávání pracovníků ve vzdělávání SŠ ve formě kurzu anglického jazyka. Projekt je spolufinancován Evropskou unií.

Mezigenerační setkání

Mezigenerační setkání

Dnes se 3.D vydala za klienty Domova seniorů, kde strávila společné chvíle při podzimním tvoření. Bylo to velmi veselé, komunikativní a tvořivé setkání. Naši studenti spolu s klienty Domova vytvořili nádherné výtvory. 🙂

Miskovice

Miskovice

S novým školním rokem přišly i nové povinnosti našich středoškoláků. Dnes byla 3.D na praxi v Miskovicích. Velmi mile nás přivítali všichni obyvatelé statku a my je mohli nakrmit, připravit jim boxy, pomáhali jsme upravovat cestu a mnoho dalšího. Práce se nám velmi...

ČERVEN PLNÝ ZÁŽITKŮ

ČERVEN PLNÝ ZÁŽITKŮ

Červen ve 3.D byl plný zážitků: kromě sportovních akcí jsme se seznámili s budoucím spolužákem, byli jsme podpořit naše spolužáky, kteří složili závěrečné zkoušky, na šerpování na kolínské radnici, při cvičení v přírodě jsme zachraňovali roháče a na závěr jsme si...

Skip to content