ÚVOD 9 AKTUALITY MŠ

Aktuality mateřské školy

Nová pomůcka

Děti v MŠ mají nová obědová prostírání. Už si nespleteme, na jakou stranu patří lžíce, nůž a vidlička. Dále si pomocí piktogramu umíme přidat nebo třeba pochválit oběd.

Čert a Káča

Navštívili jsme divadelní představení Čert a Káča. Představení veselých písniček se nám moc líbilo. Byli jsme vzornými diváky a těšíme se zase brzy na shledanou v divadle.

Ovoce a zelenina, vitamínů je vždy plná

Tento týden jsme v MŠ poznávali ovoce a zeleninu, a to doslova všemi smysly. Ve školní kuchyni jsme si připravili zdravou svačinku a vyrobili jsme si domů třeba ježka z jablíčka nebo delfínka z banánu.

Návštěva divadla

Děti z MŠ speciální navštívily poprvé v letošním školním roce Městské divadlo v Kolíně, kde zhlédly představení „O perníkové chaloupce.“

Zahájení canisterapie

Letos poprvé přišla do školky Karolína se svým kamarádem psem Bucifalem. Děti Bucifala přivítaly s radostí - česaly ho, schovávaly mu pamlsky a řešily zapeklité úkoly pod bedlivým psím dohledem.

Zahájení předplaveckého výcviku

Děti z MŠ speciální začaly opět navštěvovat Vodní svět v Kolíně. 13 odvážných plaváčků už ví, že v bazénu je prima a pod vedením šikovných instruktorů si užijí nejen vodní radovánky, ale také se naučí základy pro budoucí plavání.

Práce s IT pomůckami

V novém školním roce využíváme také IT pomůcky. Konkrétně pochodovou síť, kde rozvíjíme logické myšlení, trénujeme rozlišování barev, tvarů, velikostí a podporujeme také matematickou gramotnost.

Slavíme narozeniny

Už druhý den ve školce jsme slavili --> a to šesté narozeniny předškoláka Jarouška. Přejeme hodně zdraví a ať se ti, Jaroušku, u nás ve školce líbí.

Zahájení nového školního roku

Také v MŠ speciální jsme zahájili nový školní rok. Třída Sluníček zahájila provoz v nově vybavené třídě, ve které jistě strávíme mnoho krásných chvil. První den u Sluníček proběhl bez slziček a s úsměvy na tvářích.

Pasování na školáky

Ve školce jsme se rozloučili s předškoláky, kteří se v září chystají do velké školy. Přejeme jim do další životní etapy hodně úspěchů, radosti a nových zážitků.