ÚVOD 9 AKTUALITY ZŠ

Aktuality základní školy

Rýsování nás baví

Rýsování nás baví

Sešity jsme dnes vyměnili za školní tabuli. Ve třídě 5.A se dnes velmi pěkně rýsovalo s pravítkem a mazacím fixem👍. Každý žák, se tak na chvíli, stal učitelem před tabulí.

Tablety

Tablety

Poprvé jsme vyzkoušeli tablety při hodině matematiky. Opakovali jsme porovnávání čísel. Byla to zábava, těšíme se na další podobné hodiny.

Bubnování

Bubnování

Dnes měly třídy 1.A a 8.C krásný zážitek. Společně jsme se začali učit hrát na bubny. Zjistili jsme, že vydávají krásné zvuky a slouží nejen jako skvělý hudební nástroj, ale též jako ,,vypouštěč" přebytečné energie. 🙂 Už teď se těšíme na další...

Prvňáčci

Prvňáčci

Nové nejmenší žáčky čekaly paní učitelky Balíková, Skalníková a v 1.C paní učitelka Benešová. Všem žákům přejeme, aby byli ve škole rádi, našli tu své kamarády a hlavně se co nejvíce naučili.

Kutnohorské podzemí

Kutnohorské podzemí

Poslední školní den jsme se vydali prozkoumat podzemí Kutné Hory. Trošku jsme se i báli, když nás paní průvodkyně požádala o zhasnutí svítilen a my neviděli vůbec nic. Prohlédli jsme si chrám sv. Barbory, kamennou kašnu, morový sloup a výlet jsme zakončili v...

Společně za koňmi

Společně za koňmi

Třídy 3.A a 4.A se společně vypravily na návštěvu Národního hřebčína v Kladrubech nad Labem. Po prohlídce stájí děti zkontrolovaly hříbata ve výběhu, posilnily se svačinami od maminek a zbyl čas i na sladkou tečku.

Plavecký výcvik je za námi

Plavecký výcvik je za námi

Ve středu 22.6. plavčíci našim dětem předali mokré vysvědčení. Jako poděkování za ochotu, empatii a vstřícnost jsme jim předali tento krásný dort. Děkujeme Plavecké škole Kolín i celé jejich plavecké posádce! Děti se už těší, jak o prázdninách naučené dovednosti...

Vybíjená

Vybíjená

Po dlouhém výpadku jsme se dočkali nádherného turnaje ve vybíjené, kterou uspořádali kolegové z Českého Brodu. Z pěti týmů naši borci obsadili 2.místo. Děkujeme jim za příkladnou reprezentaci naší školy.

Zahradní vaření

Zahradní vaření

Závěr roku jsme s dětmi oslavili zahradní slavností. Uvařili jsme si lívanečky s ovocem a grilovali jsme masíčko. Zúčastnili se i naši čtyřnozí kamarádi Aki a Buba:). Děkujeme za společnost spolužákům z 5.C a 9.C.

Korálkování

Korálkování

Poslední hodinu pracovního vyučování jsme věnovali korálkování.Žáci si zkusili výrobu náramku z korálků různých barev i velikostí.

Skip to content