ÚVOD 9 AKTUALITY ZŠ

Aktuality základní školy

Co skrýval dopis?

Do třídy 6.C dorazil pošťák. Každému přinesl obálku, na které byla napsána adresa školy a jména. Žáci si vyzkoušeli otevřít a přečíst dopis. V dopise je tajemný kamarád informoval o tom, že půjdou ve středu do kuchyně. Aby zajistili co, museli vyluštit tajenku. Ta...

Učňák nanečisto

Naši deváťáci včera navštívili SOU Chroustovice a zkusili si na vlastní kůži, co by je příští rok mohlo potkat.

Hospitace

Ne každého návštěva potěší, ale pro vedení školy je nahlédnutí do vyučovací hodiny radostí. Jestli se v armádě udílí pochvala před nastoupenou jednotkou, chtěli bychom i my zde, veřejně, udělit pochvalu za dosud absolvované návštěvy!

Dílny jsou bezva!

Dneska si žáci z 6.C vyzkoušeli práci se dřevem. Pomocí lupínkové pilky vyřezali srdce, které následně očistili. Práce je velice bavila a na výsledek se všichni už moc těší. V nových dílnách to šlo všem krásně od ruky!!

Utržený knoflík

Umíte si přišít knoflik? My jsme se to právě naučili! I když jsme zpočátku trochu zápasili s navlékáním nití a konečným zapošíváním, nakonec se to všem úspěšně podařilo. Nepotřebujete neco zašít?

Poznávání světa

V 6.A jsme dnes cestovali po celém světě. Orientovali jsme se na mapě, poznávali jsme obyvatele a zvířata daných světadílů. Práce nás bavila a dařilo se nám. 🙂

20. Října slaví svátek stromy!

Třída 6.C se vydala na procházku. V rámci výtvarné výchovy žáci vytvořili obrázky z podzimně zbarvených listů. Sluníčko nádherně svítilo a procházka byla opravdu krásná.

Výstava budoucnosti

Unikátní výstavu Hravě do budoucnosti jsme navštívili v hodině informatiky, a tak se přenesli do 3D světa, kde jsme mimo jiné létali jako Ikarus nad ostrovy.

Ping pong

Poslední ping pong při krásném podzimním počasí jsme si pořádně užili.