ÚVOD 9 AKTUALITY ZŠ

Aktuality základní školy

Pololetní vysvědčení

A je rozdáno! V úterý jsme si rozdali pololetní vysvědčení. Žáci se na něj těšili a svým úsilím si vysloužili krásné známky.

Sněží

O hudební výchově jsme si dnes vyzkoušeli písničku Sněží, mrzne, fouká. Využili jsme zvonkohru a všem to moc šlo.

Poslech a rozeznání zvuků

Nastražili jsme ouška, zvládli jsme být potichu a poslouchali jsme zvukové skřipečky. Hledali jsme totiž obrázky k různým zvukům. A tak jsme slyšeli mašinku, trubku, zvon, ale i lva a třeba i smích. Obrázky jsme pak snadno našli:)

Interaktivní monitor

Velké poděkování posíláme za nový interaktivní prvek v naší třídě:). Dnes jsme si pomocí dotykového monitoru zopakovali v predmětu čtení spojku A. Děti se těšily z nové aktivity, která obohatila naší výuku. Děkujeme!

Cesta na severní pól

Dnes jsme si povídali o zimě, sněhu a mrazu. Poznali jsme zvířátka, která žijí v zimních krajinách, zkusili jsme si lovit rybky a především jsme si vyzkoušeli, jak se žije Eskymákům. Postavili jsme si iglú:) a Maty si ledové obydlí moc užíval:).

Přírodopis

Jestlipak víte, kam odlétají ptáci na zimu? A kteří nám tu zůstávají? Naši chlapci to metodou "pokus-omyl" zvládli na výbornou!

Tři králové

Tři králové přejí všem v novém roce hodně štěstí a zdraví. "Christus mansionem benedicat”. V českém překladu “Kristus nechť požehná tento příbytek.”

Násobení

Dnes jsme si procvičili násobilku dvěma. Máme pro vás dobrou zprávu: Nezapomněli jsme to!

Matematika hrou

Vydali jsme se učit do Snoezelenu. Matematika byla pro nás hrou. Vyzkoušeli jsme si twister z peněz a matematický závod. Procvičovali jsme písemné sčítání a odčítání do sta.

Divadlo Kutná Hora

Výprava do divadla zasněženou krajinou zalitou sluníčkem se vydařila. Navštívili jsme představení vánoční pohádky v divadle v Kutné Hoře. Krásnou tečkou bylo společné zpívání koled dětí s herci. Děkujeme za milé přijetí od vedení divadla!