ÚVOD 9 AKTUALITY ZŠ

Aktuality základní školy

Maxipes Fík

Maxipes Fík

Navštívili jsme krásné divadelní představení o Fíkovi a Áje😊. Zopakovali jsme pojmy malý, velký a s Fíkem jsme i počítali. Děti se zapojily do veselých písniček a celé představení doplnila známá hudba.

Jede, jede poštovský pán

Jede, jede poštovský pán

V rámci tématu profese jsme se seznámili s pošťákem. Navštívili jsme poštu, pozorovali jsme poštovní auto a práci pošťáka. Děti mají za úkol s maminkou vyfotit svou poštovní schránku. Uvidíme, jaké psaní v ní najdou:)

Sladcí cukráři

Sladcí cukráři

Jak nejlépe oslavit svátek zamilovaných "sv.Valentýn"? Přeci dobrým jídlem! Láska totiž, jak je známo, prochází žaludkem. Naši cukráři si usmažili americké lívance polité láskou. 😋

Vaření je potěšení

Vaření je potěšení

Rozhodně to platí o dětech z 1.A. Celý měsíc, téměř každý den se ptají: "Kdy půjdeme vařit?". Tentokrát jsme si pochutnali na bramboračce, jablíčkovém toustíku a kakau.

Čtení s porozuměním

Čtení s porozuměním

Nové spojení slabik už pro Fílu není abstraktní. Seznámil se totiž s PEPOU z 5.D. Máme nového kamaráda, jehož jméno umíme přečíst:). Hurá!!! Moc děkujeme za spolupráci.

Dlouhé slabiky

Dlouhé slabiky

Čteme s novým pomocníkem. Dlouhou slabiku nám pomůže odhalit červený komunikátor. Hned nám jde čtení lépe!:)

Počítání a poslouchání

Počítání a poslouchání

Je to k nevíře, ale jde to dohromady. Prvňáci nejprve počítali a porovnávali části pejskova těla. Pak bedlivě poslouchali, jak mají zacházet s malým štěňátkem, aby je poslouchalo. Na závěr si každý, kdo chtěl, zkusil práci psovoda. Jedničku si zaslouží děti i...

Kolik je nám let?

Kolik je nám let?

Prozkoumali jsme dřevěné odřezky, psali jsme do pilin a počítali jsme letokruhy. A kolik je let nám? A kolik let už chodíme do školy? Zkusili jsme to vyjádřit a naše kruhy namalovat:). Moc se nám líbila práce s barvou!

Hurá, kino!

Hurá, kino!

Děkujeme paní učitelce Martince za zajištění představení v kině. Děti si užily hezké dopoledne plné pohádek.

Hlava, ramena, kolena…

Hlava, ramena, kolena…

Části těla jsme si zopakovali prostřednictvím tvoření s prožitkem. Užili jsme si společnou práci a překvapilo nás, jak se děvčata s chutí zapojila!:) Zopakovali jsme i barvičky, které vyšly na velkém formátu krásně.

Skip to content