ÚVOD 9 AKTUALITY ZŠ

Aktuality základní školy

Ovečky

Ovečky

Tvořit můžeme i venku. Žáci dnes vyráběli ovečku. Dlouho sice nevydrží,ale to nevadí. Už ví,jak si podobnou ovečku vytvořit doma.Stačí natrhat pár sedmikrásek.

U hasičů

U hasičů

Moc děkujeme úžasné paní průvodkyni Renatě za skvělou prohlídku hasičárny! Viděli jsme hasičská auta, vybavení do vody a zkusili jsme si obleky i helmy. Děkujeme za společnost dětem z 1.C, 6.C a 5.C.

Malování

Malování

Znovu jsme si procvičili práci v grafickém editoru - malování. Téma bylo ZOO, protože tam brzy pojedeme na výlet. Obrázky jsou velmi zdařilé.

Jak se fotí štěně?…

Jak se fotí štěně?…

.... Špatně. Museli jsme si odpovědět úplně stejně jako Karel Čapek v knize Dášeňka. Děkujeme paní učitelce Romaně a Drejvímu za zpestření hodiny literatury.

Zase venku

Zase venku

Sluníčko svítilo, tak jsme vyrazili opět ven na hodinu matematiky. Opakovali jsme násobky čísla 8 pomocí míčku a doplňovali jsme je i do pracovního listu. A když už jsme tu byli, tak jsme si dali svačinku na čerstvém vzduchu.

Osm

Osm

Dnes jsme hodinu matematiky strávili ve skupinách a práce nám šla hned lépe. Pomohla nám pomůcka na vyvozování násobků (tučňáci).Násobky jsme pak nalepili do čísla osm.

Opakování násobků

Opakování násobků

Dnešní hodina matematiky probíhala ve skupinách. Žáci procvičovali násobilkové řady. Navzájem si kontrolovali výsledky a doplňovali chybějící čísla v násobilkových řadách.

Víly Amálky

Víly Amálky

Učili jsme se plést věnečky, abychom se proměnili ve víly. Jako je to v té pohádce, o které jsme si vyprávěli. Potřebujeme dlouhé stonky, a tak jsme zopakovali i pojmy: dlouhý, krátký.

Mapy, plány

Mapy, plány

Práce s mapou nás baví. Vyhledáváme, poznáváme, spolupracujeme. Do vlastivědy jsme si vytvořili i vlastní plán blízkého okolí naší školy.

Alphabet

Alphabet

Anglická abeceda není jednoduchá,ale umíme si poradit. Opakujeme si ji zábavnou formou. Máme oblíbené video a to nám pomáhá. Písmena ukládáme do paměti výslovností při pohybu. 

Skip to content